ROW 1964 poległ z Mielcu. Stal świętuje awans do I ligi

2016-05-15, Autor:
W meczu 31. kolejki ROW Rybnik zawitał do Mielca, gdzie tamtejsza Stal przygotowywała się do świętowania upragnionego awansu do pierwszej ligi. Rybniczanie chcieli przesunąć świętowanie chociaż o jedną kolejkę.

Gra toczyła się głównie na połowie gospodarzy, jednak to akcje piłkarzy z Mielca były dużo groźniejsze. Daniel Kajzer wykazał się kilkoma dobrymi interwencjami, jednak skapitulował w ostatniej minucie pierwszej połowy. Pokonał go Bartosz Nowak, wykonując rzut wolny zza pola karnego.

W 52. minucie powinno być 2:0, ale Kajzer obronił uderzenie Szymona Sobczaka z bliskiej odległości. Były zawodnik rybnickiej drużyny poprawił się w 59. minucie, kiedy to z bliskiej odległości pokonał bramkarza ROW-u. W 65. minucie na 3:0 podwyższył znowu Sobczak.

Do końca spotkania obraz meczu nie zmienił się. Rybniczanie próbowali ataku pozycyjnego, a gospodarze nastawiali się na kontry.

Stal przypieczętowała awans do I ligi, a podopiecznym trenera Dietmara Brehmera pozostała dalsza walka o utrzymanie.

Następny mecz ROW 1964 rozegra na własnym stadionie w piątek 20 maja o godzinie 19:00. Do Rybnika przyjadą wtedy Błękitni Stargard Szczeciński.

Stal Mielec - ROW 1964 Rybnik 3:0 (1:0)

1:0 - Bartosz Nowak (45), 2:0 - Szymon Sobczak (59), 3:0 - Szymon Sobczak (65)

Stal Mielec: Libera – Getinger (80’ Liberacki), Zalepa, Bierzało, Sulewski – Lech (86’ Marciniec), Żubrowski, Cholewiak, Sobczak (77’ Prejs ) – B.Nowak, Prokić (86’ Oziębło)

KS ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Grolik, Slisz, Krotofil, Płonka (74’ Broniewicz), Muszalik, Siwek (46’ Musiolik), Gojny, Jary, Gładkowski (76’ G.Nowak), Mandrysz (78’ Dzierbicki)