Judo: Wiktoria Mołdrzyk i Samuel Kmieciak z brązem mistrzostw Polski do lat 16

2023-09-24, Autor:

Dżudocy z Rybnika walczyli w Opolu w Mistrzostwach Polski U16 oraz Pucharze Polskiego Związku Judo, który był jednocześnie Międzynarodowym Turniejem Nadziei Olimpijskich.

Brązowy medal mistrzostw Polski do lat 16 wywalczyli Wiktoria Mołdrzyk z Polonii Rybnik i Samuel Kmieciak z Kejza Team Rybnik.

Wiktoria Mołdrzyk (57 kg) rozpoczęła turniej od przegranej walki, która rozstrzygnęła się dopiero po dogrywce. Jednak w repasażach pokazała charakter i odniosła trzy zwycięstwa z rzędu, w tym dwa wazari w walce o medal, co dało jej upragniony brąz MP U16.

Z kolei Samuel Kmieciak (50 kg) po dwóch wygranych dostał się do strefy medalowej, gdzie w półfinale musiał przełknąć gorycz porażki. W walce o brązowy medal wyszarpał jednak zwycięstwo i wywalczył trzecie miejsce MP U16.

O krok od medalu była Małgorzata Bursztyka (+70 kg). Zawodniczka Kejza Team przegrała jednak walkę o brązowy medal i ostatecznie zajęła 5. miejsce MP U16.

Blisko podium był także Konrad Liszka (60 kg) z Polonii, który w półfinale przegrał z późniejszym mistrzem Polski. W walce o brąz musiał uznać wyższość przeciwnika i zakończył MP U16 na 5. miejscu.

W Międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich (Puchar Polskiego Związku Judo) brązowy medal zdobyła Hanna Kwaśniewska (57 kg, U15). Po początkowej wpadce we wstępnej fazie turnieju dżudoczka Kejza Team wykorzystała swoją szansę w repasażach, gdzie odniosła cztery pewne zwycięstwa. Zajęła 3. miejsce i jednocześnie wywalczyła sobie eliminację do Mistrzostw Polski Młodzików.

W tym samym turnieju 5. miejsce zajęła Daria Chowaniec (70 kg, U15) z Kejza Team. Jej klubowy kolega, Miłosz Kowalski (42 kg, U15), był siódmy.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 0