zamknij

Wiadomości

„Ładunek dumy” w Rybniku. „Czas pokazać prawdę, gdy byliśmy u władzy”

2019-10-03, Autor: Bartłomiej Furmanowicz

Dzisiaj na parkingu przed kąpieliskiem Ruda pojawiły się dwa tiry. Na ich plandekach zawarto informacje podsumowujące rządy Platformy Obywatelskiej. To był „ładunek dumy”, o którym głośno jest w ostatnio w mediach. Głos zabrali również przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

To odpowiedź na „cysterny wstydu” Prawa i Sprawiedliwości. Jak mówi poseł Marek Krząkała, w ten sposób Koalicja Obywatelska chciała pokazać prawdę o czasach, gdy PO było u władzy.

- Wywalczyliśmy gigantyczny budżet dla naszego kraju – ponad 400 mld złotych na rozwój. Wprowadziliśmy najdłuższy w Europie urlop dla rodziców. Zwiększyliśmy liczbę żłóbków i przedszkoli do 5 tysięcy. Powstały ponad 2 tys. boisk. Nie wspomną o tysiącach kilometrów dróg i autostrad – dodaje Marek Krząkała.

Głos zabrał następnie Grzegorz Wolnik, pełnomocnik burmistrza Czerwionki-Leszczyny i kandydat do Senatu.

- Kiedy rządziliśmy w Sejmiku Województwa Śląskiego, naprawdę się działo. Pamiętacie, że Stadion Śląski to jest nasze dzieło? Naszym dziełem jest też Muzeum Śląskie, dokończenie drogowej trasy średnicowej, wymiana taboru w Kolejach Śląskich. Mówienie, że PO niczego nie zrobiło jest niezgodne z prawdą. Wykorzystujemy środki zewnętrzne. Spójcie na Czerwionkę-Leszczyny, gdzie pracuję. Wybudowaliśmy CKE, sale gimnastyczne, halę targową, strefę ekonomiczną. Tam, gdzie PO tam rozwój i postep

- przekonuje Grzegorz Wolnik.

Z kolei Mieczysław Kieca – prezydent Wodzisławia Śląskiego odnosi się do tego, co udało się zrobić w jego mieście.

- Każdy dobry gospodarz wie, że dom buduje się od postaw. Nie inaczej było w Wodzisławiu. Od kilkunastu lat stawiamy na ekologię, w tym na rozbudowę sieci kanalizacyjnej. Dzięki środkom z UE podłączyliśmy do kanalizacji ponad 20 tys. domostw, kilkaset kilometrów sieci kanalizacyjnej zostało wybudowanych. Potem przyszedł czas na drogi, czyli wewnętrzna obwodnica, nowe wiadukty. Następna była kolej. Zmodernizowano linię do Chałupek, wyremontowaliśmy dworzec kolejowy, powstało nowe połączenie kolejowe Wodzisław-Rybnik. Gospodarze wiedzą, jak dobrze wykorzystać środki europejskie.

- zaznacza Mieczysław Kieca.

Prezydent Piotr Kuczera stwierdza natomiast, że ludzie bardzo szybko zapominają, że świat się zmienił – pozytywnie.

- Myślę, że mieszkańcy, którzy na co dzień korzystają z infrastruktury, która powstała w ostatnich latach, „biorą z automatu”, że zawsze tak było. Stąd ładunek dumy. Chcemy to dzisiaj przypomnieć. Rybnik pozyskał w ostatnich 30 latach funkcjonowania samorządów 1 mld złotych. To środki pozyskane przez poprzedników, ale i przeze mnie. Proszę wyborców, by się zastanowili, czy ta współpraca pomiędzy komisją europejską, samorządem powinna być płynna czy powinno coś iskrzyć? Proces centralizacyjny zaburza funkcjonowanie samorządów. Te kłótnie przy podziale środków odbiją się na życiu mieszkańców. Niech ten ładunek będzie w naszych umysłach w momencie, gdy będziemy decydowali, kto będzie nas reprezentował w Warszawie. 13 października te wybory są ważne

- przekonuje Piotr Kuczera.

Z kolei kandydat do Senatu – Marek Migalski podkreśla, że to niezwykle istotne, kogo nasi wyborcy wyślą do Sejmu i Senatu.

- Mówię jako były eurodeputowany, podkreślający jak istotna jest współpraca między rządem a eurodeputowanymi i samorządowcami. Obecna władza niechętna jest samorządom. Samorządowcy nigdy nie wychodziliby ze swojej strefy komfortu, gdyby nie musieli walczyć o swoich mieszkańców. Jeśli te wybory wygrałby PiS, to samorządy będą pierwsze z instytucji, którym zostanie zabrana wolność i niezależność. Ta władza nie lubi wolności, wszystko chce regulować poprzez długość kobiecych sukienek. KO reprezentuje polityków, którzy mogą zatrzymać marsz i obronić wolność.

- mówi Marek Migalski.

Dzisiejsze wystąpienie przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej możecie zobaczyć poniżej.

Oceń publikację: + 1 + 73 - 1 - 183

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (93):
 • ~Qwety 2019-10-03 15:23:39

  "Dbacie o ekologię" i angażujecie wielkie ciężarówki do reklamy? #facepalm

 • ~ 2019-10-03 15:34:07

  Jeszcze tira z paragonami za leki brakuje.

 • ~cenzuraus 2019-10-03 15:57:14

  Pamiętacie te nasze PO-PSL 8 wspaniałych lat jak to rządziliśmy i wyprzedaliśmy Polski majątek narodowy ( społeczny )jak uwłaszczyliśmy się i jak nasi stali się bogaczami, jak działała dobrze demokracja strzelając do górników, jak wtargnęła policja do tygodnika wprost i co tam wyprawiano, jak zwolniono setki ludzi w TV, jak pięknie działały nasze sądy ich wspaniałe wyroki, jak działali nasi komornicy i ich skutki jak wspaniale pokazywano pod palmami emeryta a póżniej zabraliśmy wam pieniadze z OFE, jak głosowaliśmy za podniesieniem VAT z 22 % na 23 % , VAT z 8 % na 23% na ciuszki dziecięce, jak podniesliśmy wiek emerytalny i jak Trybunał Konstytucyjny to wszystko zatwierdził. Poznajcie życiorysy naszych wspaniałych demokratów i ich dokonania , jak chcieliśmy zaludnić Europe i Polske arabami, jak banki, supermarkety i inni wyprowadzali pieniądze do rajów podatkowych ,jak straciliśmy 260 mld. zł na przekrętach podatkowych, jak głosowaliśmy za ACTA ,głosujcie na nas w najbliższych wyborach to będziemy dalej tak działali i rządzili ale napisze że w planach w 2015 mieliśmy podniesienie wieku emerytalnego dla waszego dobra do 70 lat i wprowadzenie podatku katastralnego ale ten nie dobry PIS popsuł nam ten wspaniały program wygrywając wybory . Proszę was Polacy, wybierzecie nas w pażdziernikowych wyborach do parlamentu Polskiego to wprowadzimy to a na końcu puścimy was wszystkich z torbami to wam obiecuje na 100 %.

 • ~truman20 2019-10-03 16:06:00

  Dziecinada.

 • ~wojto 2019-10-03 16:20:45

  @cenzuraus - Abstrahując od Twoich typowych propagandowych pislamskich haseł z paska reżimowego Dziennika Telewizyjnego, które w niektórych przypadkach nawet nie mijają się całkowicie z prawdą, to akurat takie osoby jak ty, powinny nieść na sztandarach partie PO, bo to ona własnie stworzyła podwaliny dla powstania obecnego rządu. Gdyby nie ich ślepa wiara, że wystarczy wykorzystać środki z UE na drogi, baseny i pięknie pomalować fasady a resztę załatwi niewidzialna ręka wolnego rynku, nie bylibyśmy tam, gdzie teraz jesteśmy -czyli w czarnej du..ie.

 • ~ 2019-10-03 16:25:00

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  16 14
 • ~sympatykrybnika 2019-10-03 16:26:29

  kolego ~Qwety ,a o cysternach z 7 września zapomniałeś???!!!!

  35 48
 • ~ 2019-10-03 16:26:51

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  15 13
 • ~ 2019-10-03 16:33:42

  do tira z ładunkiem dumy - Proszę przeczytaj i zastanów się, czy tak nie było. Afery z udziałem PO: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazo portu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" i PSL…

 • ~ 2019-10-03 16:38:09

  PO spełniło tylko jedna obietnicę wyborczą. „Aby żyło się lepiej”. I żyło się 8 lat wyśmienicie, tyle ze mafii....

 • ~rybnikus 2019-10-03 16:41:45

  Trop leminga. Pluj na Polskę, na Polaków a szczególnie na PIS, Kaczyńskich, Rydzyka i kościół, to tutaj zawsze przechodzi!

  70 48
 • ~cenzuraus 2019-10-03 16:42:25

  @wojto Jeśli dla Ciebie DZIEWIECIOKROTNIE większy wzrost PKB jak RFN i doganianie w tym wzroście Malezji,PRZYROST PKB 8smy na calym świecie,praktycznie bez bezrobocia,socjal na poziomie WSZYSTKICH rozwinietych krajow UE,ZRÓWNOWAŻONY budżet 1szy raz od 1tyś lat i DOKUPIENIE 125ton złota i jestesmy w czarnej d..ie,no to nie wiem gdzie byliśmy 4lata temu?

  97 30
 • ~trzynasty 2019-10-03 16:45:47

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  2 11
 • ~rybnikus 2019-10-03 16:49:53

  trzynasty czytaj: Przekręty rządów PO :

  Sprawa nazywana mega przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji płacąc 420 dolarów za 1000 m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3. Szacuje się że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił ?Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją?

  Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny o,1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1 jest wart max 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.

  PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazu Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.

  Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI

  Prywatyzacja gdańskiej ?Energii?. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach, spółkę chce kupić Kulczyk Investments.

  Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto

  - PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. ?Rząd szykuje bombę emerytalną?

  - Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

  - Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł ?Ustawa ułożona pod przekręt?

  - Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.

  - ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

  - Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko, PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłyną obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tyś na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

  - MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. To kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym. K.Bondyrak i W.Brochowicz

  - Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

  - Mirosław Drzewiecki, czyli słynny ?Miro? lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel ?grupy ITI?, telewizji ?TVN? i ?Wejchert Golf Club? nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.

  - Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!

  - Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu

  - Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.

  - NFZ zabrał 80 tyś. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.

  - Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. prof. Stanisław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.

  - Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbysta firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.

  - Mirosław Sekuła z PO umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750tyś zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.

  - Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł

  - Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.

  - Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii.liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie Leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.

  - Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEI za 380mln euro jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cenne rolniczo.

  - Kolejna restrykcja, aby dostać becikowe matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.

  - Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.

  - Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją ? alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.

  - Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent ? pisze ?Rzeczpospolita?wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.

  - Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%

  - Obecny minister MSWiA Jerzy Miler bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony

  - Sikorski kupił 76 foteli po 10tys każdy

  - Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.

  -Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy co mamy.

  - Afera Kudryckiej ? kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską

  - Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów

  - Ponad 300 naukowców napisało ?List w obronie rozumu? do Minister Jolanty Fedak

  - Umorzenie śledztwa Kulczyk ? Ałganow

  - Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd.

  - Cofnięcie nakazy aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę

  - Siłowe usuniecie ludzi z KDT

  - Podręczniki do polskiej historii tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.

  - Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy? nauczyciele w szoku.

  - Zespół Elektrowni Wodnych Niedzica ? łup wyborczy Platformy Obywatelskiej. Działacze partii Tuska wzięli wszystkie kluczowe stanowiska w państwowej spółce.

  - Ryszard Makowski satyryk z kabaretu OTTO stracił pracę w domu kultury bo naśmiewał się z PO

  - Należące do Skarbu Państwa spółki węglowe oraz koncern PKN Orlen finansowały działalność fundacji Instytut Studiów Strategicznych żony Bogdana Klicha.

  - Agencja reklamowa Lowe GGK należąca do koncernu, z którym do początku lutego związany był poseł PO Andrzej Halicki, wygrała przetarg na przeprowadzenie kampanii reklamowej dla rządowej agencji.

  - ?Chłopcy Drzewieckiego? ze spółki PL.2012 dali sobie premię, 110 tysięcy 846 złotych netto dla każdego członka zarządu.

  - Senator Jan Olechaza za ponad 30 metrowe pomieszczenie płaci gminie niecałe dwieście złotych miesięcznie. Co najmniej pięć razy mniej niż przeciętna cena rynkowa,

  - Miliony złotych na nagrody, 8 z 17 ministerstw wypłaciło już ponad 30 milionów zł nagród za 2009r.

  - Tuska na jego mecze wożą trzy rządowe limuzyny.

  - Komisja ?Przyjazne Państwo? zgłosiła projekt ustawy tzw. ?Szczypiorkowej?, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem ? ustalił ?Wprost24?. To nie żart.

  - Senatorowie PO chcą walczyć z szarą strefą wśród rolników, którzy sprzedają własne sery, dżemy czy wędliny i nie płacą od tego podatków.

  - Przekazy dnia aby politycy wiedzieli co mówić.

  - Posłanka PO Krystyna Skowrońska głosowała na 4 ręce, ale nie ma afery. Gdy zrobili to politycy SLD skończyło się na odebraniu immunitetów.

  - Prezydent Szczecina Piotr Krzystka PO, pozwał do sądu internautów którzy go krytykowali. Teraz pozna ich tożsamość. Komentarze to finał afery mieszkaniowej w którą Krzystek był uwikłany (wyrok sądowy zmusił go do oddania 170-metrowego mieszkania komunalnego, które w 2000 r. bezprawnie otrzymał, a potem za grosze wykupił na własność). W zawiadomieniu do prokuratury cytował wpisy: ?kompletny gamoń?, ?zakłamany drań i oszust?, ?łgarz? czy ?nędzny złodziejaszek?.

  - Maciej Grabowski doradzał zarówno Platformie, jak i doradzał i pracował dla Casinos Poland Sobiesiaka, największej sieci kasyn w Polsce. Grabowski jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi PO, współtwórcą jej sukcesów w wyborach. To on przygotował Donalda Tuska przed ostatnimi wyborami do wygranej debaty telewizyjnej z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

  - Ministerstwo Sportu zorganizowało szkolenie dla samorządowców ws. Euro w? hotelu Marriott za 691zl za noc. Oprócz drogich noclegów i posiłków podatnicy ufundowali im salę fitness, basen i saunę. W zawiadomieniu o warsztatach przestrzegano ich uczestników, by ?podczas pakowania podróżnych bagaży? nie zapomnieli slipek. Impreza kosztowała 29 800 a polegała na wysłuchaniu konferencji na której wystąpiła pro-gejowska organizacja.

  - Miasto Warszawa hojnie wspiera duże imprezy. Dali dotacje 600tys zł na dofinansowanie koncertu AC/DC, 1,4 miliona na turniej tenisowy.

  - Miasto Warszawa wydało prawie 440tyś zł na szkolenia pracowników ratusza z języka angielskiego. Bez przetargu bo urzędnicy zajmują się powodzią i nie mieli na to czasu.

  - Miasto Warszawa za sponsorowało spotkanie ?integracyjno-rekreacyjne? dla pracowników Metra Warszawskiego i ich rodzin za 200tyś. Firma która je organizowała dostała zlecenie bez przetargu.

  - Druga afera pompowania kół. Pierwsza miała miejsce przed rządami PO, wtedy G.Schetyna zapisywał do partii fikcyjnych ludzi i nieboszczyków. Teraz jak PO rządzi znowu robią jaja, politycy PO za jednym zamachem chcieli zapisać do partii 4,5 tys. fikcyjnych członków! Próbę ostatecznie udaremniły władze Platformy. Najwięcej dusz było w Krakowie, Katarzyna Matusik-Lipiec i Łukasz Gibała chcieli zapisać 700 osób. W Gorzowie Wielkopolskim (szefową regionu jest posłanka Bożenna Bukiewicz), doszło do próby dopisania 500 fikcyjnych członków.

  - Składka zdrowotna pójdzie w górę w zamian za ulgę podatkową na prywatną polisę medyczną ? ujawnia ?Dziennik Gazeta Prawna? A mówili obniżymy podatki a polisa ma wzrosnąć do 12%. Czy ta prywatna polisa medyczna nie jest początkiem prywatyzacji medycyny?

  - Nowe podatki od gazu, prądu i paliwa pod płaszczykiem ochrony środowiska. Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich mówi wprost: rząd chce wprowadzić tylnymi drzwiami kolejne daniny

  - PO i PSL wstrzymało się od głosu w sprawie debaty o krzyżach co dało pole do popisu zwolennikom usuwania krzyży ze szkół.

  - Szef Szpitala Psychiatrycznego w Żurawicy wygrał w sądzie z Kopacz za niepłacenie za zabiegi. Duża część szpitali myśli nad tym samym. Po przekroczeniu limitu NFZ już nie płaci szpitalom za wykonane zabiegi, które nie ratują życia a pacjenci przychodzą. Szpital w Wolsztynie (Wielkopolska) odwołał ponad 150 operacji ponieważ nie było pewne czy ratują życie.

  - Pisarze, tłumacze, redaktorzy, wydawcy i bibliotekarze ? ok. dwustu osób podpisało się pod listem otwartym do premiera Donalda Tuska protestującym przeciwko likwidacji bibliotek w małych miejscowościach. Minister Hall chce likwidować biblioteki ponieważ nie przynoszą zysku.

  - Minister zdrowia zmieniło listę leków dostępnych dla punktów aptecznych. Inne leki może sprzedawać apteka w mieście a inne apteka na wsi.

  - Rząd PO-PSL przekroczył wszystkie granice, za wyjazdy urzędników za granice płacimy 1 miliard zł. Nasi urzędnicy upodobali sobie kraje egzotyczne na wyjazdy na szkolenia. Nepal, Korea południowa, Wietnam, tam wyjeżdżają urzędnicy z ministerstwa pracy mimo że takie same szkolenia odbywają się w Europie. Ministerstwo Kultury upodobało sobie Senegal, Togo,i Kubę a celem wyjazdu jest? ochrona polskich zabytków i dóbr kultury. Tak ogromne sumy przeznaczane na zagraniczne wyjazdy dowodzą całkowitej nieodpowiedzialności polskich urzędników w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi ? mówi Andrzej Sadowski, ekonomista z Centrum im. Adama Smitha. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma 516 służbowych aut, ZUS ponad 300 aut. We wszystkich ministerstwach jest ponad 100tyś służbowych telefonów.

  - Po raz pierwszy Polska dopłaciła do budżetu Unii, i to 1,5 miliarda. fachowcy z PO-PSL nie wykonali nawet swojego budżetu, pozyskali mniej o 20 miliardów. Przeczytaj art. ?Kolejny cud Tuska: dopłacamy do Unii?

  - PO, Zbigniew Chlebowski po aferze zabunkrował się w domu na dwa miesiące ale sam sobie napisał usprawiedliwienie i dostał 25tyś poborów z czasu gdy nie pracował.

  - Wojewoda PO nie dopuścił do usunięcia pomniku wdzięczności dla armii czerwonej w Legnicy.

  - Polityk PO ?W życiu tak już jest, że nie raz planujemy różne rzeczy, a potem natrafiamy na trudności. Dzieciom to nie zaszkodzi (zabranie z domu) nauczy je odporności na podobne problemy w przyszłości?

  - Lobbyści z TESCO napisali sobie ustawę w ramach przyjaznego państwa Palikota

  - Lobbyści z stowarzyszenia ?Bez Dioksyn? napisali sobie projekt nowelizacji ustawy w ramach komisji Palikota.

  - Komandosi GROM grali w piłkę z Tuskiem. To niewyobrażalny skandal ? ocenił w Radiu ZET Jerzy Szmajdziński z SLD

  - Ministerstwo Środowiska płaciło za sponsorowane artykuły Gazecie Wyborczej. Kosztowało to 61,22tyś zł. W sumie były to dwa artykuły za 47,8 tys i wyświetlenie na stronie gazety za 13,42 tys. zł.

