Ekstraliga futsalu: TS ROW Rybnik pokonał lidera! Nowy Świt Górzno z pierwszą porażką

2024-01-15, Autor:

W zaległym meczu 2. kolejki ekstraligi futsalu piłkarki TS ROW Rybnik wygrały z liderem Nowym Świtem Górzno, dla którego była to pierwsza porażka w sezonie!

W minioną niedzielę do Rybnika zawitał niepokonany do tej pory lider ekstraligi futsalu, Nowy Świt Górzno. Mecz od początku był bardzo zacięty. Wynik spotkania w 8. minucie otworzyła po indywidualnej akcji Agata Bała. TS ROW nie załamał się takim obrotem spraw i przed przerwą prowadził 2:1. Bramkarkę przyjezdnych pokonały Marlena Jaszyk i Maja Stopka.

Kilka minut po zmianie stron wyrównała Natalia Matuszewska. Ostatnie słowa należało jednak do rybniczanek, a konkretnie Agaty Sobkowicz, która strzałem z dystansu zapewniła swojej drużynie zwycięstwo 3:2.

W ekstralidze futsalu zostały odrobione wszystkie zaległości. Każda z drużyn ma na swoim koncie 10 meczów. TS ROW z 18 punktami zajmuje 5. miejsce. W najbliższy weekend rozpocznie się runda rewanżowa.

TS ROW Rybnik – Nowy Świt Górzno 3:2 (2:1)

0:1 – Agata Bała (8), 1:1 – Marlena Jaszyk (10), 2:1 – Maja Stopka (16), 2:2 – Natalia Matuszewska (25), 3:2 – Agata Sobkowicz (29)