Ruszyła siatkarska II liga. TS Volley Rybnik o włos od sprawienia niespodzianki w Jaworznie

2022-10-03, Autor:

Na inaugurację sezonu II ligi siatkarze TS Volley Rybnik byli o włos od sprawienia niespodzianki, ulegając faworytowi do awansu dopiero po tie-breaku.

Po okresie przygotowawczym i serii sparingów rybniccy siatkarze rozpoczęli nowy sezon II ligi od meczu wyjazdowego z faworytem rozgrywek i kandydatem do awansu MCKiS Jaworzno.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała do jego połowy. Potem gospodarze odskoczyli i pewnie wygrali 25:18. Drugi i trzeci set to wygrana rybnickiej drużyny do 20 i 22. W czwartym secie zmobilizowani gospodarze pod wodzą Patryka Strzeżka (byłego zawodnika Jastrzębskiego Węgla) pewnie wygrali 25:18.

Piąty set przyniósł bardzo dużo emocji. Najpierw prowadzili gospodarze 7:4, ale po zmianie stron siatkarze z Rybnika wyrównali straty i wyszli na prowadzenie 10:8. Po bardzo zaciętej końcówce wygrał MCKiS 16:14.

W drugim spotkaniu tego sezonu TS Volley podejmie TKS Tychy. Mecz zostanie rozegrany 8 października o godzinie 16:00 w hali SP 10 przy ul. Grunwaldzkiej 18.

TS Volley Rybnik – skład w sezonie 2022/23:

Mariusz Jajus, Mateusz Kukulski, Beniamin Granieczny, Rafał Stanienda, Mateusz Kaczmarczyk, Adrian Gardyan, Jakub Kulig, Kacper Karuzel, Łukasz Kubica, Oskar Gliszczyński, Daniel Skupień, Patryk Madej i Bartłomiej Szalecki. Trener: Wojciech Kasperski.

1. kolejka – II liga (4. grupa): MCKiS Jaworzno - Volley Rybnik 3:2 (25:18, 20:25, 22:25, 25:18, 16:14) MKS Andrychów - AT Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:22, 25:18, 24:26, 25:17) Kęczanin Kęty - AKS V LO Rzeszów 3:0 (25:13, 25:20, 25:22) Karpaty Krosno - Hutnik Kraków 3:2 (25:20, 22:25, 25:20, 29:31, 15:8) MKS MOSiR Jasło - Błękitni Ropczyce 3:0 (25:15, 25:23, 25:22) Extrans Sędziszów - TKS Tychy 1:3 (23:25, 25:19, 20:25, 19:25)

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 1