  - Warszawa nie lepsza, HGW daje kontrakt Agorze na 220tys, mowa nie została opublikowana w Księdze Zamówień Publicznych

  - Polska odnotowuje wielka porażkę w UE w czasie gdy Sikorski nie wiedział czy kandyduje na szefa NATO. Chodzi o projekt kształtu służb zewnętrznych UE (EEAS) w której nie be dzie miejsca dla Polaków.

  - Senator PO z Wrocławia wynajął pomieszczenie biurowe od magistratu za 300zł gdzie za taka cenę trudno znaleźć studentowi mieszkanie i to w nienajlepszym miejscu. A senator wynajął pomieszczenie na biur w atrakcyjnym miejscu w którym stawka za m2 to min. 50zł

  - Afera z PARP, pieniądze nie dostali najlepsi a pierwsi z listy.

  - Bronisław Komorowski żądał od byłej szefowej Kancelarii Sejmu przekazywania sprawozdań o wizytach u posłów. Nie ugięła się, więc straciła stanowisko. Ceniona przez posłów wszystkich partii politycznych, Fidelus-Ninkiewicz pracowała w Kancelarii Sejmu 11 lat.

  - Bocheńskie starostwo płaciło agencji reklamowej ?Wenecja? za poprawienie wizerunku urzędy, właścicielem agencji jest żona Andrzeja Wyrobca, obecnego skarbnika Platformy Obywatelskiej

  - Premier zamiast głosować o dodatku do emerytur grał w piłkę. PO i PSL przegłosowali brak dodatku.

  - Pijani ludzie Komorowskiego nad grobem Anny Walentynowicz

  Na Damiana Raczkowskiego (szef podlaskiej PO) głosowało więcej osób niż było wyborców. Skandal.

  - Naciski na prokuratorów aby oskarżali poprzednia ekipę za czasów PIS ?To mnie za to przeniosą do Gołdapi lub Suwałk? za to, ze prokurator nie chciał oskarżyć Ziobry,

  - Odwołano szefową Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie za brak postępów i nie wszczynanie sprawy ?łapówkarskiej? przeciwko Kamińskiemu

  - Czuma mianował na prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego, SBeka który szantażem wymuszał współpracę z bezpieką.Trzeci minister sprawiedliwości zanim powołał nowego prokuratora generalnego to obsadził na stanowiskach nowych prokuratorów ludzi Edwarda Zalewskiego.

  - W sprawie Olewnika trzech morderców i strażnik więzienny popełniają samobójstwo.

  - Samobójstwo popełnia dyrektor generalny Kancelarii Premiera Grzegorz Michniewicz, w trakcie badania przez prokuraturę ewentualnego przecieku z kancelarii premiera ws. afery hazardowej.

  - Samobójstwo popełnia ?Iwan? świadek ws. zabójstwa Papały. Media piszą, że bał się o rodzinę.

  - Samobójstwo przez głodówkę Rumuna zatrzymanego Claudiu Crulica zatrzymanego za domniemana kradzież, po śmierci znajduje się świadek który dał mu alibi.

  - Prokuratura wszczyna postępowania dyscyplinarne dla prokuratorów krytykujących swoich przełożonych. Zarzuty usłyszała Małgorzata Bednarek prezes stowarzyszenia ?Ad Vocem?. Obwinionym jest też prokurator Jarosław Duś. Przed sejmową komisją śledczą powiedział, że jest szykanowany przez swoich przełożonych. Zaś mediom ujawnił, że nie pozwolono mu przesłuchać Stefana Niesiołowskiego z PO. Kłopoty ma też słupski prokurator Marcin Natkaniec, który chciał stawiać zarzuty lokalnemu wójtowi

  - Warszawski prokurator zaproponował kobiecie seks w zamian za umorzenie sprawy. Przyłapano go, gdy w swoim gabinecie stał rozebrany do slipów i zamierzał odbyć stosunek ze sklepową złodziejką. Mimo że od tych zdarzeń minęło półtora miesiąca Konrad P. nadal nie ma postawionych zarzutów!!!

  - 178 aptekarzy wytoczy proces ministerstwu zdrowia. Chodzi o przepisy pełne wad które mogą świadczyć o niekompetencji urzędników.

  - Rodziny ofiar żołnierzy z Afganistanu prowadzą własne śledztwa w sprawie śmierci ich członów rodzin. Robią tak ponieważ wykryli, ze wojsko kręci wałki nt. ich śmierci. Opowiastki wojskowych nie zgadzają się z sekcja zwłok. Jest też wątek w którym ludzie Bogdana Klicha wysłał chorążego aby dowodził oficerami ponieważ chorąży bez doświadczenia nie będzie negował wskazówek dowództwa.

  - UE skazała nas na karę 31 799 euro za każdy dzień zwłoki w poprawieniu ustawy regulującej hazard

  -Ministerstwo Sprawiedliwości odkryło nieprawidłowości w ochronie tajnych danych w kilku prokuraturach. Zamiast sprawdzić pozostałe, kontrole zawieszono, a kontrolerów wyrzucono z pracy ? ustalił ?Dziennik Gazeta Prawna?. Szefem resortu był wtedy Zbigniew Ćwiąkalski

  http://wiadomosci.onet.pl/forum/ziobro-kongres-zalozycielski-solidarnej-polski-24-,2,601893,0,czytaj-najnowsze.html
  18-02-2012

 • ~sympatykrybnika 2019-10-03 17:03:51

  ISTOTNE i WAŻNE PRZEDWYBORCZE informacje:

  Od 1989 r. w Polsce wybudowano 7 szpitali i 1365 kościołów.

  Blisko połowa lekarzy ma ponad 58 lat, aż 8 proc. ma ponad 70 lat. Do tego 40 proc. jest wypalonych zawodowo. Czeka nas katastrofa.
  Dlaczego leczenie jest upaństwowione? Żeby ZUS płacił mniej emerytur.

  Twardziel z tego Ardanowskiego! Tylko dlaczego pod jego światłym kierownictwem doszło do tak skandalicznego funkcjonowania .Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, w której zatrudniono przecież „samych swoich”?? No i ta teza: PRAWO NIEWAŻNE, PŁACIĆ, BO WYBORY, A POTEM SIĘ ZOBACZY!!!!!
  Znamy powód tego –PiS zwolnił w 2016 r ponad 1, 8 tys. pracowników w tym ponad 400 kierowników
  i zastąpił swoimi ludźmi. Jak widać nie była to dobra zmiana!!!!

  44 86
 • ~ 2019-10-03 17:08:10

  Jak się jest 70-letnim emerytem, to wtedy kichnięcie myli z pierdnięciem, nie pamięta się, czy podczas wojny dostał kulką pomiędzy łopatki, czy łopatką miedzy kulki, - i nie poucza się internautów na kogo głosować

  49 31
 • ~tf2 2019-10-03 17:10:19

  Pamiętam jak na klęczkach Partia Obciachu przepraszała ciagle w imieniu Polaków. Jedyne co potraficie to przepraszać, szkoda, że nie za swoje winy.

  Obyście nigdy nie doszli do władzy a najlepiej znikli z przestrzeni publicznej razem ze swoją niekompetencją i nienawiścią do Polski.

 • ~ 2019-10-03 17:48:52

  Szkoda, że Prezydent miasta angażuje się tak w tą kampanię wyborczą na rzecz PO. Jak były wybory samorządowe to pojawiały się opinie , żeby nie patrzeć na przynależność polityczną tylko na to co zrobił dla miasta , ale teraz te promowanie PO mnie delikatnie mówiąc IRYTUJE.

 • ~ 2019-10-03 17:55:17

  Przy następnych wyborach samorządowych niech p. Kuczera powie wprost - wybierzecie mnie to będę reprezentował Was jako przedstawiciel PO z przewodniczącym Schetyną na czele. Uważam, że wielu z nas nie chce takiego "Trzaskowskiego" w Rybniku. Nie potrzebujemy walki z demokratycznie wybraną władzą. Poprzedni włodarze jak Makosz czy śp. Fudali umieli odciąć się ideologicznie od władzy centralnej i chwała im za to.

 • ~rzyt 2019-10-03 18:06:06

  A jesteście dumni z tego jak mnie oszukaliście np. 3x15% ? Wam wierzyć nie wolno i tego trzeba się trzymać. Kto jest naiwny, jak ja kiedyś, niech się da robić w konia. Wybory to zbyt poważna sprawa by wierzyć oszustom. Tym bardziej, że twarze te same.

  61 13
 • ~bikerek 2019-10-03 18:08:32

  Przecież wiadomo że w Rybniku wszystkim co związane z PO, KE, KO, WdRzPK tym wszystkim rządzi i trzęsie poseł Krząkała.
  Bez Krząkały nie zaistnieli by Kuczera, Kiljańczyk , Kłosek i inni.
  Poseł Krząkała pociąga za wszystkie sznurki swoich pacynek.

  79 22
 • ~bikerek 2019-10-03 18:10:34

  Kolejny bastion PO to Starostwo Powiatowe. Tam chyba wszyscy pracownicy to zagorzali zwolennicy PO, KO i opozycji.

  78 20
 • ~bikerek 2019-10-03 18:14:18

  Pan Wolnik to lubi ;): https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,wojciech-kaluza-i-grzegorz-wolnik-liderzy-listy-nr-4-koalicji-obywatelskiej,wia5-3317-38368.html

  46 15
 • ~Arteks 2019-10-03 18:14:51

  Nie dziwię się, że samorządowcy z Wodzisławia, Rybnika czy Czerwionki stoją po stronie PO. W ostatnich 4 latach posłowie PiS nie zrobili dla regionu NICZEGO co miało by jakiś wpływ na poprawę życia, rozwój inwestycji czy transport. Wszystko co się toczy zawdzięczamy jednak poprzednikom z PO. Nie widziałem jakiejkolwiek współpracy posłów z samorządami, jakiegokolwiek lobbingu na rzecz regionu, jakiejkolwiek inicjatywy związanej z naszym miastem. Co mnie obchodzą jakieś patetyczne hasła Sobierajskiego o powstańcach i historii. Ja bym chciał aby posłowie dbali o miejsce z którego się wywodzą na podobnej zasadzie jak ci z Lubelskiego czy Podkarpacia. @on38l - Kuczera też się odciął. Wszyscy nowi ludzie jakich wprowadził do urzędu nie mieli nic wspólnego z PO gdy tymczasem inni politycy obsadziliby wszystkie stanowiska rodziną lub znajomymi z partii. Ostatni konkurs na dyrektora ZTZ utwierdził mnie w przekonaniu, że Kuczera ściąga do miasta ludzi kompetentnych.

