TS Volley Rybnik postraszył lidera z Jaworzna

2022-12-17, Autor:

Niepokonany w tym sezonie MCKiS Jaworzno musiał się mocno namęczyć, żeby pokonać dziś w Rybniku miejscowy TS Volley.

W pierwszym meczu rundy rewanżowej siatkarskiej II ligi TS Volley Rybnik podejmował lidera, MCKiS Jaworzno, który przed dzisiejszym spotkaniem miał komplet zwycięstw i zaledwie 5 straconych setów.

Skazywani na porażkę rybniczanie postawili się faworyzowanemu rywalowi, podobnie jak to miało miejsce w pierwszej kolejce, gdy przegrali na wyjeździe dopiero po zaciętym tie-breaku 2:3.

Początek spotkania w hali przy ul. Grunwaldzkiej nie napawał optymizmem. Gospodarze dosyć łatwo oddali dwa pierwsze sety, przegrywając do 19 i 14. Ich przebudzenie nastąpiło w trzecim secie, wygranym 25:18. Rybniczanie poszli za ciosem i zwyciężyli także czwartą partię, tym razem do 21. Podobnie jak na inaugurację sezonu o losach meczu zadecydował tie-break, w którym więcej szczęścia mieli przyjezdni. TS Volley przegrał piątego seta 12:15 i cały mecz 2:3.

Po słabym początku sezonu TS Volley prezentuje się coraz lepiej. Rybnicka drużyna punktowała w pięciu ostatnich meczach. Z czterema zwycięstwami i 12 punktami na koncie zajmuje 9. miejsce w ligowej tabeli.

Na parkiety II ligi rybniczanie wrócą 7 stycznia. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z TKS-em Tychy.

12. kolejka II ligi (4. grupa):

TS Volley Rybnik - MCKiS Jaworzno 2:3 (19:25, 14:25, 25:18, 25:21, 12:15) Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel - MKS Andrychów 1:3 (25:23, 19:25, 16:25, 21:25) AKS V LO Rzeszów - UMKS Kęczanin Kęty 2:3 (17:25, 12:25, 25:23, 25:21, 11:15) KS Hutnik Kraków - Karpaty Krosno Glass-KPU w Krośnie 3:2 (22:25, 25:13, 25:14, 21:25, 15:10) KS Błękitni Ropczyce - MKS "Gamrat-MOSiR" Jasło 2:3 (25:17, 25:19, 15:25, 18:25, 10:15) Tyski Klub Siatkarski - Extrans Sędziszów 1:3 (17:25, 32:34, 25:21, 11:25)