Judo: Daria Chowaniec z Kejza Team Rybnik wicemistrzynią Polski młodziczek

2023-10-21, Autor:

Daria Chowaniec z Kejza Team Rybnik została wicemistrzynią Polski młodziczek w judo.

W hali w Boguszowicach około 440 dżudoków z roczników 2009 i 2010 brało udział w dwudniowych mistrzostwach Polski młodzików.

W sobotę do walk przystąpiło troje zawodników Kejza Team Rybnik. Najlepiej z nich spisała się Daria Chowaniec (70 kg), która po trzech efektownych wygranych zameldowała się w finale. W nim musiała uznać wyższość Mileny Marek z UKS-u 10 Bydgoszcz i została wicemistrzynią Polski.

Ze zmiennym szczęściem walczyła Hanna Kwaśniewska (57 kg), która zanotowała dwie wygrane i dwie porażki. Pozwoliło jej to zająć 7. miejsce.

Blisko medalu był Miłosz Kowalski (42 kg), który wygrał walkę o brąz, ale został zdyskwalifikowany za niesportowe zachowanie. Ostatecznie uplasował się na 5. pozycji.

Wyniki dostępne na stronie:

W niedzielę w Boguszowicach walczyło dwóch zawodników rybnickich klubów. Mikołaj Wilk (66 kg) z Kejza Team Rybnik i Łukasz Kubiec (60 kg) z Polonii Rybnik pożegnali się z turniejem po pierwszej walce.

Oceń publikację: + 1 + 22 - 1 - 5