zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

Wybierasz dziecku szkołę? Musisz to przeczytać!

2013-03-14, Autor: ld
Trwa rekrutacja do pierwszej w Rybniku Dwujęzycznej Społecznej Szkoły Podstawowej i Dwujęzycznego Społecznego Gimnazjum.

Reklama

Obie placówki prowadzone są przez Stowarzyszenie Oświatowe "Rodzice-Dzieciom", będące Organizacją Pożytku Publicznego.

Szkoły stowarzyszenia nastawione są na wielojęzyczne kształcenie oraz otwartość na współczesny świat. Dzięki inicjatywom, dzieci mogą uczyć się języka chińskiego czy uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez nauczyciela z Włoch m. in. języka włoskiego, geografii i historii sztuki w języku angielskim.

 

Dni otwarte szkół odbędą się 23 marca10 kwietnia. Szczegółowe informacje moża uzyskać pod numerem telefonu do SSP 32 422-11-98 oraz do SG 32 422-33-03.

Oceń publikację: + 1 + 75 - 1 - 102

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~beatha85 2013-03-16 21:06:19

  Albo ja jestem ślepa albo co ale czemu nie piszą gdzie ta Szkoła ma miejsce??

  1 0
 • ~roman 2013-03-16 21:28:24

  Ludzie nie dajcie się nabrać, ta szkoła to jedno wielkie nieporozumienie, najlepsi nauczyciele juz dawno się zwolnili, nauczyciel niemieckiego zmienia się średnio raz na rok, dyrektor jest skonfliktowany z gronem pedagogicznym... naprawdę chcielibyście, żeby wasze dzieci uczył angielskiego WŁOCH???? Pozdrawiam

  15 0
 • ~maga 2013-03-18 09:21:21

  Rybnickie szkoły społeczne: podstawowa i gimnazjum już od dawna uczą języka angielskiego w rozszerzonym zakresie i na bardzo wysokim poziomie – dlatego pomysł na wprowadzenie dwujęzyczności jest naturalną koleją rzeczy i zaspokojeniem potrzeb rynku edukacyjnego na tego typu szkoły. A zainteresowanych odsyłam na strony szkół

  0 24
 • ~MikeMM 2013-03-21 13:34:13

  Super szkoła.
  Jestem ojcem jednego z uczniów tej szkoły. Jestem w pełni zadowolony z oferty jaką ona daje. Pomiędzy wieloma zaletami typu: mało liczne klasy, dobrze wyposażone pracownie, bezpieczeństwo uczniów, dla mnie najważniejsze jest to że jako rodzic mogę, jeśli tylko zechcę, mieć realny wpływ na działania kierownictwa. A o skuteczności nauczania w tej placówce niech świadczą porównania w rankingach szkół Rybnickich - do odszukania w internecie.

  Do ~beatha85 : gimnazjum - w centrum koło Bazyliki, podstawówka - na Nowinach przy ul Orzepowickiej

  0 24
 • ~lidekp 2013-03-21 15:38:21

  W pełni się zgadzam z Mike MM, super szkoła, wg mnie najlepsze i najbezpieczniejsze GIMNAZJUM w Rybniku, też tam mam Dziecko! zapraszam na DNI OTWARTE w sobotę 23.03. - można samemu zobaczyć, przekonać się.

  0 24
 • ~hardworking 2013-03-24 18:45:37

  Ja też mam synów w tej szkole, konkretnie w szkole podstawowej. Nie da się przecenić zalet tej szkoły. Pracuję dużo i niestety poza Rybnikiem. Do szkoły chłopaków mogę zawieźć już o 7 rano i odebrać o 17tej. Super! Angielski? 3 godziny lekcji + 2 godziny kółka to 5h/tydzień i to w grupie 9osobowej. Super! Basen od "zerówki" - Super! Dodatkowe zajęcia: muzyczne, plastyczne, SKS, matematyczne, przyrodnicze - Super! Po południu mam już czas tylko dla dzieci, bo nie muszę ich już wozić na dodatkowe zajęcia poza szkołą - Super! Poziom nauczania jest wysoki. Uczniowie tej szkoły notorycznie wręcz zdobywają "miejsce na pudle" w konkursach matematycznych, przyrodniczych, humanistycznych i pływackich i to na szczeblu wyższym niż tylko rybnicki - międzyszkolny - Super! Teraz jeszcze dwujęzyczność! Ta szkoła jest świetna i będzie coraz lepsza, bo zarządzają nią rodzice a nie minister. To rodzice najlepiej wiedzą, czego ich dzieci najbardziej potrzebują.
  W Rybniku nie ma lepszej podstawówki!

  0 24

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co wg Ciebie jest przyczyną wyludniania się Rybnika?

Oddanych głosów: 3093