TS ROW Rybnik: Respekt Myślenice pokonany! Bariera 100 goli przekroczona

2023-05-13, Autor:

W meczu na szczycie 20. kolejki grupy południowej II ligi piłkarki TS ROW Rybnik rozbiły Respekt Myślenice 5:0.

Dziś na boisku w Kamieniu spotkały się drużyny walczące o awans do I ligi. Zwycięsko z tej potyczki wyszły rybniczanki, które dosyć łatwo pokonały Respekt Myślenice 5:0.

Strzelanie już w 8. minucie rozpoczęła Edyta Botor. W 38. minucie na 2:0 podwyższyła Agata Sobkowicz. Do przerwy wynik się nie zmienił, choć gospodynie były blisko strzelenia kolejnych goli. Jednak raz piłka trafiła w poprzeczkę, a raz w słupek – kolejno po uderzeniach Mai Stopki i Agaty Sobkowicz.

Kilka minut po zmianie stron trzeciego gola dla ROW-u zdobyła Katarzyna Jasińska. Chwilę później udanym strzałem z dystansu popisała się ponownie Edyta Botor. Wynik w 75. minucie ustaliła Agata Sobkowicz.

Warto dodać, że w spotkaniu z Respektem rybniczanki przekroczyły barierę 100 goli. Teraz mają ich na swoim koncie 102.

20. kolejka grupy południowej II ligi:

ROW Rybnik - Respekt Myślenice 5-0 AZS UJ II Kraków - Sokół Kolbuszowa Dolna 0-2 Podgórze Kraków - Pogoń Zduńska Wola, Dąb Zabierzów Bocheński - Unia Lublin, Ślęza Wrocław - KSP Kielce, Rolnik Biedrzychowice - Wanda Nowa Huta 2-0

1. ROW Rybnik 20 50 16 2 2 102-20
2. Ślęza Wrocław 19 47 15 2 2 74-17
3. Respekt Myślenice 20 46 15 1 4 56-21
4. AZS UJ II Kraków 20 41 13 2 5 54-32
5. Wanda Nowa Huta (Kraków) 20 35 10 5 5 39-26
6. Sokół Kolbuszowa Dolna 20 30 9 3 8 47-37
7. Unia Lublin 18 21 7 0 11 28-46
8. Rolnik Biedrzychowice 20 19 6 1 13 25-52