  35 98
 • ~tf2 2019-10-03 18:23:16

  Arteks zgadzam się ze Twoim zdaniem w formie:

  W ostatnich 4 latach mający pełną władzę i większość samorządowcy nie zrobili dla regionu NICZEGO co miało by jakiś wpływ na poprawę życia, rozwój inwestycji czy transport.

  W innej formie jest to niepoważne. To tak jakby oskarżać KOmunistów o decyzje nie podjęte przez rząd PiS.

  55 16
 • ~bikerek 2019-10-03 18:26:32

  ~Arteks Jak będziesz jutro w pracy w UM, zapytaj swojego pryncypała kiedy zostanie naprawiona droga naprzeciwko Kauflanda i inne.
  Po Zebrzydowickiej w ty miejscu nie da się jeździć, aż ktoś urwie koło i dojdzie do tragedii.

  67 15
 • ~cenzuraus 2019-10-03 18:33:36

  Niesamowite dla mnie jest to ze te TiRy PO gdzies zaPOdziala ,bo hasla na nich wypisane np.zlobki i przedszkola sa W GESTII SAMORZADOW,a jak mi sie wydaje teraz sa wybory do Parlamentu,a samorzadowe byly rok temu?
  Jak mozna OCZYWISTE KLAMSTWA wypisywac ze zwiekszenie liczby zlobkow i przedszkoli tj ZASLUGA 8 lat PO???
  Idac ich logika to przez cale 8lat PO bylo DYKTATOREM w Polsce,bo mialo 100% samorzadow,prezydenta Sejm,Senat,TK,SN,TVP,TVN itd.itp. a dopiero PO odsunieciu ich od"koryta"w 2015r jest w Polsce demokracja!

  60 15
 • ~Arteks 2019-10-03 18:35:46

  @bikerek - nie mam żadnego pryncypała w urzędzie bo tam nie pracuję - przypomnę, że jak u władzy w Rybniku był Fudali i PiS, też mi niektórzy to samo zarzucali. A ja obiektywnie za dobre rzeczy pochwalę, za złe krytkuję. Tak było z Fudalim, tak jest z Kuczerą, tak samo jeśli chodzi o POPiS. @tf2 - Kuczera realizuje właśnie największą inwestycję infrastrukturalną w dziejach miasta. Inwestycja którą zawdzięczamy politykom PO - Krząkale, Sałudze, Wolnikowi, Zdzieble. Chętnie podałbym listę innych zasług ludzi PO - ale po co, skoro wy nie potraficie z bikierkiem napisać czegokolwiek co zawdzięczamy PiSowi jako miasto czy region w ostatnich 4 latach...

  24 63
 • ~bikerek 2019-10-03 18:36:04

  "Ukraińskie prawo jazdy Jarosława Kaczyńskiego" w starostwie to lubią.

  22 11
 • ~Jacek Kamiński 2019-10-03 18:41:36

  do cenzuras
  Zamiana złota na dolary to nie sukces. Gdyby w tym czasie zadłużenie Polski spadło, to byłoby coś. Ale wzrosło!

  16 37
 • ~Arteks 2019-10-03 18:41:53

  @tf2 - komunistów też zostaw w spokoju. To w ich czasach w Rybniku wybudowano: teatr, osiedla mieszkaniowe, elektrownię, nowe kopalnie, magazyny, linie kolejowe, domy kultury, szkoły, przedszkola, baseny i wiele innych obiektów które pełnią swoją funkcję do dzisiaj. Ja się pytam co w 140 tysięcznym mieście wybudowało państwo w ciągu ostatnich 4 lat? Samorząd cały czas coś buduje i inwestuje, a państwo gdzie idzie gro naszych podatków?

  25 53
 • ~Jacek Kamiński 2019-10-03 18:43:41

  Do trop leminga
  Twe obraźliwe słowa wobec 70- latków nie były skierowane do Prezesa Jarosława, mam nadzieję.

  16 30
 • ~Jacek Kamiński 2019-10-03 18:45:32

  do cenzuras:
  Kazo/akukuryku - zmiana nicka nic nie da.
  Po co to czynisz?

  15 29
 • ~cenzuraus 2019-10-03 18:46:12

  Arteksie no POpatrz a jeszcze w lipcu 2016r najwieksza inwestycja w Rybniku wg Pana Kuczery miala byc kwk.Paruszowiec!

  53 15
 • ~Jacek Kamiński 2019-10-03 18:47:22

  do rybnikusa:
  rzekoma sprzedaż praw do gazu łupkowego to był super interes, skoro skasowano (wg. Ciebie) za to, a wydobycia nie ma , bo nieopłacalne.

  19 22
 • ~DTDarekDT 2019-10-03 18:53:18

  Przyszłość Polski
  Prawo i Sprawiedliwość jest dość wiarygodne. Gdy zapowiadają, że wprowadzą 500+ - nie oszukują. Gdy zapowiadają, że wprowadzą 4000 zł pensji minimalnej, to również najprawdopodobniej dojdzie do skutku, tak jak obiecują. Faktem jest, że ta wiarygodność, dla osób bardziej zainteresowanych polityką, jest niska, ponieważ poza tym wszystkim partia rządząca obiecywała obniżenie podatków, ale kto o tym myśli? Naprawdę nieliczni. Ludzie dostaną 1000 zł za dwójkę dzieci i pokornie przyjmą wszystko, co zrobi premier stulecia – Mateusz Morawiecki.

  Dlaczego powinniśmy się tego obawiać? Przecież dają 500 zł na dziecko! Jest mniej biedy, ludzie będą zarabiać więcej! 4000 zł pensji pozwoli WSZYSTKIM żyć na dobrym poziomie! No tak…
  Dalekie jest to od prawdy z naprawdę wielu powodów. Inflacja jest jednym z nich. Bowiem, pomyślcie, czy wolelibyście zarabiać 1000 zł w państwie, w którym ceny są tak niskie, że do godnego życia wystarczy mieć 600 zł, czy też zarabiać 3000 zł w państwie, w którym te pieniądze nie wystarczą nawet na opłacenie rachunków i mieszkania? No teoretycznie, w drugim przypadku każdy zarabiałby więcej! Właśnie to proponuje nam PiS. Ogromny wzrost cen za dosłownie wszystko – to będzie nam towarzyszyć podczas najbliższych 4 lat. Poza tym, ktoś kto aktualnie zarabia 5000 zł może cieszyć się naprawdę niezłymi zarobkami, prawda? Chwilowo. Po zmianach, jakie proponuje PiS ktoś taki będzie zarabiał niewiele ponad najniższą krajową. Spójrzcie, ile osób pracuje za miesięczne zarobki w przedziale 2250-5000 zł. Ponad połowa Polaków! Co to znaczy? To znaczy, że już niedługo połowa Polaków będzie żyła za najniższą krajową. Ci ludzie jeszcze nie wiedzą, jak drastycznie obniży się ich poziom życia, bo jeśli teraz zarabiają 2 razy więcej niż osoby zarabiające najniższą krajową to mogą pozwolić sobie na lepszy poziom życia. PiS chce to odebrać. Chcą sprawić, aby połowa Polaków pracowała za najniższą krajową. To będzie doprawdy dramatyczne dla polskiej gospodarki, co pokazuje przykład węgierski. Węgrzy także chcieli wprowadzić taką zmianę. Jak to się skończyło? Wzrostem bezrobocia i ogromnym wzrostem cen, a warto zauważyć, że zmiana mająca miejsce na Węgrzech była mniej radykalna niż ta proponowana przez PiS. Dlatego też, nie zdziwcie się państwo, jeśli koszt kawy w kawiarni wzrośnie o 75%, a może nawet i o 100. Nie bądźcie zdziwieni, gdy za paliwo zapłacicie 6,50, może nawet 7 zł. Nie będziecie mogli być zdziwieni także wtedy, gdy chleb będzie kosztował 5 zł, a nie 2,40. Ostatecznie, nie bądźcie zdziwieni, gdy okaże się, że Wasz poziom życia obniży się znacząco. Na sam koniec, gdy wzrośnie bezrobocie i upadnie wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych drobnych i średnich także nie będziecie mogli być tym faktem zdziwieni. Bowiem, nawiązując do słów wybitnego polskiego publicysty, członka założyciela Unii Polityki Realnej, Stefana Kisielewskiego, to nie będzie kryzys, to będzie rezultat. Rezultat naiwności Polek i Polaków, którzy wierzą, że dobrobyt bierze się ze sztucznego podwyższania pensji, ogromnego opodatkowania przedsiębiorców, nadmiaru przepisów prawnych i można by tak wymieniać jeszcze dłużej, ale po co? Polakom podoba się to co jest, Jarosław jest bohaterem. Zastanawiam się, co na starość powiedzą Ci ludzie, którzy teraz głosują na PiS, bo 500+, swoim dzieciom i wnukom. Ciekawi mnie, jak wytłumaczą fakt, że ich pokolenie doprowadziło Polskę do ruiny gospodarczej. O ile w ogóle przyszłe pokolenia zechcą żyć w Polsce, bo najprawdopodobniej ich ojczyzna będzie dawała fatalne warunki młodym ludziom, jeszcze gorsze niż teraz. Z kolei jeśli Zełenski, nowy prezydent Ukrainy wydźwignie ją z kryzysu, to może się okazać, że państwem, w którym będzie się żyło wspaniale będzie właśnie nasz wschodni sąsiad.

