zamknij

Wiadomości

Wybory samorządowe: A. Larysz znalazł sprzymierzeńca

2014-08-18, Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Zamiast Forum Obywateli Rybnika Piotra Masłowskiego – Stow. „Dla Rybniczan” Damiana Twardawy. Aleksander Larysz ze Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto znalazł sprzymierzeńca w wyborach samorządowych. Cel? M.in. wprowadzenie do magistratu osób bezpartyjnych.

Reklama

Decyzja o zawiązaniu koalicji przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi „wyszła” w ubiegły piątek. – Stowarzyszenie „Dla Rybniczan” jest programowo do nas zbliżone. To idea, którą krzewimy od samego początku. Nie chcemy, aby duże partie decydowały o tym, co dzieje się w mieście. Są one potrzebne, ale na poziomie województwa, a nie miasta. Rywalizacja dużych partii kosztuje nas, co widać szczególnie w Rybniku, gdzie po śmierci szlachetnego człowieka – Antoniego Motyczki doszło do kuriozalnych sytuacji – wyjaśnił Aleksander Larysz, lider Stowarzyszenia Rybnik Nasze Miasto.

Damian Twardawa, przewodniczący „Dla Rybniczan” potwierdził powyższe słowa. - Powodem powołania wspólnego komitetu są zbieżne programy wyborcze oraz obopólna troska o rozwój naszego ukochanego miasta. Naszym zdaniem tylko w jedności działań jak największej ilości bezpartyjnych stowarzyszeń tkwi zapewnienie dalszego i ciągłego rozwoju naszego miasta co jest naszym głównym celem – powiedział Damian Twardawa.

Wyżej wymienione stowarzyszenia oświadczyły, że podejmą współpracę w zakresie prac programowych, kampanijnych, a ich kandydatem na prezydenta miasta reprezentującym wspólne poglądy i program jest Aleksander Larysz. - Zapraszamy do współpracy wszystkie rybnickie bezpartyjne stowarzyszenia, oraz rybniczan chcących mieć swój udział w rozwoju naszego miasta – dodają liderzy obu ugrupowań.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (15):
 • ~Jan R. 2014-08-18 10:48:15

  Przekonalibyście mnie gdybyście napisali w swoim programie, że waszym głównym celem jest skuteczne wyeliminowanie z miasta niejakiego Adama F. A tak można powiedzieć, że wasz program jest programem każdego innego ugrupowania a nawet partii politycznych startujących w wyborach. Czy wyobrażacie sobie sobie moi mili twardaszowcy, że ktokolwiek o zdrowych zmysłach napisałby w swoim programie wyborczym, że chce źle działać na rzecz Rybnika?

  21 17
 • ~hardmark 2014-08-18 11:51:05

  ~Jan R. - Przecież napisane ,że nie chcą więcej widzieć Adama F i jego kumpli z BSR i PiS.Chyba nie muszę dodawać ,że między wierszami.

  8 20
 • ~ 2014-08-18 13:28:45

  Do Jan R. Przecież to jest jednoznaczne jeżeli popieramy kadydaturę pana Larysza. Dla wielu partyjnych działaczy niższego szczebla wybory samorządowe stały się swoistą trampoliną do politycznej "kariery". Przkładów, chociażby z naszego podwórka mamy aż nadto. I bardzo często guzik ich obchodzą problemy miasta. Chociaż nie jestem zwolennikiem sposobu kierowania miastem przez dotychczasowego prezydenta to nie mogę nie zauważyć, że te kilka kadencji również opierało się na jego apolityczności (mniej lub bardziej). Niestety nasz prezydent zmienił ostatnio swoje poglądy wdając się w jawny sojusz z PIS. Nawet kosztem poparcia kandydatury senatorskiej spoza naszego miasta. Cóż, jak się okazuje nie tylko kobieta zmienną jest.

  11 16
 • ~Jan R. 2014-08-18 15:43:43

  Panie Zbigniewie ależ pan Fudali podobnie jak Kopernik i Curie-Skłodowska też jest kobietą, przynajmniej tak się zachowuje od kiedy pamiętam.

