Zagrali z olimpijczykiem z Albertville. Historyczny gol „Misiów”

2015-05-20, Autor:
Piąta i szósta kolejka w Śląskiej Lidze Unihokeja przyniosła rybnickiej ekipie wiele niezapomnianych wrażeń. Między innymi byliśmy świadkami premierowego trafienia w oficjalnych rozgrywkach dla „Misiów” z Rybnika.

W pierwszym spotkaniu rywalem Bruins Rybnik był Elektroprofit Śl. TZN. Rywal był dobrze przygotowany do meczu, a rybnicka ekipa spaliła się psychicznie. Dosyć szybko stracona bramka ustawiła spotkanie. „Misie” przegrały 0:5.

Kolejną potyczką była rywalizacja z zespołem posiadającym w składzie zawodników grających na co dzień w Salming Extralidze. Pionier Master, bo o nim mowa, był murowanym faworytem do zwycięzca w starciu z zespołem z Rybnika. W ekipie rywala wystąpił Dariusz Garbocz, czyli wielokrotny reprezentant Polski w hokeju na lodzie, również występował w kadrze Polski podczas Igrzysk Olimpijskich w 1992 r. z Albertville. Pierwsze trafienie w meczu zanotowaliśmy w 10. minucie. Do przerwy prowadził Pionier 4-0, ale heroiczna postawa teamu z Rybnika zaprocentowała zdobyciem premierowego gola w oficjalnych rozgrywkach. Strzelcem złotego gola został Łukasz Łabędzki. Dwie minuty później za sprawą Mariusza Pomykoła rybnicka ekipa zdobyła drugiego gola i w tym momencie zespół Pioniera wziął czas na konsultacje. Po przerwie na żądanie rybniczanie mogli zdobyć bramkę na 4:3, ale akcje kapitana Mateusza Sułkowskiego ładnie wybronił nogą bramkarz „Mastersów”. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7-2 dla Masters.

Postawa rybnickiego zespołu napawa optymizmem. Drużyna zaczyna podejmować walkę z bardziej doświadczonymi rywalami.