ROW 1964 Rybnik: niespodzianka na boisku wicelidera

2023-05-27, Autor:

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik byli bardzo blisko zgarnięcia pełnej puli w starciu z wiceliderem IV ligi, Polonią Łaziska Górne. Mimo wszystko ich remis należy uznać za dużą niespodziankę.

Wyjazdowy mecz ROW-u 1964 w Łaziskach Górnych rozpoczął się zgodnie z przewidywaniami. Miejscowa Polonia, która jest wiceliderem IV ligi, objęła prowadzenie w 9. minucie po golu Nikolasa Wróblewskiego.

Broniący się przed spadkiem do klasy okręgowej rybniczanie pokazali charakter w drugiej części spotkania. Najpierw w 55. minucie wyrównał Tomasza Macha, a na kwadrans przed końcem na 2:1 strzelił Olaf Sobik.

Sensacyjne zwycięstwo ROW-u 1964 było na wyciągnięcie ręki. Zabrakło dosłownie kilki minut. W doliczonym czasie gry remis dla gospodarzy uratował Bartosz Waśkiewicz, zdobywając gola z rzutu karnego. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Do zakończenia sezonu pozostały dwie kolejki. W nich ROW 1964 zmierzy się u siebie z Drzewiarzem Jasienica (3 czerwca, godz. 17:00) i na wyjeździe z Błyskawicą Drogomyśl (10 czerwca).

Rybniczanie mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz przed własną publicznością z LKS-em Czaniec. Odbędzie się on w środę 31 maja o godz. 18:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Polonia Łaziska Górne – ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:0)

1:0 – Nikolas Wróblewski (9), 1:1 – Tomasz Macha (55), 1:2 – Olaf Sobik (74), 2:2 – Bartosz Waśkiewicz (90+1 – rzut karny)

28. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

MKS Lędziny - Spójnia Landek 1-0 LKS Czaniec - Orzeł Łękawica 1-1 Błyskawica Drogomyśl - Kuźnia Ustroń 0-1 Drzewiarz Jasienica - Gwarek Ornontowice 1-2 Polonia Łaziska Górne - ROW 1964 Rybnik 2-2 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Unia Turza Śląska 0-1 Unia Racibórz - MRKS Czechowice-Dziedzice 2-0 GKS II Tychy - LKS Bełk 4-1

1. Unia Turza Śląska 28 62 20 2 6 65-33
2. Polonia Łaziska Górne 28 57 16 9 3 56-27
3. LKS Bełk 28 48 14 6 8 55-37
4. Gwarek Ornontowice 28 48 15 3 10 49-47
5. GKS II Tychy 28 45 12 9 7 57-39
6. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 28 45 13 6 9 55-40
7. LKS Czaniec 27 42 12 6 9 51-39
8. MRKS Czechowice-Dziedzice 28 41 11 8 9 41-33