Podobnie jak w 2008 roku, podregion rybnicki zajął 2 miejsce w rankingu badającym atrakcyjność inwestycyjną polskich regionów i podregionów, przeprowadzonym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

" />
sobota, 26 maja 2012      Filipa, Pauliny, Marianny
    login :     hasło :
   zarejestruj się    nowe hasło
WIADOMOŚCI    |    KULTURA I ROZRYWKA    |    SPORT I REKREACJA    |    ORGANIZACJE POZARZĄDOWE    |    EDUKACJA    |    BIZNES    |    FOTOGALERIA
Jesteś tu :   Biznes
Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij
Nasz podregion wciąż atrakcyjny
07 stycznia 2010, autor: pw

Podobnie jak w 2008 roku, podregion rybnicki zajął 2 miejsce w rankingu badającym atrakcyjność inwestycyjną polskich regionów i podregionów, przeprowadzonym przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową.

ZOBACZ PODOBNE
Lotnisko w Rybniku – to był prima aprillisowy żart, ale..
Nasza wczorajsza informacja o tym, że już za 3 lata z lotniska w Gotartowicach odlatywać będziemy na wakacje boeingami i airbusami był oczywiście prima aprillisowym żartem. Nasi internauci nie mieliby jednak nic przeciwko temu, aby wizja portu lotniczego w Rybniku się ziściła. 2012-04-02
Mamy wizualizację biurowca obok Plazy
W grudniu informowaliśmy o tym, że powoli z ziemi wyrasta budowany obok galerii Rybnik Plaza biurowiec. Inwestor ujawnił, jak wyglądać będzie elewacja budynku. 2012-03-07
Na co w tym roku mogą liczyć rybnickie firmy budowlane?
W 2012 roku miasto nie będzie realizować dużych inwestycji kubaturowych. Rybnickie firmy budowlane swojej szansy muszą szukać główne w przetargach na mniejsze remonty miejskich placówek. 2012-01-19

Celem rankingu jest określenie atrakcyjności inwestycyjnej poszczególnych regionów Polski. Klasyfikacja tworzona jest na podstawie takich kryteriów jak: koszty pracy, dostępność transportowa, jakość i dostępność kadr, chłonność rynku zbytu, poziom rozwoju infrastruktury gospodarczej i społecznej oraz poziom gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa powszechnego.




Już drugi rok z rzędu podregion rybnicki uplasował się na 2 miejscu w kategorii "Atrakcyjność inwestycyjna podregionów dla działalności przemysłowej". Zdaniem ekspertów Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, podregion rybnicki zasługuje na tak wysoką notę, ponieważ wyróżnia się długimi tradycjami przemysłowymi, dobrze rozwiniętym sektorem przedsiębiorstw produkcyjnych, specjalistycznym rynkiem pracy oraz dobrą dostępnością transportową.


Oprócz podregionu rybnickiego nagrodzono również podregion katowicki, który zajął 1 miejsce. Tuż za podregionem rybnickim znalazły się podregiony: łódzki, poznański, bydgosko - toruński, wałbrzyski, wrocławski i krakowski.


Liderem atrakcyjności w całym rankingu od wielu lat pozostaje województwo śląskie, które jest doceniane m.in. za dobrze rozwinięty sektor przedsiębiorstw produkcyjnych, specjalistyczny rynek pracy oraz dobrą dostępnością transportową.


Cały ranking Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową można znaleźć tutaj.


Przed wysłaniem prosimy uważnie sprawdzić,czy email adresata został podany poprawnie.

Jeśli zawiera błedy (literowki, polskie znaki itp.), wiadomość nie dojdzie ...
Poleć znajomemu
 
Adresat (email):
Nadawca:
Treść wiadomości:
 
 
Wyślij


Znalazłeś błąd w artykule ? Poinformuj nas o nim.
Zgłoś błąd
 
Twój email:
Nadawca:
Treść zgłoszenia:
 
 
Wyślij
Głosy na tak: 0 Głosy na nie: 0

Podoba mi się!

