MP w Taekwon-do: złoty Łukasz Kubiak

2011-10-06, Autor:
W XXIV Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF Rybnik 2011 złoty medal wywalczył Łukasz Kubiak.

W hali w Boguszowicach odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF. W imprezie wzięło udział ponad 180 zawodników, 40 trenerów i 30 sędziów z 34 klubów z całej Polski. Organizatorem najważniejszego turnieju w Polsce był Rybnicki Klub Taekwon-do Feniks-Arete z prezesem Rafałem Poleszakiem na czele.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach indywidualnych (układy, walki, techniki specjalne i testy siły) i dwóch konkurencjach drużynowych (układy i walki). Do mistrzostw w Rybniku zakwalifikowało się tylko 16 najlepszych zawodników z dwóch turniejów kwalifikacyjnych (Puchar Polski i Grand Prix Polski) rozegranych w styczniu i marcu 2011 roku.

Rybnicka ekipa liczyła 16 zawodników. Dwa medale zdobył wspomniany już Rafał Poleszak (srebro w walkach do 80 kg i brąz w układach formalnych IV-VI dan). Z kolei wiceprezes RKT Feniks-Arete, Łukasz Kubiak, wywalczył złoty medal w walkach do 54 kg, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski Seniorów w tej kategorii. Ponadto Grzegorz Szałkowski zdobył brązowy medal w walkach do 80 kg, a Paweł Stęclik brązowy medal w układach stopni uczniowskich. Pozostali zawodnicy rybnickiego klubu, którzy wzięli udział w imprezie, to Atur Wołosewicz, Rafał Majewski, Marcin Kolarczyk, Marcin Maciączyk, Michał Matuszak, Małgorzata Gembara, Roksana Oleś, Daniel Krajewski, Dawid Krajewski, Łukasz Czarnota, Mateusz Andrusiak i Krystian Krawczuk.

W klasyfikacji medalowej Rybnik zajął 7. miejsce na 34 kluby z całej Polski i 1. miejsce wśród klubów ze Śląska. Jest to największy do tej pory sukces rybnickich zawodników.

Oceń publikację: + 1 + 14 - 1 - 0