  Jest jakaś alternatywa? No cóż, jeśli ktoś nie ma pojęcia o polityce, ciężko będzie przekonać go, że banda czworga nie ma racji. Jak wytłumaczyć komuś, że liberalizacja gospodarki przynosi pozytywne efekty i zawsze towarzyszy jej szybki wzrost gospodarczy? Jak wytłumaczyć to komuś, kto uważa, że PiS to najlepsza opcja dla Polski, komuś kto wierzy, że PO/KO jest wiarygodne, po tym, gdy do wyborów w 2007 r. szli z dumnym hasłem obniżenia podatków, a przez 8 lat podnieśli dług publiczny o 500 miliardów i podnieśli 21 podatków, w końcu komuś, kto wierzy, że symbol partyjniactwa w Polsce – PSL, pod wpływem Kukiza i kilku innych osób stanie się antysystemowcem? Jak wytłumaczyć to komuś, kto jest zwolennikiem lewicy, tylko dlatego, że chce równych praw dla homoseksualistów, aborcji i radykalnej walki o klimat, a zapomina, że gospodarczo lewica proponuje komunizm (na co dowodem może być fakt, że z jej list startuje członek Komunistycznej Partii Polski)?

  Podczas tych wyborów, 13 października, zdecydujemy w jakim kierunku chcemy, aby poszła nasza ojczyzna. Czy chcemy, żeby podatki ciągle rosły, co gwarantuje nam banda czworga? Czy może wolimy liberalizować gospodarkę, uprościć prawo, zmniejszyć biurokrację i przeprowadzić wiele innych, koniecznych zmian? Jeśli Polska ma być w dobrej kondycji za 5, 10 lub 15 lat musi wygrać ta druga opcja. W innym wypadku, podążymy drogą grecką, wenezuelską i innych państw, które chciały nieść dobrobyt poprzez wysoki socjal (co równa się wysokim podatkom). Mamy też w perspektywie podążyć drogą USA lub Szwecji z XIX wieku, które dzięki liberalnej gospodarce sprawiły, że w dwa stulecia dalej, mimo socjalizmu, który kwitnie tam od blisko 100 lat, nadal są w światowej czołówce pod względem gospodarczym. Szukając bliższych nam, czasowo, przykładów – Indie i Chiny. W latach 90. oba te państwa postawiły na liberalizację gospodarki. Już niedługo zobaczymy tego efekty, bo Indie i Chiny są motorem, który sprawia, że światowa gospodarka ma rozwój na przyzwoitym poziomie. Pozostaje mieć nadzieję, że Polacy, niczym małe dzieci, które nie słuchają rodziców, aby nie dotykać żelazka, bo mogą się oparzyć, postąpią tak, jak najmłodsi. Dotkną gorącego żelazka, sparzą się i raz na zawsze zrozumieją, że nie mogą tego robić. Z tą różnicą, że małe dziecko, które empirycznie przekona się, że dotykanie gorącego żelazka prowadzi do poparzenia, rozumie to już do końca życia, zaś Polacy mają tendencję do zapominania czym kończy się socjalizm. Już raz przekonaliśmy się do czego to prowadzi. Mieliśmy PRL, ale jak widać to za mało, aby Polacy porzucili myśl socjalistyczną. Warto, abyśmy 13.10 podjęli rozsądną decyzję i powstrzymali rozpędzający się socjalizm, bo za jakiś czas może być za późno na odwrócenie tego trendu.

  29 51
 • ~Kwinto 2019-10-03 19:03:29

  ~Jacek Kamiński 2019-10-03 18:45:32
  do cenzuras:
  Kazo/akukuryku - zmiana nicka nic nie da.
  Po co to czynisz?

  Przecież on tu pisze pod paroma nickami. Sam sobie odpowiada, i prowadzi dalszą dyskusję, co ma robić dziadek na emeryturze któremu reżimowa TV zlasowała mózg.

  18 36
 • ~Tadeusz Kiełkowski 2019-10-03 19:03:35

  Ta zgraja cwanych nieroboli kojarzy mi się z pracą do śmierci za najniższą europejską i gigantycznym bezrobociem.

  46 14
 • ~cenzuraus 2019-10-03 19:10:51

  ~DTDarekDT 2019-10-03 18:53:18"partia rządząca obiecywała obniżenie podatków, ale kto o tym myśli? "

  Panie DTD jesli juz w jednym z 1szych zdan PO porostu KLAMIESZ to podarowalem sobie czytac ten Twoj esej do konca!

  Czymze jest jak nie obnizka podatkow obnizenie CITu a od przedwczoraj takze PITu???

  32 16
 • ~rybnikus 2019-10-03 19:11:16

  Arteks, kto zabrał Rybnikowi tzw 9 blok elektrowni? Pytam po raz kolejny. Tylko znowu nie kłam, że to PIS, kopalni też nie chce PIS.

  38 18
 • ~Arteks 2019-10-03 19:15:10

  @rybnikus - zamknięto jakiś blok? Na razie nie. Ale PiS nie zrobiło w ciągu ostatnich 4 lat niczego aby przedłużyć żywotność elektrowni. Najpierw mówiono o bloku gazowym (co bardzo dziwne w regionie gdzie stosunkowo łatwo o śląski węgiel), potem o bloku cieplnym - by w końcu też się z tego wycofać. Ja też pytam po raz kolejny - co posłowie PiS zrobili dla naszego miasta i regionu? Jeśli nie potrafili nic zrobić przez 4 lata to po co chcą marnować ławę poselską przez kolejną?

  20 44
 • ~cenzuraus 2019-10-03 19:20:52

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  14 4
 • ~wojto 2019-10-03 19:23:54

  @cenzuraus - Jeśli myślisz że wzrost PKB wynika z działań Pisu a nie z obecnej doskonałej koniuntury przez ostanie lata w EU + dopłat z UE. Jeśli myślisz, że na niskie bezrobocie miał jakikolwiek wpływ Pis a nie doskonała koniunktura + obecna demografia + wcześniejsze za PO wyjazdy za granicę. Jęśli myślisz że zrównoważony budżet i katastrofa w przekazywaniu pieniędzy do samorządów i szpitali i budżetówki to plus a nie minus. To sorry ale Ty jesteś w totalnej czarnej du..dzie. Żyjesz w bańce bzdur serwowanej w internecie przez propagandowe serwisy sponsorowane przez Pis lub po prostu jesteś zwykłym trolem od nich. Takim Piebiakiem czy Misiewiczem w jednym.

  18 36
 • ~darekrybnik 2019-10-03 19:27:38

  Weźcie się za robotę jakaś nieroby a nie siedzicie tu i się lansujecie pisząc i kopiując pierdoły !!!!

  19 9
 • ~rybnikus 2019-10-03 19:27:47

  Arteks, mataczysz jak zawsze i znowu nie na temat, ten tzw 9 blok miał zastawić 4 stare ale wasz Tusk zabrał tę już zaawansowaną, zezwolenie, inwestycję i dał niemieckojęzycznym kolesiom w Opolu. Wiesz, że kłamiesz i dlaczego?

  38 12
 • ~Arteks 2019-10-03 19:39:28

  @rybnikus - Opole, Jaworzno, Ostrołęka - tam się udało stawiać nowe bloki w elektrowniach bo to wylatali tamtejsi posłowie. A czym się zajmowali rybniccy? Poseł Kloc była zajęta kampanią do europarlamentu i adoracją Kaczyńskiego, Sobierajski wszystkimi możliwymi uroczystościami, Janik klubem piłki nożnej. To ty z jakichś powodów piszesz, że kłamię mimo, że z moich komentarzy zawsze padają konkrety. Mamy bardzo miernych posłów i czas ich wymienić na "nowy model". Bo inaczej stracimy kolejne 4 lata dla regionu.

  18 37
 • ~rybnikus 2019-10-03 19:55:15

  ~Arteks możesz kłamać ile chcesz, to PO i Tusk odebrał ten blok Rybnikowi, rybniczanie już wam nie wierzą, wynik sondażu o tym świadczy, Tusk i PO mieli wtedy pełnię władzy a nie PIS.

  43 15
 • ~Jan R. 2019-10-03 20:02:59

  Pisowscy hejterzy są tak słabi intelektualnie, że polemizowanie z nimi to obraza rozumu. Pójdźmy na wybory i usuńmy Jarosława z ferajną ze sceny politycznej. Poza tym niech klany Piechów i Gawędów nareszcie sobie odpoczną.

  17 42
 • ~Arteks 2019-10-03 20:07:01

  @rybnikus - twoja argumentacja jest infantylna i delikatnie mówiąc głupia... Dlaczego Tusk nie zabrał Jaworznu i Ostrołęce? Mam swoje żale do różnych zaniedbań ze strony PO. Ale nie mogę im odmówić, że w kilku sprawach kluczowych dla miasta i regionu politycy PO coś wywalczyli. A politycy PiS z naszego regionu nie stanęli na wysokości zadania i niczego nie udało im się dobrego zdziałać. Ba... pozwolili na likwidację jednej z najmłodszych kopalń w Polsce - KWK Krupiński, pozwolili na niepewny los elektrowni. Rybnikusie - można bronić ludzi kontrowersyjnych czy nawet takich którzy popełniają błędy. Ale po co bronić automaty do głosowania - nieprzydatne dla regionu?

  14 38
 • ~rybnikus 2019-10-03 20:11:41

  Artks, jeszcze raz, Tusk Rybnikowi odebrał tę inwestycję, miał razem z PO pełnię władzy a z PIS się wyśmiewali, teraz przychodzi czas zapłaty.

  33 13
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:26:48

  kazio a ja pamiętam jak w 2010 roku PO budowało autostradę w rowniu żorach! na własne oczy jak np. na jaśminowej w 2012 budowało się domy fakt że sprzedano różne spółki ale lepiej rządziło PO a mi jeszcze powiedz co Kaczyński mówił o wieku emerytalnym o przejściu na emeryturę sędziów ? do 65 a kurdupel ma 70 lat to stary purt! a Macierewicza to nazywam dziadkiem Macierewiczem on miał już szansę z 69 roku gdy roznosił gazety! Terlecki też 70 lat 71 Macierewicz rydzyk też stary purt a pon boczek 100 razy inteligetniejszy od nich ja uważam też że młodzi politycy powinni być w sejmie a nie starzyki

  13 31
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:27:44

  natomiast 2 z psiu lubie m.in teścia kosmonauty i radnego sączka! ten który mówi że moim pracodawcą jest pan prezydent

  3 24
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:28:22

  trop leminga a pis miało ich ok.300 nawet!

