4:1 jesienią, 4:1 wiosną. ROW 1964 Rybnik ponownie lepszy od Tempa Puńców

2024-04-06, Autor:

Piłkarze ROW-u 1964 Rybnik po raz drugi w tym sezonie wygrali z Tempem Puńców w stosunku 4:1.

W 20. kolejce śląskiej II grupy IV ligi ROW 1964 wygrał przed własną publicznością z Tempem Puńców.

Strzelanie już w 4. minucie rozpoczął Kamil Sikora. Jak się okazało, był to jedyny gol w pierwszej połowie. Zaraz po zmianie stron wyrównał Kamil Adamek. Wynik 1:1 utrzymywał się aż do 72. minuty. Wtedy gospodarzy na prowadzenie wyprowadził David Ubong James. Ten sam zawodnik po kilku minutach podwyższył na 3:1. Czwartego gola dla ROW-u 1964 strzelił Paweł Mandrysz.

Warto dodać, że w rundzie jesiennej rybniczanie wygrali z Tempem również 4:1.

Po sobotnim zwycięstwie piłkarze ROW-u 1964 awansowali na szóste miejsce w tabeli IV ligi.

Następny ligowy mecz rybniczan z MKS-em Lędziny został przełożony na 17 kwietnia. Zanim do niego dojdzie, ROW 1964 zmierzy się z Decorem Bełk w finale Pucharu Polski podokręgu Rybnik. Spotkanie to odbędzie się w sobotę 13 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

ROW 1964 Rybnik - Tempo Puńców 4:1 (1:0)

1:0 – Sikora (4), 1:1 – Adamek (47), 2:1 – James (72), 3:1 – James 78), 4:1 – Mandrysz (86)

ROW 1964: Stanny – Janik, Dankowski, Sikora, Mandrysz, Spratek, Balcer, Pachucy, Szewieczek, Niemiec, Koseła

Tempo: Maciejowski - Szlajss (89' Nowak), Pszczółka (75' Morys), Rucki (42' Suchanek) - Szczęsny, Michał Tobiasz, Ścibor, Szuster (82' Chamot), Stasiak (85' Majchrowski) - Legierski, Adamek

20. kolejka śląskiej II grupy IV ligi:

Gwarek Ornontowice - Decor Bełk 1-1 Spójnia Landek - Kuźnia Ustroń 2-3 LKS Czaniec - GKS II Tychy 1-1 Polonia Łaziska Górne - LKS Tworków 6-0 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Rekord II Bielsko-Biała 1-0 ROW 1964 Rybnik - Tempo Puńców 4-1 Odra Wodzisław Śląski - MKS Lędziny 6-1 Orzeł Łękawica - MRKS Czechowice-Dziedzice 1-2