Boks: młodzi walczyli w Myszkowie

2010-06-21, Autor:
Rybniccy pięściarze z powodzeniem walczyli w turnieju w Myszkowie.

W Myszkowie odbył się XXXIV Międzynarodowy Turniej Juniorów „O czarne diamenty” w boksie. W imprezie udział brały reprezentacje Ukrainy, Czech i Polski. Wśród młodych pięściarzy nie zabrakło zawodników RMKS-u Rybnik.

W finale turnieju głównego w kat. 51 kg wystąpił Kamil Pierchała, który jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów w wadze papierowej 48 kg. Rybniczanin w decydującej walce uległ na punkty aktualnemu mistrzowi Polski wagi muszej (51 kg) Michałowi Smerdlowi z Łęcznej.

Drugie miejsce w kat. 48 kg zajął kadet Karol Kostka. Z kolei wśród młodzików najlepszy okazał się Dawid Pierchała. Na drugim stopniu podium stanął Krzysztof Kowalak.

Warto dodać, że najlepszym zawodnikiem z zagranicy został uznany Patryk Velky z Ostrawy, który od roku współpracuje z trenerami z Rybnika.