Ekstraliga futsalu: zacięte starcie ROW-u Rybnik z AZS-em UW Warszawa

2024-01-09, Autor:

W zaległym meczu 8. kolejki ekstraligi futsalu piłkarki TS ROW Rybnik stoczyły zacięty pojedynek z AZS-em UW Warszawa.

Mecz ROW-u z AZS-em był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie publiczność w hali rybnickiego „Ekonomika” zobaczyła tylko jednego gola. W 19. minucie przyjezdne na prowadzenie wyprowadziła Emilia Jarzyna.

Po zmianie stron szybko wyrównała Maja Stopka, ale po chwili dwa gole zdobyły warszawianki. Do bramki ROW-u trafiły Kornelia Bińczyk i ponownie Emilia Jarzyna. Rybniczanki nie odpuściły i po raz drugi udało im się wyrównać. Drugiego gola tego dnia strzeliła Maja Stopka, a na 3:3 trafiła Martina Bulavova.

W końcówce spotkania szczęście uśmiechnęło się do AZS-u. W 37. minucie gola na wagę 3 punktów dla gości zdobyła Ada Bartosiewicz. Mecz zakończył się porażką ROW-u 3:4.

W najbliższą niedzielę 14 stycznia rybniczanki rozegrają kolejne zaległe spotkanie. Tym razem w ramach 2. kolejki ekstraligi futsalu podejmą lidera, Nowy Świt Górzno. Mecz rozpocznie się o godz. 16:00 w „Ekonomiku”.

TS ROW Rybnik – AZS UW Warszawa 3:4 (0:1)

0:1 - Emilia Jarzyna (19), 1:1 - Maja Stopka (23), 1:2 - Kornelia Bińczyk (24), 1:3 - Emilia Jarzyna (24), 2:3 - Maja Stopka (25), 3:3 - Martina Bulavova (32), 3:4 - Ada Bartosiewicz (37)

TS ROW: Andżelika Dąbek, Katarzyna Jasińska, Maja Stopka, Katarzyna Rozmus, Agata Sobkowicz, Martina Bulavova, Magdalena Łuczak, Marlena Jaszyk, Blanka Cyganek, Emila Bryłka, Oliwia Żółtańska, Karolina Sok