Aż 8 goli w meczu ROW-u 1964 Rybnik z Rekordem II Bielsko-Biała

2024-03-30, Autor:

W 19. kolejce śląskiej II grupy IV ligi ROW 1964 Rybnik przegrał na wyjeździe z rezerwami Rekordu Bielsko-Biała 3:5.

Mecz w Bielsku-Białej od początku nie ułożył się pomyśli ROW-u 1964. Już w 6. minucie gola dla Rekordu zdobył Marek Profic, wykorzystując rzut karny. Gospodarze na tym nie poprzestali. Po 33 minutach gry było już 3:0, a do bramki ROW-u 1964 trafili kolejno Mikołaj Mojeszczyk i Jakub Kempny.

Rybniczanie nie załamali się takim obrotem spraw i jeszcze przed przerwą odpowiedzieli dwoma golami. Strzelili je Kamil Sikora i Arystydes Pachucy.

Po zmianie stron swojego drugiego gola w tym meczu zdobył Pachucy i na tablicy wyników pojawił się remis 3:3. Decydujące słowo należało jednak do bielszczan. Najpierw bramkarza ROW-u 1964 pokonał Kacper Pawlus, a w 74. minucie wynik na 5:3 ustalił Mojeszczyk, dla którego była to druga bramka tego dnia.

W następnej kolejce do Rybnika przyjedzie Tempo Puńców. Mecz odbędzie się w sobotę 6 kwietnia o godz. 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej.

Rekord II Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik 5:3 (3:2)

1:0 - Marek Profic (6 – rzut karny), 2:0 - Mikołaj Mojeszczyk (18), 3:0 - Jakub Kempny (33), 3:1 - Kamil Sikora (39), 3:2 - Arystydes Pachucy (42), 3:3 - Arystydes Pachucy (62), 4:3 - Kacper Pawlus (69), 5:3 - Mikołaj Mojeszczyk (81)

Skład ROW-u 1964 Rybnik: Stanny – Janik, Chłodek (35’ Sikora), James, Mandrysz, Spratek, Balcer, Piekarski, Włodarczyk (35’ Koseła), Knapik (35’ Pryka), Pachucy (72’ Niemiec)

19. kolejka – śląska II grupa IV ligi: MRKS Czechowice-Dziedzice - Gwarek Ornontowice 0-0 MKS Lędziny - Orzeł Łękawica 0-2 Tempo Puńców - Odra Wodzisław Śląski, Rekord II Bielsko-Biała - ROW 1964 Rybnik 5-3 LKS Tworków - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 0-4 GKS II Tychy - Polonia Łaziska Górne 2-1 Kuźnia Ustroń - LKS Czaniec, Decor Bełk - Spójnia Landek 1-2