  4 17
 • ~ 2014-08-18 16:02:32

  Wyobraźmy sobie kadencyjność. Wyobraźmy sobie parytet wiekowy na listach (powiedzmy, że połowa miejsc naprzemiennie to ludzie poniżej 35. roku życia z wykształceniem wyższym). Wyobraźmy sobie powiew młodości przepleciony doświadczeniem Seniorów. Dalej, wyobraźmy sobie managerów, osiągających sukcesy przedsiębiorców, zarządzających ogromnym przedsiębiorstwem - Miastem, osiągając zysk najwyższy, czyli zadowolonych, pracujących, żyjących na odpowiednim poziomie - uśmiechniętych mieszkańców. Obudźmy się i sprawdźmy listy - tam 16. rok z rzędu ten sam Prezydent, Radni na emeryturach, poseł staje się senatorem, senator europosłem a kolejna posłanka z hasłem "Czas na zmiany" chce być senatorką. A prezydent uśmiechnięty, już na tle PiS-u, przyklaskuje tej klice. Jeszcze trzeba coś wymyślić dla Kolegi Jaszczuka, bo jakże go tak mogli odsunąć od tej kredytomanii ?

  14 19
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-08-18 19:58:25

  Bardzo dobra inicjatywa.... dość "schronu" dla emerytów....dajcie szanse ludziom młodym , wykształconym , osobom,które w życiu i zawodzie potrafią pochwalić się sukcesem. Moi drodzy nadchodzi ostatnie finansowe rozdanie Unijne....czy w PiS , PO czy BSR są ludzie ,którzy mają pojęcie co zrobić z tymi pieniędzmi...? A chyba ,że postawią świątynie im matki boskiej smoleńskiej , albo rondo im Najwybitniejszego Prezydenta..... Panie Larysz , Panie Twardawa macie mój głos !

  6 28
 • ~Fiodore 2014-08-18 21:21:04

  Kolejne mordy do koryta ciągnie, co?

  19 0
 • ~ 2014-08-18 21:40:03

  Do Fodora. Ciekaw jestem pańskiej facjaty bo zdjęcie takie bez wyrazu. A może się pan przedstawi ?

  0 19
 • ~ 2014-08-18 21:43:31

  Panie Fiodore, racja. Fudali, Piecha, Kloc, Janik etc. - oni wszyscy maja piękne twarze a talerze ich marki Philipiak. Ci co chcą, maja wizje to już mordy do koryta.

  0 14
 • ~xxxx 2014-08-18 22:13:37

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  1 0
 • ~Teddy 2014-08-19 03:25:03

  Rany!!! Co jeden to większy pajac i oszołom. Zresztą co się dziwić, wystarczy popatrzeć jak wyremontowano skrzyżowanie Łony x Sobieskiego x Powstańców - tak spier... ć to co dobre mozna tylko w tym mieście :-(

  8 4
 • ~czarny_julek 2014-08-19 09:13:10

  Z tymi hasłami "dajmy szansę młodym" to nie przesadzajcie proszę - panu Laryszowi (a tym bardziej panu Twardawie) chyba już bliżej do osiągnięcia wieku emerytalnego, niż do młodości. Okolice pięćdzięsiątego roku życia przecież do młodości sie nie zaliczają, prawda..? Raczej kryzys wieku średniego ich teraz czeka.

  5 0
 • ~STEFAN SIARZEWSKI 2014-08-19 14:12:28

  "Cenzura" działa ;) Proszę zobaczyć ile "minusów" jest przy postach nie wygodnych dla "Magistratu" ;)

  3 1
 • ~Sterling 2014-08-19 16:36:31

  Teddy - dlaczego tak krytycznie oceniasz to skrzyżowanie? Rozumiem krytyków, ale z drugiej strony, jeżeli jest tam deptak, to takie rozwiązanie wydaje mi się w tym miejscu uzasadnione.

  1 0
 • ~ 2014-08-19 20:08:22

  może i ten próg zwalniający wygląda w tamtym miejscu, ale przynajmniej działa skutecznie

  2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2144