zamknij

Galeria

Rybniczanie powitali 2019 rok! Zdjęcia

Wybiła północ, w górę wystrzeliły fajerwerki i korki od szampanów. Zmienił się rok w kalendarzu na 2019. Zobaczcie, jak ten moment świętowali rybniczanie. Tym razem byliśmy na dachu CH Plaza, skąd obserwowaliśmy zarówno panoramę Rybnika i imprezujących mieszkańców.

2019-01-01 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 54

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~Antyk 2019-01-01 21:31:38

    Podstawowym materiałem wybuchowym we wszystkich artykułach pirotechnicznych jest proch czarny. Może on występować w postaci czystej lub stanowi mieszankę z innymi chemikaliami. Efekty kolorowe widzimy dzięki procesom rozkładu soli metali. Domieszki odpowiedzialne za kolor składają się z utleniacza i substancji palnej. Utleniaczami są azotany, chlorany, chromiany i siarczany (potasu, baru, strontu, amonu i wapnia). Z kolei do substancji palnych zaliczamy metale nieszlachetne takie jak: magnez, aluminium i cynk, niemetale: fosfor, siarka i węgiel, siarczki: żelaza, arsenu, antymonu oraz węglowodory i węglowodany.....no toście sobie rybniczanie "poinhalowali"...

    2 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy jesteś za budową w Rybniku nowej kopalni "Paruszowiec"?
Oddanych głosów: 1294