  6 22
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:29:45

  1 komentarz rybnikusa mnie zaskakuje gdzieś jego mądrość jest a 2 komentarz rybnikus 20 mln ton węgla z rosji to co?

  5 23
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:31:08

  sympatykrybnika i pis też ma 70 lat i to jest już ok. 75%

  6 23
 • ~Bartek Malina 2019-10-03 20:33:17

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 13
 • ~rybnikus 2019-10-03 20:38:23

  ~Bartek Malina i nie protestujesz z ekologami? Kto sprowadza ten węgiel, PIS czy twoi towarzysze pancerni opłacający ekologów?

  23 11
 • ~ 2019-10-03 20:56:13

  Tok szok, przed wyborami sami ojcowie sukcesu!!!

  20 8
 • ~Barakuda 2019-10-03 21:38:51

  Takiego wysypu PiSowskich trolli opłacanych z naszych podatków to tu jeszcze nie było. W porównaniu do rządów PiS to rządy PO PSL były jakieś 50 razy lepsze. Takiego bajzlu i rozkładu kraju jeszcze nigdy nie było. Miliardy idą na kościół i do Rydzyka zamiast na inwestycje, służbę zdrowia czy edukację. Chaos i degradacja służby zdrowia, brak inwestycji, standardy Białoruskie w każdej dziedzinie (prezes NIK wynajmuje kamienicę bandzie sutenerow i nie płaci podatków). Zgroza. 13.10 wyślijmy Jarka Kaczyńskiego w kosmos...

  18 35
 • ~rybnikus 2019-10-03 21:42:00

  ~Barakuda, oczywiście nic nie udowodnisz z tych swoich kłamstw, no może jak Picera aferę dorsza za 8,50.

  17 13
 • ~Barakuda 2019-10-03 21:43:28

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  3 13
 • ~rybnikus 2019-10-03 21:53:48

  ~Barakuda jaka szkoda a ja jestem przeciwny każdej cenzurze, niech Polacy wiedzą z kim mają do czynienia i na kogo głosują.

  16 9
 • ~rzyt 2019-10-03 22:03:33

  @Arteks, ostatni konkurs na Lenka i Żylakową utwierdził mnie w przekonaniu....
  @Arteks, ja się pytam, co w ostatnich 12 latach wybudowało miasto....
  @Barakuda, takiego wysypu PO-wskich trolli nigdzie nie widziałem.
  P.S. Po co myśleć, wystarczy przepisać trolujących.

  Pozdrawiam cierpliwych czytających te brednie.

  17 11
 • ~Ustiao 2019-10-03 22:11:09

  Mieliscie media w swoich rekach, bylisxie tacy zajebisci, a przegraliscie z chlopami pisowskimi. Nie rozumiecie, ze powinnisie zajac sie uczciwa praca bo do polityki sie nie nadajecie?

  23 11
 • ~sympatykrybnika 2019-10-03 22:20:39

  ISTOTNE i WAŻNE PRZEDWYBORCZE informacje:

  PMM kłamał, że nie udzielał kredytów CHF. Udzielił go nawet swojej żonie – na kwotę 1,7 mln CHF. Santander, czyli bank, którym kierował, ma piąty największy portfel kredytów frankowych. Ich wartość (dane za I kw. br.) to blisko 8 mld zł

  Największy skandal to postawa Andrzeja Dudu, który w sprawie kredytów CHF
  przed wyborami obiecał,
  po wyborach stchórzył i kłamał że nic nie można bo to krach gospodarczy,
  a teraz twierdzi że będzie trzeba uznać TSUE ale nic wielkiego nam nie grozi.
  Co za tchórzostwo i zakłamanie.

  Zwiększyła się przewaga opinii o złej sytuacji gospodarstw rolnych nad opiniami przeciwnymi z 12,1 p. proc. w grudniu 2018 r. do 27,5 p. proc. w czerwcu 2019 r.
  27,5 proc. rolników uważa sytuację gospodarstw za złą. Tylko 14 proc. uważa prowadzenie gospodarstw za opłacalne.

  10 18
 • ~ 2019-10-03 22:25:11

  Jan R to elektorat PO jest tak mały i słaby, że nie jest wstanie zmienić układu na scenie politycznej.

  20 8
 • ~Arteks 2019-10-03 22:27:03

  @rzyt - jeśli mieszkasz w Rybniku to wiesz co wybudowało miasto. Ale ja przypomnę co wybudowało lub zainicjowało państwo w czasach kiedy rządziło w naszym kraju PO - bo to jest ciekawsze. Wcale nie tak mało: nowa siedziba Sądu Okręgowego, zakupiono od Ryfamy biurowiec przeznaczając go na Prokuraturę Rejonową, remont (a tak naprawdę odbudowa) przystanku Rybnik Paruszowiec, nowy gmach ZUS na Jankowickiej, ośrodek egzaminowania WORD, zakupiono i wyremontowano gmach dla Urzędu Celnego, rozbudowa komendy miejskiej policji, budowa nowego szybu KWK Jankowice, remonty linii kolejowych, autostrada A1. A co zainicjowano i zrobiono w czasach "dobrej zmiany"? JEDNO WIELKIE NIC. I co teraz uważasz? Jednak lepiej o interes Rybnika dbała nie doceniana także przeze mnie PO czyż nie? PiS się wypiął na nas całkowicie.

  10 22
 • ~Arteks 2019-10-03 22:30:33

  @rzyt - Lenk to samorządowiec, nie polityk - zresztą bardzo dobry. Był bardzo dobrym gospodarzem Raciborza. Nie mam nic przeciwko aby pracował teraz dla Rybnika.

  8 20
 • ~rybnikus 2019-10-03 22:34:24

  ~Arteks dlaczego nie chcecie kopalni bo to PIS aby ich opluwać bo brak inwestycji?

  19 7
 • ~Arteks 2019-10-03 22:45:03

  @rybnikus - to mieszkańcy Rybnika nie chcą nowej kopalni. Poza tym przecież to nie byłaby państwowa inwestycja bo Bapro to spółka prywatna(!) Może tym bardziej ludzie się boją prywaciarzy bo jak plajtną to kto się zajmie odszkodowaniami? A jak się już pojawiłeś może ty wyjaśnisz dlaczego w czasach PO było tyle państwowych inwestycji w Rybniku, a w czasach PiS - NIC? A podobno państwo i finanse są jeszcze w lepszym stanie niż kiedyś. Nawet nie pytam jak to wytłumaczyć. Sprawa jest prosta. Posłowie PO zabiegali o fundusze i potrzeby naszego miasta i udawało się im wylobbować kasę. Posłom PiS z naszego regionu albo się nie chciało albo się nie udało bo być może dla centrali PiS ważniejsze jest Podkarpacie. Śląsk jest im potrzebny tylko jak szukają wyborców.

  7 21
 • ~rybnikus 2019-10-03 22:47:48

  ~Arteks bo wasze czasy się skończyły, nie będzie państwowych inwestycji. I napisz jeszcze kto chce zamykać kopalnie i to już bo tak nakazała Merkel.

  21 7
 • ~rybnikus 2019-10-03 22:56:15

  Ten wstrętny PIS wsparł te inwestycje: Zakup i montaż urządzeń wykorzystujących odnawialne źródła energii w Czerwionce-Leszczynach
  (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)
  Produkcja tasm i profili z tworzyw sztucznych
  (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii)
  Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze
  (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)
  Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze
  (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)
  Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze
  (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju)
  Utworzony zostanie nowy zakład produkcyjny (2000 m2) z zapleczem socjalno – biurowym o powierzchni 250 m2 oraz infrastrukturą techniczną (parkingi, place manewrowe instalacje przesyłowe itp). W zakładzie odbywać się będzie produkcja taśm uszczelniających z mas elastomerowych
  (Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii)

  23 7
 • ~Arteks 2019-10-03 23:04:16

  @rybnikus - ależ państwowe inwestycje są! Np. w Ostrołęce jest kasa na nowe muzeum, na nowe bloki w elektrowni. Na Podkarpaciu każdy kaprys jest spełniany łącznie z łącznicą kolejową koło Jasła z której będzie korzystał 1 lub 2 pociągi na dobę... Łańcut i Tarnobrzeg będą miały nowoczesne obwodnice (nie za miejskie tak Rybnik tylko za państwowe!). PiS kocha niektóre regiony. Nasz jest mu potrzebny tylko dla głosów i dla posłusznych posłów-automatów. Odnośnie twojego wpisu - nie rozśmieszaj nas swoją niewiedzą. Decyzja o remoncie linii Nędza-Rybnik-Turze zapadła w 2014 i przyczynił się do tego Krząkała i Zdziebło z PO. W czasach PiS nie zapadła ŻADNA decyzja o remoncie jakiejkolwiek linii kolejowej w regionie, a przydałby się remont linii: Żory-Pszczyna, Rybnik Towarowy-Sumina czy Leszczyny-Gliwice. Zainteresowałeś mnie tym zakładem? Cóż to za państwowy zakład powstał/powstaje w naszym regionie? Zdradź więcej szczegółów. Był jeden duży państwowy - nowoczesna kopalnia w Suszcu i został w czasach rządów PiS zamknięty.

  9 21
 • ~rybnikus 2019-10-03 23:08:30

  Arteks, twoje czasy się skończyły, nie ma już państwowych budów, są dotacje a to co napisałem to prawda, gdyby nie PIS to nic by nie było. Tusk oddał swojej Merkel ponad 5 miliardów zł na modernizację kolei. Podałbym ci linka ale tu cenzura wywala prawdę i wszystkie linki.

