Siatkówka. TS Volley Rybnik: twarda walka o każdy punkt

2024-02-25, Autor:

W zaległym meczu II ligi rybnicki TS Volley stoczył blisko 3-godzinny bój z Avią Solar Sędziszów Małopolski.

W sobotę do hali przy ul. Grunwaldzkiej w Rybniku zawitała Avia Solar Sędziszów Małopolski. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany. W pierwszej partii TS Volley nie wykorzystał kilku piłek setowych. Po długiej wymianie przegrał 31:33.

W drugim secie rybniczanie ponownie byli blisko zwycięstwa (24:23, 25:24, 26:25…). Ostatecznie znowu przegrali, tym razem 27:29.

Przełamanie przyszło w trzeciej partii, w której TS Volley przy stanie 24:22 wykorzystał drugą piłkę setową, zwyciężając 25:23.

W czwartym secie rybniczanie przegrywali 13:16, ale po chwili zdobyli 5 punktów z rzędu. Przy stanie 18:18 zanotowali kolejną świetną serię, tym razem 6 oczek z rzędu. Zwycięstwo 25:19 doprowadziło ich do tie-breaka.

W piątym secie gospodarze kilka razy wychodzili na 2-punktowe prowadzenie (5:3, 6:4, 11:9). W końcówce, przy stanie 14:13, mieli nawet piłkę meczową. Ostatnie akcje należały jednak do gości, którzy zdobyli 3 punkty, wygrywając seta 16:14 i cały mecz 3:2.

Kolejny mecz nasi siatkarze zagrają w Kętach. We własnej hali zobaczymy ich ponownie 16 marca. Do Rybnika przyjedzie wtedy TKS Tychy.

TS Volley Rybnik - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 2:3 (31:33, 27:29, 25:23, 25:19, 14:16)