TS Volley Rybnik: szkoda czwartego seta

2022-10-09, Autor:

W 2. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik przegrali przed własną publicznością z TKS-em Tychy.

Tydzień temu na inaugurację sezonu II ligi siatkarze TS Volley Rybnik byli o włos od sprawienia niespodzianki, ulegając na wyjeździe faworytowi do awansu MCKiS Jaworzno dopiero po tie-breaku.

W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością rybniczanie zmierzyli się z TKS-em Tychy. Mecz miał bardzo wyrównany przebieg, jednak końcówki setów należały do gości.

Pierwszy set po bardzo dobrej grze zakończył się wygraną gospodarzy 25:20. Kolejne sety to zacięta walka o każdy punkt, ale sety zostały wygrane przez gości 25:22 i 25:22. Szczególnie szkoda czwartego seta, w którym rybniczanie cały czas prowadzili, aż do stanu 22:20. Dobra gra tyszan i niewielkie pomyłki gospodarzy dały wygraną TKS-owi w secie 25:23 i całym meczu 3:1.

Kolejny mecz TS Volley rozegra w Andrychowie, a później będzie gościć Błękitnych Ropczyce.

2. kolejka 4. grupy II ligi: Volley Rybnik - TKS Tychy 1:3 (25:20, 22:25, 22:25, 23:25) Błękitni Ropczyce - Extrans Sędziszów 3:0 (27:25, 26:24, 25:21) Hutnik Kraków - MKS MOSiR Jasło 3:2 (22:25, 25:23, 25:17, 14:25, 15:13) Karpaty Krosno - AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:21, 25:15, 25:20) AT Jastrzębski Węgiel - Kęczanin Kęty 3:2 (25:22, 25:23, 10:25, 16:25, 17:15) MCKiS Jaworzno - MKS Andrychów 3:0 (25:18, 25:15, 25:19)