Nie podoba mi się!


podregion rybnicki  inwestycje  Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową  nagroda  ranking  przemysł  eksperci
Całkowicie darmowy newsletter z przeglądem wydarzeń tygodnia w Rybniku
komentarzy: 5 | Dodaj komentarz
2010-01-08 13:19:06
~qwerty

Ciekawe tylko dlaczego, skoro na papierze jestesmy tak atrakcyjni, to nie przeklada sie to na przemyslowe inwestycje w miescie/regionie? Strefa ekonomiczna zarosnieta chwastami, wszystkie szumne inwestycje to handel a nie przemysl. Biernosc lub nieudolnosc sternikow miasta/regionu?
2010-01-08 14:29:13
~VEN

Pewnie ten cały konkurs polega mniej więcej na tym, na czym polegał ten który przyznał Zakładowi Wodociągów w Rybniku nagrodę Fair Play (zgłosić się, zapłacić i dostać "nagrodę"). Bo inaczej to zupełnie nie rozumiem ten decyzji. Jakie w Rybniku są zakłady produkcyjne? Upadająca Ryfama? No chyba, że zadecydowały "długie tradycje przemysłowe"...
2010-01-08 15:46:53
~tropiciel_debili

Upadajaca Ryfama? VEN ty chyba upadles na glowe.
2010-01-08 15:50:41
~qwerty

wlasnie w tym se, ze nie. brane pod uwage byly wszystkie regiony kraju a Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową jest pozarzadowa organizacja non-profit. Ranking ocenia istniejacego w regionie przemyslu, tylko potencjalna atrakcyjnosc inwestycyjna. Z drugiej strony niestety stosowane metody nie sa precyzyjne. podregiony sa na tyle duze, ze jeden ''bardzo dobry teren inwestycyjny'' moze statystycznie podciagnac w gore wiele innych, tych malo atrakcyjnych. Tak czy siak zakladajac, ze rybnicki region jest tu ocieniony w miare obiektywnie, ten ranking dowodzi slabiutkiej aktywnosci naszych sternikow w pozyskiwaniu inwestycji przemyslowych (podkreslam INWESTYCJI PRZEMYSLOWYCH, czyli nie malych rzemieslniczych firemek produkcyjnych i nie firm handlowych), bo jak wiadomo Rybnik stoi tylko inwestycjami w obiekty handlowe, a w przemysl i produkcje na duza skale to tu konkretnie nie zainwestowano od dawna.
2010-01-08 18:17:28
~jamaju

Ale to nie jest ocena atrakcyjności Rybnika tylko PODREGIONU RYBNICKIEGO, a to zasadnicza różnica. Jeżeli chodzi o atrakcyjność dla działalności przemysłowej, to wydaje mi się że podregion ciągną głównie Żory, bo tam aktywność w SSE jest nieporównywalnie większa niż w Rybniku. Pod względem atrakcyjności dla usług oraz dla nowych technologii to już niestety w podregionie jest gorzej.
Zamieszczone powyżej wpisy są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu.
Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
komentarzy: 5 | Dodaj komentarz

BIZNES W RYBNIKU
NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE
 
Alert Rybnik.com.pl
Byłeś świadkiem zdarzenia? Masz informację z pierwszej ręki, zdjęcia lub film? Napisz do nas !
 
Czy to dobrze, że radni pracować będą na tabletach wartych 2700 zł?
tak, to nie jest wygórowana kwota jak na taki sprzęt
nie, powinni dostać tańsze komputery
nie mam zdania
PREZENTACJE FIRM
© 2008 copyright - 44-200 Rybnik, Rynek 11, tel. (32) 42 37 551, fax. (32) 42 37 559, email: redakcja@rybnik.com.pl    |    redakcja    |    realizacja    |    napisz do nas    |    reklama w serwisie
Współpraca :
pogoda w Rybniku