Ekstraliga futsalu kobiet: TS ROW Rybnik kończy rok na 5. miejscu

2023-12-18, Autor:

W 11. kolejce ekstraligi futsalu kobiet TS ROW Rybnik pewnie wygrał we własnej hali z AZS-em AWF Warszawa i kończy rok na 5. miejscu.

W niedzielę popołudniu piłkarki TS ROW rozegrały ostatni mecz na hali w tym roku. Tym razem w hali „Ekonomika” gościły zawodniczki AZS AWF Warszawa. Od samego początku miejscowe pokazały z czego wynika dorobek punktowy w tabeli ekstraligi. Przewaga w budowaniu akcji, pressing był zdecydowanie domeną rybniczanek. Pierwszą bramkę już w 3 minucie zdobyła Agata Sobkowicz. Z pewnością mogłaby ona znaleźć się w TOP 10 pierwszej rundy rozgrywek. Niestety niepewność w defensywie spowodowana brakiem podstawowej bramkarki dała efekt bardzo szybko, bo przyjezdne szybko wyrównały. Tutaj należy dodać, że młodziutka Karolina Sok doskonale spisywała się w bramce, broniąc nawet pod koniec pierwszej połowy rzut karny.

Potem na parkiecie dominowały już tylko rybniczanki. To, że przyjezdne na przerwę schodziły z bagażem tylko 4 bramek, było efektem braku skuteczności oraz chaosu w grze miejscowych, które momentami chyba chciały dostroić się do warszawianek. Szczególnie w ofensywie bardzo dobre wrażenie robiła Marlena Jaszek, która trzecią bramkę strzeliła „po profesorsku”, wykorzystując nieuwagę przyjezdnych. Sytuacja była kopią bramki reprezentacji Polski mężczyzn w futsalu z niedawnego meczu z Serbią. Oczywiście jak zawsze klasę pokazała Agata Sobkowicz, w całym meczu strzelając 3 bramki.

W drugiej połowie trener dał pograć wszystkim zawodniczkom z ławki, dlatego wynik nie odzwierciedla przewagi gospodyń. Warta uwagi jest kombinacyjna akcja, która dała w efekcie piątą bramkę, gdzie „Studentki” z Warszawy tylko patrzyły jak w koronkowy sposób akcje budują „Frelki”.

Do zakończenia rundy TS ROW ma dwa zaległe spotkania i mimo potknięć z Bielskiem i niespodziewanie z Poznaniem, nadal liczy się w walce o pełną pulę.

Po ostatnim zwycięstwie TS ROW awansował na piąte miejsce w tabeli ekstraligi futsalu. Kolejne mecze zaplanowano w styczniu 2024 roku.

TS ROW Rybnik – AZS AWF Warszawa 6:2 (4:1)

1:0 - Agata Sobkowicz (2), 1:1 - Zuzanna Trojanowska (5), 2:1 - Marlena Jaszyk (11), 3:1 - Marlena Jaszyk (17), 4:1 - Agata Sobkowicz (18), 5:1 - Wiktoria Aumiiller (30), 5:2 - Izabela Konobrodzka (32), 6:2 - Agata Sobkowicz (34)

TS ROW: Karolina Sok, Martyna Bulavova, Magdalena Łuczak, Marlena Jaszyk, Agata Sobkowicz, Katarzyna Jasińska, Maja Stopka, Wiktoria Aumiiller, Katarzyna Rozmus, Emila Bryłka, Oliwia Żółtańska, Anita Pustelnik