  25 6
 • ~rybnikus 2019-10-03 23:11:41

  Zwróć uwagę na lata inwestycji. Prace na liniach kolejowych nr 140, 148, 157, 159, 173, 689, 691 na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze
  Kategoria: Infrastruktura
  Status: W trakcie realizacji
  Nazwa beneficjenta: PKP POLSKIE LINIE KOLEJOWE S.A.
  Lokalizacja: Gmina Gaszowice, gmina wiejska
  Okres realizacji: 2017 - 2019
  Wartość inwestycji: 25 935 963,13 zł
  Wartość dofinansowania: 6 495 404,31 zł
  Nazwa programu: Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020
  Źródło finansowania: Krajowy Program Operacyjny
  Instytucja odpowiedzialna: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju - Programy UE
  Zakres działań:
  Projekt obejmuje rehabilitację odcinków linii kolejowych, łączących bezpośrednio ze sobą dwa ciągi TEN-T, to jest E65/C-E65 i E59/C-E59. Jest zlokalizowany w południowo-zachodniej części województwa śląskiego, na obszarze Rybnickiego Okręgu Węglowego, i jest istotnym elementem zarówno lokalnej, jak i europejskiej infrastruktury kolejowej w Polsce. Projekt obejmuje rehabilitację (przywrócenie pierwotnych parametrów technicznych) na nw. odcinkach linii kolejowych (wszystkie odcinki są liniami zelektryfikowanymi): -nr 691 odcinek Nędza Wieś–Turze, od km (-0,011) do km 1,474 o długości 1,485 km; -nr 140 odcinek Nędza–Nędza Wieś–Sumina, od km 57,764 do km 67,862 o długości 10,098 km (odcinek jest objęty umową AGTC); -nr 173 odcinek Rybnik–Sumina, od km (-0,500) do km 13,353 o długości 13,853 km; -nr 148 odcinek Rybnik–Żory, od km 21,873 do km 35,980 o długości 14,107 km (odcinek należy do sieci kompleksowej TEN-T i jest objęty umową AGCT); -nr 159 odcinek Żory–Studzionka, od km 12,800 do km 24,444 o długości 11,644 km; -nr 689 odcinek Studzionka–Dębina, od km 0,000 do km 2,507 o długości 2,507 km; -nr 157 odcinek Dębina–Chybie, od km 2,390 do km 8,600 o długości 6,210 km; Vmax - pociągi pasażerskie i towarowe 100 km/h (na LK 140 odcinek Nędza–Nędza Wieś - 80 km/h, LK 691 - 60 km/h), dopuszczalny nacisk na oś 221 kN Łączna długość linii kolejowych objętych projektem wynosi 59,904 km ( tym 14,107 km stanowi sieć kompleksową TEN-T) W ramach zakresu rzeczowego Projektu planuje się remont/przebudowę 16 wiaduktów, 14 mostów i 1 kładki dla pieszych (łącznie 31 obiektów inżynieryjnych). Projekt obejmuje przystosowanie peronów (19 szt.) do potrzeb obsługi osób niepełnosprawnych i o ograniczonej możliwości poruszania się na 5 stacjach i 5 przystankach osobowych oraz poprawę bezpieczeństwa na 5 przejazdach kolejowych.

  18 5
 • ~rzyt 2019-10-03 23:12:11

  @Arteks, jak Lenk był taki dobry to dlaczego w wyborach był gorszy?
  @Arteks, zapomniałeś o żabiku przy R-P.
  @Arteks, nie myl inwestycji spółek z robotą posłów.

  @Arteks, jak ci posłowie PO tacy dobrzy to dlaczego przegrali z takimi "zerami" z PIS? Jak PO taka dobra to dlaczego nie przedstawi programu wyborczego?

  P.S. Moim godłem jest ORZEŁ, nie wrona.

  18 4
 • ~rybnikus 2019-10-03 23:22:09

  Arteks poszedł spać i dobrze, koniec matactwa, manipulacji i kłamstw.

  22 11
 • ~sympatykrybnika 2019-10-03 23:30:52

  ISTOTNE i WAŻNE PRZEDWYBORCZE informacje:

  Sytuacja ciągle jest niepewna, bo w społeczeństwie są DUŻE ZASOBY NIECHĘCI do PiS-u. Być może to przeważy szalę, bo gdy przełożymy wyniki na podział mandatów, to niewiele brakuje, aby PiS NIE MIAŁ WIĘKSZOŚCI - mówi nam prof. Jarosław Flis.

  13 11
 • ~Arteks 2019-10-03 23:35:54

  @rybnikus - znowu piszesz o linii Nędza-Rybnik-Chybie. Ja tak samo jestem pod wrażeniem tej potrzebnej inwestycji ale zawdzięczamy ją temu, że Zdzieble i Krząkale udało się tę inwestycję umieścić jako priorytetową na liście inwestycji PKP PLK w latach 2014-2020. Czyli rozumiem, że możesz ty i ja powiedzieć tym panom - dziękujemy czyż nie? Matactwa, kłamstwa? Podałem przykłady i to przygotowane przeze mnie. Ty jedyne co potrafisz to "kopiuj-wklej" przez co wychodzą różne niedorzeczności. Nie umiesz ze swoimi ziomalami dowieźć jakiejkolwiek przydatności posłów PiS dla naszego regionu to przynajmniej honorowo się zamknij. @rzyt - a Fudali był zły? Też nie ale przegrał bo wyborcy chcieli nową twarz. Tak samo było z Lenkiem. Wszystkie inwestycje jakie wymieniłem były wylobbowane przez posłów - tak to działa. To oni głosują przecież ogólny budżet i oni mogą zgłaszać potrzeby ze swoich regionów. Posłowie PO to umieli, posłowie PiS tego nie umieją. Co do wyborów to zauważ, że ja wcale nie neguję, że w innych regionach ludzie nie mają powodów aby głosować na PiS i posłów nosić na rękach. Zwracam tylko uwagę na to, że nasi posłowie PiS dla swojego regionu są nieprzydatni. Jeśli chcesz głosować na PiS to przynajmniej zagłosuj na ludzi młodych, nowych, a nie tych którzy się nie sprawdzili.

  7 19
 • ~cenzuraus 2019-10-03 23:38:30

  ~Arteks 2019-10-03 23:04:" Np. w Ostrołęce jest kasa na nowe muzeum, "

  Arteksie co cie tak razi to Muzeum Zolnierzy Wykletych w Ostrolece?
  To juz staje sie POprostu nudne czytajac w prawie kazdym POscie o inwestycjzch PiSu ZAWSZE POdajesz to muzeum jako zarzut do PiSu!Czy Ty nie masz juz czasem obsesji lub innej paranoji?
  W Rybniku mozesz zaproponowac wybudowanie muzeum obecnemu honorowemu obywatelowi Rybnika niejakiemu Adolfowi H.
  SKONCZY juz w koncu z ta twoja zazdroscia Ostrolece MZW BARDZO CIE PROSZE!!!

  19 8
 • ~Nienormalny 2019-10-04 01:53:00

  Arteks, szkoda klawiatury. Nie przekonasz świni do sztućców.
  Chciałem żeby moje dzieci dorastały w Polsce, ale coś czuję że trzeba będzie spakować walizki i 14.10 przekroczyć najbliższą granicę zanim zostaną zamknięte ku chwale pana karakana.
  Już 48 lat w historii RP rządziła banda warchołów i gnid, szykuje się nam powtórka.

  9 23
 • ~Don C. 2019-10-04 02:16:10

  Dobre jaja. Mają się czym chwalić. Stadion Śląski to farsa stulecia. Utopione miliardy w coś na czym nikt nie gra. Za te kasę szło zrobić w kazdym powiatowym mieście Śląska nowy stadion na 10 tys. Orliki tak samo przeplacone. Nowe połączenie Rybnik-Wodzisław? Jak szumnie powiedziane. Od kiedy pamiętam tam były tory. Czyli wymiana szyn nazywa się...nowym połączeniem...I dużo jeszcze takich dyrdymalow. Brak słów. PS. I jedno pytanie-dlaczego Kuczera i Kieca nie kandyduje do Sejmu tylko biją pianę? Czyżby byli wazniejsi od nich? Od takich bossów subregionu?

  22 6
 • ~rzyt 2019-10-04 08:28:18

  @Arteks, Twoje komentarze mają smak soku z buraka z podrybnickich pól. Szczególnie ten ostatni.

  P.S. Osobiście kwaszony sok z buraka lubię....pić.
  Chociaż kolor jego jest czerwony ;))

  15 4
 • ~bikerek 2019-10-04 08:39:53

  Ciekawe co osoby ze zdjęcia powiedzą o #TaśmyNeumanna:

  „Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k***a bronił jak niepodległości”, „w Tczewie są same p***eby, rzygam Tczewem”, „KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka” – mówi szef klubu PO-KO Sławomir Neumann w kuluarowych rozmowach partyjnych. TVP Info publikuje nagrania jednego z uczestników spotkania, które odsłaniają kulisy brutalnej politycznej gry wewnątrz PO.

  Koniec 2017 r., biuro Platformy Obywatelskiej w Gdańsku. Spotkanie Sławomira Neumanna z lokalnymi działaczami Platformy Obywatelskiej z Tczewa. Wkrótce mają powstać listy przed wyborami samorządowymi. Neumann jest niezadowolony z sytuacji w mieście.

  – Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem [...] Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same p***by, naprawdę.

  Spotkanie ma na celu m. in. znalezienie kandydata Platformy na prezydenta Tczewa. Politycy rozmawiają też o sytuacji urzędującego prezydenta Mirosława Pobłockiego, którego działalnością interesowało się CBA. Chodziło o sprzedaż gruntów w mieście (jest podejrzenie, że miasto straciło miliony złotych).

  W czasie spotkania szef klubu PO jest pewny, że prezydent Mirosław Pobłocki będzie miał akt oskarżenia, ale uspokaja kolegów. „Sąd to może wypierd**ić w kosmos, może to prowadzić trzy lata – bez znaczenia to jest. (...) Akty oskarżenia będzie miało, moim zdaniem, 60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia”.

