Piłka nożna. IV liga: ROW 1964 Rybnik zakończył sezon młodzieżowcami. I to jak!

2023-06-11, Autor:

W ostatnim meczu sezonu IV ligi ROW 1964 pokonał na wyjeździe Błyskawicę Drogomyśl 3:2. W wyjściowym składzie rybnickiej drużyny pojawiło się 11 młodzieżowców!

Rybniccy piłkarze udanie zakończyli sezon 2022/23 w śląskiej II grupie IV ligi. W sobotę na wyjeździe wygrali z Błyskawicą Drogomyśl 3:2.

Strzelanie w 41. minucie rozpoczęli gospodarze. Wynik otworzył Mateusz Wowra. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę zdążył wyrównać Mateusz Cywka.

Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszła Błyskawica. Gola na 2:1 zdobył Bartłomiej Szołtys. ROW 1964 wyrównał dzięki bramce Wiktora Piejaka. W 74. minucie zwycięstwo rybniczanom zapewnił Szymon Balcer, który wykorzystał rzut karny.

Warto zauważyć, że wyjściowa jedenastka ROW-u 1964 złożona była tylko z zawodników młodzieżowych. Średnia wieku drużyny wyniosła 17,8 lat.

Debiut w IV lidze zanotowali Patryk Guziuk i Kacper Steiman, którzy weszli na boisko w drugiej połowie. Z kolei w roli kapitana po raz pierwszy zaprezentował się Kasjan Szewieczek.

W sezonie 2022/23 rybniczanie zdobyli 37 punktów (11 zwycięstw, 4 remisy, 15 porażek), zajmując 10. miejsce. Bilans bramkowy wyniósł 50-55.

Zwycięzcą śląskiej II grupy IV ligi została Unia Turza Śląska, która o awans do III ligi zmierzy się w barażu z najlepszą drużyną I grupy, Szczakowianką Jaworzno (17 i 21 czerwca).

Spadek do klasy okręgowej zanotowały Unia Racibórz, Błyskawica Drogomyśl i Drzewiarz Jasienica.

Błyskawica Drogomyśl – ROW 1964 Rybnik 2:3 (1:1)

1:0 – Mateusz Wowra (41), 1:1 – Mateusz Cywka (45), 2:1 – Szołtys Bartłomiej (53), 2:2 – Wiktor Piejak (59), 2:3 – Szymon Balcer (74)

Błyskawica: Oleksy - Wowra, Saltarius, Wałaski, Szołtys Patryk (46’ Jasiński), Ułasewicz (46’ Wysiński), Bawoł Mateusz, Król, Krzempek (60’ Kisiała), Bawoł Błażej (24’ Szołtys Bartłomiej), Krucek (52’ Koczur)

ROW 1964: Barczyk (90’ Guziuk) – Szewieczek, Macha (46’ Balcer), Piekarski, Hadam (46’ Papierok), Piekorz (46’ Piejak), Sobik, Cywka (46’ Pryka), Byzdra (46’ Steiman), Juraszczyk, Chłodek (68’ Kondziołka)

Żółte kartki: Wowra, Saltarius (Błyskawica), Pryka, Szewieczek, Piejak (ROW 1964)

30. kolejka: MKS Lędziny - Orzeł Łękawica 0-3 Spójnia Landek - Kuźnia Ustroń 2-2 LKS Czaniec - Gwarek Ornontowice 4-2 Błyskawica Drogomyśl - ROW 1964 Rybnik 2-3 Drzewiarz Jasienica - Unia Turza Śląska 1-3 Polonia Łaziska Górne - MRKS Czechowice-Dziedzice 1-1 Podbeskidzie II Bielsko-Biała - KS Decor Bełk 2-2 Unia Racibórz - GKS II Tychy 0-2

1. Unia Turza Śląska 30 66 21 3 6 70-36
2. Polonia Łaziska Górne 30 59 16 11 3 59-30
3. KS Decor Bełk 30 52 15 7 8 65-39
4. Gwarek Ornontowice 30 51 16 3 11 53-52
5. GKS II Tychy 30 51 14 9 7 62-39
6. LKS Czaniec 30 48 14 6 10 59-46
7. Podbeskidzie II Bielsko-Biała 30 47 13 8 9 57-42
8. Orzeł Łękawica 30 44 12 8 10 44-44