zamknij

Galeria

Remont dawnego budynku Huty Silesia

W jednym z budynków przy ul. Karola Miarki, należących kiedyś do Huty Silesia prowadzone są prace budowlane. Robotnicy wymienili m.in. dach oraz wstawili nowe okna. Firma Pamtrans remontuje budynek z przeznaczeniem na magazyn.

2014-10-02 Autor: Bartłomiej Furmanowicz
Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~rzyt 2014-10-02 14:26:35

  Nie zagospodarowanie tego miejsca na wzór łódzki, Stodolni Ostrawa czy Browar w Poznaniu jest klęską architektoniczną naszego miasta. Nic więcej nie mam do dodania. Mieć takie miejsce, gdzie można było zrobić centrum kulturalno - rozrywkowe miasta i tak zaprzepaścić taką szansę bardzo źle świadczy o naszych dalekowzrocznych skądinąd władzach. Podobno konserwator zabytków jest w mieście, a za chwilę zabytków nie będzie. U nas mogą być zabytki tylko poprzemysłowe; Wawelu tu nigdy nie będzie. Myślałem, że po rozwaleniu systemu komunikacyjnego miasta /likwidacja dworca PKS/ nic gorszego nas w mieście nie może spotkać.... Może ktoś zlikwiduje kolej w Rybniku to wtedy przyznam rację Biedronce na PKS w sąsiedztwie coraz lepiej wyglądającego budynku KBO. Potrzeba w mieście URBANISTY!!!

  24 0
 • ~firmaq5 2014-10-02 18:58:14

  Wiesz kolego Silesia nie miała przyszłości , a mury , budynki nie mają racji bytu , jedynie właśnie jako magazyny czy hale produkcyjne. Z taką opcją poszedł zakład Tenneco i wynajął dwie hale od Pana z Pamtrans-u i to za dobrą cenę , są tam jeszcze 3 inne firmy ale dają radę .. Tam nic nie ma przyszłości jak nie magazyn czy firma ...

  0 15
 • ~eloo 2014-10-02 19:35:46

  2 hale Tenneco to mialo wynajete od 2005 roku a teraz zajmuje duuuzo wiecej ale Twoje info jest stare jak wino

  5 0
 • ~ 2014-10-03 18:22:59

  tenneco aktualnie chyba z 7 hal wynajmuje albo i wiecej. :)

  1 0
 • ~rzyt 2014-10-04 12:18:22

  firmaq5: Czy zagospodarowujesz na magazyny czy na inny cel musisz spełnić pewne warunki określane prawem budowlanym. Przypuszczam, że te mury wytrzymają dużo więcej niż te budowane dziś z ytonga. A kwestia zrobienia magazynów w takim miejscu jest ostatnią jaką tam można było zaproponować urbanistycznie, bo i drogi zakorkowane, wąskie i teren blisko centrum /500 m w linii prostej do rynku/. Pokaż mi takie miasto, gdzie centrum logistyczne jest tak blisko centrum miasta.. Tenneco już się powoli wyprowadza i jak otworzy nową fabrykę to te szopki mogą tylko straszyć i szpecić. Pamiętam, jak miasto weszło w konflikt z jednym przedsiębiorcą na ulicy Żeromskiego /piasek/ to postawili znak 3.5 tony i było pozamiatane. A opcje w mieście są różne i może być różnie.
  A obecna opcja w mieście ciągle mówi o Kłokocine jako wielkim placu inwestycyjnym. Szkoda, że jak planowali autostradę A1 nie naciskali, by była bliżej Rybnika, a efekty tego już widać, czyli strefa Żory i strefa w Czerwionce. Tam lokalizują się zakłady produkcyjne. Więc przyszłość zakorkowanego centrum jest do przewidzenia.

  1 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku istnieje problem związany ze spożywaniem alkoholu przez osoby małoletnie?


Oddanych głosów: 2022