Medale rybniczan w mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych

2023-09-01, Autor:

W dniach 29-31 sierpnia w Bydgoszczy odbyły się mistrzostwa Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych juniorów. W imprezie bardzo dobrze spisali się zawodnicy z Rybnika.

W mistrzostwach Polski juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych zawodnicy Miejskiego Klubu Szachowego w Rybniku zdobyli dwa medale. W turnieju szachów błyskawicznych (3 minuty na rozegranie partii + 2 sekundy za każdy ruch) złoty medal w grupie dziewcząt do lat 16 wywalczyła Pola Seemann, natomiast w grupie chłopców do lat 16 brązowym medalistą został Dawid Wierzbicki.

Bardzo dobre wyniki w szachach błyskawicznych osiągnęli Helena Kucharska – 8. miejsce w grupie dziewcząt do lat 18 oraz Jan Wojdak – 11. miejsce grupie chłopców do lat 18.

W turnieju szachów szybkich najlepszy wynik z MKSz Rybnik osiągnęła Pola Seemann, zajmując 7 miejsce w grupie dziewcząt do 16 lat.

W mistrzostwach Polski juniorów klub MKSz Rybnik licznie reprezentowali Emilia Pierchała, Anna Pierchała, Jakub Reclik, Mateusz Przygoda i Mateusz Oleś. Dla najmłodszych szachistów były to pierwsze zawody tak wysokiej rangi.

Na uwagę zasługują także wyniki innych rybniczanek. Mistrzyniami Polski zostały Karolina Figa (Zefir Boguszowice) oraz Zuzanna Gaszka (Pionier Jastrzębie). Z kolei brązowy medal w szachach błyskawicznych w grupie dziewcząt do lat 12 zdobyła Kinga Lajdamik, reprezentująca klub Skoczek Czerwionka-Leszczyny.

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 0