Porażka ROW-u 1964 Rybnik w Ustroniu

2022-03-26, Autor:

Po ostatnim zwycięstwie w Gorzycach 8:0 piłkarze ROW-u 1964 rozbudzili apetyty rybnickich kibiców. Dziś wszyscy zostali sprowadzeni na ziemię.

W 18. kolejce śląskiej II grupy Zina IV ligi rybniczanie zmierzyli się na wyjeździe z sąsiadem z tabeli, Kuźnią Ustroń. ROW 1964 już do przerwy przegrywał 0:2 po golach Dobrowolskiego i Pietraczyka. Kilka minut po zmianie stron kontaktową bramkę strzelił Baranskyi.

Piłkarzom z Rybnika nie udało się wyrównać, a w końcówce stracili trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Gomola. Kuźnia wygrała 3:1 i było to jej pierwsze zwycięstwo tej wiosny.

Po trzech spotkaniach wyjazdowych ROW 1964 w końcu zagra przed własną publicznością. W sobotę 2 kwietnia o godzinie 17:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej rywalem rybniczan będzie Podbeskidzie II Bielsko-Biała.

Kuźnia Ustroń - ROW 1964 Rybnik 3:1 (2:0)

1:0 – Dobrowolski (9), 2:0 – Pietraczyk (35), 2:1 – Baranskyi (52), 3:1 – Gomola (88)

ROW 1964 Rybnik (wyjściowy skład): Paweł Kapusta - Jan Janik, Arkadiusz Lalko, Jacek Hadam, Bartosz Kunat, Przemysław Brychlik, Jakub Pochcioł, Łukasz Krakowczyk, Yaroslav Baranskyi, Konrad Warmiński, Marek Krotofil

Ławka rezerwowych: Dominik Smerczek - Mateusz Cywka, Olivier Wiora, Kasjan Szewieczek, Nikodem Juraszczyk, Michał Pieczka, Olaf Sobik

18. kolejka śląskiej II grupy Zina IV ligi: Spójnia Landek - LKS Bełk 2:1 LKS Bestwina - LKS Czaniec 0:2 Orzeł Łękawica - Piast II Gliwice 1:2 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Drzewiarz Jasienica 0:1 Kuźnia Ustroń - ROW 1964 Rybnik 3:1 Czarni Gorzyce - Czarni-Góral Żywiec 3:0 (walkower) GKS II Tychy - Unia Turza Śląska 6:1 MRKS Czechowice-Dziedzice - Unia Książenice 1:1

1. GKS II Tychy 18 44 14 2 2 57-15
2. LKS Bełk 18 38 12 2 4 36-18
3. Unia Turza Śląska 18 35 11 2 5 45-30
4. LKS Czaniec 18 31 8 7 3 30-23
5. Piast II Gliwice 18 30 8 6 4 32-23
6. Spójnia Landek 18 28 7 7 4 34-23
7. Orzeł Łękawica 18 26 7 5 6 31-34
8. Drzewiarz Jasienica 18 25 7 4 7 23-27