Tie-break dla rybniczan! TS Volley z drugim zwycięstwem

2022-11-19, Autor:

W 8. kolejce II ligi siatkarze TS Volley Rybnik pokonali przed własną publicznością AKS V LO Rzeszów 3:2. Było to ich drugie zwycięstwo w sezonie.

Po serii trzech porażek z rzędu rybniccy siatkarze w końcu wygrali, ale zwycięstwo z AKS-em V LO Rzeszów nie przyszło łatwo.

Początek meczu napawał optymizmem, ponieważ TS Volley wygrał dwa pierwsze sety do 22 i 21. W trzeciej partii rybniczanie stanęli, a do głosu doszedł AKS V LO, który łatwo zwyciężył 25:16.

W czwartej partii TS Volley długo prowadził, jednak w końcówce seta nie wytrzymał presji i przegrał 22:25. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym dosyć długo utrzymywał się remis. W drugiej jego części to jednak rybniczanie przejęli pałeczkę i pewnie wygrali 15:10.

Komentarz trenera TS Volley Rybnik, Wojciecha Kasperskiego:

Trochę nerwowości nam się wkradło w pierwszym secie. Na szczęście pokazała się w naszej drużynie fajna siła, dzięki której przełamaliśmy przeciwnika i wygraliśmy pierwszego seta. To było dla nas bardzo ważne w aspekcie psychologicznym. Drugi set zagraliśmy na większym spokoju, dlatego nic nie wskazywało na to, że w trzecim możemy coś przegrać. Niestety nie było z naszej strony walki i łatwo oddaliśmy rywalom trzecią partię. Nieszczęsny czwarty set, w którym długo prowadziliśmy, też nam nie poszedł w końcówce i nie udało się wygrać za 3 punkty. Na szczęście tie-break był już dla nas. Musimy się cieszyć z każdego zwycięstwa, niezależnie od tego, w jakim stylu je osiągniemy. Dlatego dziś jesteśmy bardzo zadowoleni. W tej grupie nie ma dla nas łatwych przeciwników. Z każdym mamy trudno. Może w trakcie sezonu nasz poziom się podniesie na tyle, żeby wygrywać za 3 punkty.

Za tydzień TS Volley zmierzy się na wyjeździe z MKS-em MOSiR Jasło.

8. kolejka II ligi (4. grupa):

TS Volley Rybnik - AKS V LO Rzeszów 3:2 (25:22, 25:21, 16:25, 22:25, 15:10) AT Jastrzębski Węgiel - Hutnik Kraków 0:3 (22:25, 15:25, 18:25) MCKiS Jaworzno - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:17, 25:8, 25:19) MKS Andrychów - TKS Tychy 3:1 (25:14, 25:18, 18:25, 25:18) Kęczanin Kęty - Extrans Sędziszów 1:3 (23:25, 12:25, 33:31, 28:30) Karpaty Krosno - MKS MOSiR Jasło 3:0 (25:15, 25:22, 26:24)