  Neumann przekonuje, że ewentualne kłopoty prezydentów PO z prawem nie będą problemem w kampanii, bo zarzuty prokuratorskie są zdaniem Neumanna z punktu widzenia wyborców anty–PiS korzystne.

  Sławomir Neumann:... Reszta to są goście, którzy mogą trafić do sądu z aktem oskarżenia, a sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią ku**a nic. Będą prowadzić sprawy – i ch*j. Lokalny polityk PO: Sławek, ale tam jest jeszcze sprawa w tle najgrubsza. Ta działka na Rokickiej. On sprzedał za bezcen... a potem zmienił plan zagospodarowania przestrzennego.
  S. Neumann: Więc będzie to miał w prokuraturze, będziesz miał akt oskarżenia przed wyborami.
  Lokalny polityk: Jak mu za to postawią, to jest koniec.
  S. Neumann: Nic nie jest końcem.
  LP: Ja pier***ę. Przecież to jest gruba sprawa, naprawdę.
  SN: Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia.

  Szef klubu PO-KO stawia tezę, że nieważny jest ciężar zarzutów prokuratorskich, one mogą pomóc wygrać wybory, bo „to nie ma żadnego znaczenia”. Podaje przykłady innych samorządowców związanych z opozycją, którzy mają problemy z prawem:

  – Będzie Hania Zdanowska, Żuk, Witkowski, Adamowicz, Karnowski, Jaśkowiak. On będzie w takim gronie zacnych ludzi, że, k***a, nikogo to nie ruszy. O tym ci mówię. Nikogo to nie ruszy. Nasz elektorat, ten antypisowski, uzna, że to jest k***a atak PiS-u, żeby go zabić. I pójdą jeszcze bardziej na niego. Tak to wygląda. W różnych badaniach, k***a, naszych, których oskarżają. Hania Zdanowska zyskuje, jak ma akt oskarżenia. Idzie wręcz dokładnie odwrotnie. Nie patrz na to, to nie ma żadnego znaczenia. Oni ilością aktów, inflacją tych aktów oskarżenia, powodują, że nie mają żadnego [znaczenia]. Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach.

  Poseł Neumann zapewnia, że partia stanie murem za wszystkimi, którzy mają problem z prawem. Warunek jest jeden: członkostwo w Platformie Obywatelskiej.

  – Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem.

  – Ja nie wyjdę – zapewnia działacz.

  – Ja tylko mówię o zasadzie. Jak Pobłocki będzie członkiem Platformy i będzie naszym prezydentem, to będę się o niego bił, k***a, do końca życia. Jak jest poza, mam go w dupie. Jak jest do wykorzystania, to wykorzystamy, jak nie, to nie. Tak samo Adamowicza, tak samo Karnowskiego i wszystkich innych. Tak samo. Dla mnie Platforma jest ważniejsza – deklaruje Neumann.

  Sam przewodniczący klubu PO-KO obecnie też ma postawione zarzuty prokuratorskie. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy jego zdaniem pomoże mu to osiągnąć dobry wynik w wyborach.

  Na spotkaniu pojawia się temat działalności Komitetu Obrony Demokracji. Opinia Sławomira Neumanna na temat, może działaczy KOD zaskakiwać.

  „KOD jest niczym, to żadna siła, przybudówka”

  – Nie ma KOD-u, KOD jest niczym. (…) Ci ludzie z tego KOD-u, bez organizacji, są niczym. Możesz mieć tysiąc ludzi, bez organizacji są niczym. Możesz mieć stu żołnierzy, którzy są, k***a, spartanami i w***bią ten tysiąc w kosmos. Pospolite ruszenia w Polsce kończyły się tym, że się napili na końcu Sejmu, k***a. Jak szło wojsko zaciężne przeciwnika, to wypier***ali do domu. Taki jest KOD. (…) Nie wierz w takie rzeczy. Ci ludzie na końcu - patrz, kto jest sensowny i bierz go do siebie. To jest metoda. Kodziarze to nie jest żadna siła. Oni będą świetni wiesz do czego? Żeby brać komórki i filmować (…). Do tego się nadają, nic innego, naprawdę. Ja was przepraszam, ale jadę teraz, k***a, na komisję – uważa Neumann.

  Sławomir Neumann był częstym uczestnikiem demonstracji KOD-u. Pojawiał się na nich u boku Mateusza Kijowskiego. Zagrzewał członków Komitetu Obrony Demokracji do walki z rządem. – Dziękuję, że jesteście. Że jest was tylu – zapewniał.

  To jest ciekawe: "– Pamiętaj: jedna zasada jest dla mnie święta, k***a. Naucz się tego, jak będziesz o czymkolwiek rozmawiał. Jak będziesz w Platformie, będę cię bronił, k***a, jak niepodległości. Jak wyjdziesz z Platformy, to masz problem. " Ciekawe czy w Rybniku też to tak działa. Może jakiś komentarz Panie pośle Krząkała.

  21 7
 • ~bikerek 2019-10-04 08:48:10

  To jest niezłe #TaśmyNeumanna "SN: Na wybory idą głosować ludzie, którzy g***o się interesują. Nie wiedzą, kto jest. I będą widzieli w Polsce atakowanych niepisowskich prezydentów z aktami oskarżenia. "

  19 6
 • ~Barakuda 2019-10-04 09:04:38

  Don C, masz rację. Lepiej jakby wszystko poszło do Rydzyka.
  Przekręt stulecia to ugoda sądową z Rydzykiem tuż po wygranych wyborach PiSu. Sąd by pewnie to roszczenie oddalił a PiS zawarł ugodę tuż przed wyrokiem na mocy której zgodził się zapłacić mu wszystko z odsetkami. Klasyczna niegospodarność państwa. Tak się robi wałki na 26 milionów naszych ciężko wypracowanych podatków.

  Zadał bym pytanie PiSowcom ile kasy przekażą Rydzykowi gdyby wygrali wybory? W tej kadencji to 214 milionów. Szpitale upadają i na nic nie ma pieniędzy a oni forsę wysyłają Rydzykowi. Kpina z narodu.

  9 20
 • ~Arteks 2019-10-04 09:58:37

  @rzyt - zaskoczyłem jak zawsze czyż nie? Potrafisz po takich wpisach już tylko bredzić o sokach zamiast potwierdzić - dla Rybnika rządy PiS to jeden z najgorszych okresów dla miasta po 1989 roku. Dobrze, że prezydent miasta nie jest z PiS bo możliwe, że nawet miejskich inwestycji by nie było, a kasa marnowana na jakieś bzdury. @cenzuraus/kazo - to ty cierpisz na jakieś paranoje pisząc jedno i to samo pod każdym tematem pod kilkoma nickami. Brak ci na tyle taktu, że potrafisz paplać jedno i to samo nawet w przypadku wypadków jak i ludzkich tragedii. A ja o muzeum w Ostrołęce wspominam w kontekście tego, że znalazła się kasa na ten obiekt bo zabiegali o to posłowie z tamtego okręgu. Na naszą salę koncertową się nie znalazły. A przecież pożytek z sali koncertowej gdzie można uspokoić się słuchając utworów Chopina, Bacha czy Vivaldiego byłby o niebo wyższy niż oglądać smutną historię Polaków którzy walczyli z Polakami.

  11 24
 • ~Barakuda 2019-10-04 12:43:56

  Atreks ale PiSowcy tego nie rozumieją. Pamiętasz "Panie Marszałku kochany. Muzyka łagodzi obyczaje..."?

  7 13
 • ~rzyt 2019-10-05 01:20:42

  @Arteks, zaskoczyłeś mnie swoją arogancją, twierdząc że TY uważasz go za dobrego i wg CIEBIE... Za kogo się uważasz? Bo zwykły inteligentny człowiek takich gaf nie robi.

  5 7
 • ~tir 2019-10-05 07:45:48

  Dno dna.Nie będę się rozpisywał bo ktoś średnio ogarnięty wie że to klita na usługach zachodu. Najbardziej mnie wnerwiały za ich rządów afery. Nie było tygodnia bez afery łapówkarskiej,podsłuchowej, protegowanych i wielu innych. Pawia można było puścić od tych afer ale tego POplecznicy już nie pamiętają.

  9 9
 • ~cenzuraus 2019-10-07 01:52:13

  Nie wiem czy sie nie przeslyszalem ze Pan Wolnik chwali sie przebudowa Stadionu Slaskiego trwajaca od 2009-2017r
  No ja na jego miejscu zapadlbym sie POd ziemie gdyby na mnie mial ktos glosowac za jeden z wiekszych przekretow PO w XXIw!
  Panie Wolnik i cala reszta PO-PRZEBUDOWA miala trwac 21mcy a Wy swoja przyslowiowa NIEUDOLNOSCIA i zwyklym PARTACTWEM przeciagneliscie do prawie OSMIU LAT!!!
  Koszt ZAWYZYLISCIE do DWUKROTNOSCI stadionu Wembley w Londynie.
  Oby jak najszybciej to cale PO "pieklo"POchlonelo!!!

  7 2
 • ~rzyt 2019-10-07 09:46:00

  Ładunek gumy ... chyba. Dlaczego oszukaliście mnie w sprawie likwidacji Senatu i okręgów jednomandatowych? Dlaczego Wasz minister z "Bydgoszcza" mówił "nie ma i nie będzie pieniędzy...", a teraz już podobno są, bo PIS je znalazł? Czy też oszukiwał? Kto mówił po wygranych wyborach "..teraz paliwo może być nawet po 7pln.."? Kto starym aparatczykom z komuny dał szansę w wyborach do UE, a którzy już teraz rosną w silną konkurencję dla PO? Czy pamięć i rozsądek to Wasze najsłabsze ogniwa?

  7 1
 • ~Zbigniew Martyniak 2019-10-07 21:55:30

  A co z kłamstwem klimatycznym, o którym rządy PO zostały poinformowane w 2008 r. razem z NIK. CO2 nie jest gazem cieplarnianym.....starczy. Panie Pośle ,,bądżmy w kontakcie,, dałem panu 2 wizytówki i gdzie ten kontakt?

  6 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jaką narodowość zadeklarujesz w Narodowym Spisie Powszechnym?

Oddanych głosów: 3294