Judo: Konrad Liszka wicemistrzem Polski juniorów młodszych

2024-05-02, Autor:

Dżudocy rybnickich klubów walczyli o tytuł mistrza Polski juniorów młodszych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Swój życiowy sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży odniósł Konrad Liszka (66 kg). Dżudoka Polonii Rybnik zdobył srebrny medal, stając się wicemistrzem Polski juniorów młodszych. W turnieju pokonał kolejno Bogdana Kravetsa (Janosik Bielsko Biała) oraz Jakuba Grobelskiego (Kuma Judo). W półfinale wygrał z Arturem Sandlermanem (Akademia Judo Poznań). W finale lepszy od niego okazał się Artur Velykyi (GKS Czarni Bytom).

Dobry start w OOM zanotował również Igor Gabriel, który zdobył brązowy medal. W pierwszym pojedynku zawodnik Polonii pokonał Macieja Idzikowskiego (Conrad Gdańsk), a następnie wygrał z Aleksandrem Krosem (Grot Kraków). W bardzo emocjonującym i wyrównanym półfinale musiał uznać wyższość Pawła Świtały z Czarnych Bytom. W walce o brązowy medal Gabriel w pięknym stylu pokonał Oskara Świderskiego z Żaka Kielce.

Z zawodników Polonii w imprezie wzięli również Paweł Marek (+90 kg, 7. miejsc) i Wiktoria Mołdrzyk (57 kg, 1 wygrana i 2 przegrane).

W OOM rywalizowali także dżudocy Kejza Team Rybnik. Małgorzata Bursztyka (+70 kg) i Daria Chowaniec (70 kg) w swoich kategoriach wagowych wywalczyły 7. miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 0