Boks: bracia z Rybnika mistrzami Śląska

2017-03-15, Autor:

W mistrzostwach Śląska w boksie juniorów i kadetów rybniccy pięściarze wywalczyli dwa złote i dwa srebrne medale.

W mistrzostwach Śląska wzięło udział 121 zawodników z 24 klubów. Wśród juniorów Daniel Skorupa (waga do 64 kg) z RMKS-u Rybnik wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Śląska. Sukces ten jest dla niego przepustką na mistrzostwach Polski juniorów. W finale Skorupa pokonał na punkty Mateusza Wuzika z Gardy Gierałtowice, a w półfinale Dawida Nowaka też z Gierałtowic.

W kategorii kadetów najmłodszy z rodziny Skorupów - Artur również wywalczył złoty medal i tytuł mistrza Śląska w wadze do 46 kg.

Z kolei w wadze do 54 kg Rafał Paszenda uległ w finale na punkty 1:2 zawodnikowi gospodarzy Oliwierowi Zamojskiemu i zdobył srebrny medal. Podobnie poszło Dawidowi Siedleckiemu w wadze do 57 kg. W finale w finale przegrał on na punkty z Dawidem Turkiem z Częstochowy.

Zawodnikom w ringu sekundowali Anatoli JakimczukZbigniew Gąsiorowski.

Przypomnijmy, że w sobotę 18 marca wszystkich ww. zawodników RMKS-u Rybnik zobaczymy na ringu w Boguszowicach. O godzinie 12:00 rozpocznie się tam Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Dyrektora MOSiR. Wstęp wolny.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 3