MKSz Rybnik: Pola Seemann wicemistrzynią Europy juniorek do lat 16 w szachach błyskawicznych

2023-10-09, Autor:

Przedstawiamy wrześniowe sukcesy zawodników Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku. Wśród nich wyróżnia się osiągnięcie Poli Seemann, która została wicemistrzynią Europy juniorek do lat 16 w szachach błyskawicznych.

Wrzesień to czas powrotu do szkoły, jednak szachiści MKSz Rybnik od sportu przerwy nie mają. Już od pierwszych dni nowego roku szkolnego brali udział w licznych turniejach szachowych.

Największym sukcesem może pochwalić się Pola Seemann, która została wicemistrzynią Europy juniorek do lat 16 w szachach błyskawicznych.

Rybnickich juniorów nie zabrakło również w mistrzostwach Śląska w szachach błyskawicznych. Jakub Reclik w grupie do lat 8 zajął trzecie miejsce. Na tym samym miejscu w grupie do lat 14 uplasował się Mateusz Oleś. Zawodnik zdobył również złoto w VII Grand Prix Miasta Katowic.

W Katowicach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w szachach szybkich. Jan Grabowski zajął trzecie miejsce w grupie chłopców w wieku przedszkolnym. Z kolei Lena Seemann była druga w grupie dziewczyn z klas ósmych.

W Wodzisławiu Śląskim został zorganizowany turniej szachów szybkich. W kategorii dziewczyn do lat 8 drugie miejsce zajęła Kinga Galewska, natomiast trzecie Małgorzata Cebo. W kategorii chłopców do lat 8 trzeci był Franciszek Przybyła. W grupie chłopców do lat 10 srebro wywalczył Sebastian Jasion.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 3