IV liga: wzmocnione rezerwy GKS-u Tychy ponownie lepsze od ROW-u 1964 Rybnik

2024-03-17, Autor:

W meczu 17. kolejki IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali z GKS-em II Tychy, który nieco pomógł sobie zawodnikami z pierwszego zespołu.

Przypomnijmy, że na inaugurację rundy wiosennej rybniccy piłkarze zremisowali 1:1 z Kuźnią Ustroń, tracąc gola w 90 minucie. Z kolei GKS II Tychy przegrał z Odrą w Wodzisławiu Śląskim 0:2.

W rundzie jesiennej spotkanie ROW-u 1964 z rezerwami tyszan w Rybniku zakończyło się zwycięstwem gości 6:0. Drużyna GKS-u była jednak wzmocniona 10 zawodnikami będącymi na co dzień częścią kadry pierwszej drużyny walczącej o awans do ekstraklasy. Podobnie stało się dzisiaj w Tychach, gdzie do kadry na mecz z ROW-em 1964 zostało powołanych 10 piłkarzy z drużyny I-ligowej. W wyjściowej jedenastce „rezerw” było czterech zawodników, którzy w sobotę weszli z ławki na boisko w meczu I ligi z Chrobrym Głogów.

W spotkaniu GKS-u II z ROW-em 1964 wynik w 9. minucie otworzył Teo Kurtaran. Rybniczanie wyrównali po golu Kamila Sikory. Tuż przed przerwą gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Bramkę zdobył Patryk Mikita.

Po zmianie stron gospodarze dołożyli kolejne gole. Dwa z nich strzelił Przemysław Mystkowski, a jednego Dorian Orliński. Rybniczanie zdołali odpowiedzieć tylko bramką Arystydesa Pachucego w 72. minucie. Mecz zakończył się zwycięstwem miejscowych 5:2.

W następnej kolejce ROW 1964 podejmie na stadionie przy ul. Gliwickiej LKS Tworków. Mecz odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 14:00.

GKS II Tychy – ROW 1964 Rybnik 5:2 (2:1)

1:0 - Teo Kurtaran (9), 1:1 – Kamil Sikora (29), 2:1 – Patryk Mikita (41), 3:1 – Przemysław Mystkowski (51), 4:1 – Dorian Orliński (56), 5:1 - Przemysław Mystkowski (64), 5:2 – Arystydes Pachucy (72)

GKS II Tychy: Kostrzewski - Połap, Bieroński, Maślanka, Krzak - Kurtaran, Mystkowski (89' Matusik), Szpakowski (67' Iwański) - Orliński, Stangret, Mikita (65' Ploch)

ROW 1964 Rybnik: Dominik Stanny - Szymon Balcer, Paweł Chłodek, Jakub Dankowski (65' Arystydes Pachucy), David Ubong James, Jan Janik, Paweł Mandrysz, Kacper Piekarski, Salvador Pryka (46' Jakub Koseła), Kamil Sikora, Fabian Włodarczyk (80' Łukasz Niemiec)

IV liga, śląska II grupa – 17. kolejka:

MKS Lędziny - Gwarek Ornontowice 1-6 Tempo Puńców - MRKS Czechowice-Dziedzice 2-1 Rekord II Bielsko-Biała - Orzeł Łękawica 2-2 LKS Tworków - Odra Wodzisław Śląski 2-4 GKS II Tychy - ROW 1964 Rybnik 5-2 Kuźnia Ustroń - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0-0 Decor Bełk - Polonia Łaziska Górne 2-0 Spójnia Landek - LKS Czaniec 0-0