Koszykówka: RMKS Rybnik piątą drużyną mistrzostw Polski do lat 19

2024-04-12, Autor:

W Lublinie odbył się finałowy turniej młodzieżowych mistrzostw Polski w koszykówce do lat 19. W stawce ośmiu drużyn RMKS Rybnik zajął piąte miejsce.

W zasadniczej części turnieju młodzieżowych mistrzostw Polski w Lublinie koszykarki RMKS-u Rybnik przegrały z AZS-em Poznań 63:72 i Politechniką Gdańską 55:90 oraz pokonały zespół z Aleksandrowa Łódzkiego 69:43. Te wyniki dały podopiecznym trenera Grzegorza Korzenia możliwość gry z MUKS-em Poznań o piąte miejsce. Rybniczanki wygrały zdecydowanie 77:33.

Bardzo cieszymy się z osiągniętego wyniku. Już sam udział w turnieju finałowym jest dla nas dużym sukcesem. Przez wszystkie szczeble eliminacji zespół przeszedł jak burza, co rozbudziło mocno nasze apetyty co do turnieju w Lublinie. Po cichu marzyliśmy o awansie do najlepszej czwórki mistrzostw. I pierwsza połowa pierwszego meczu z Eneą Poznań pozwalała coraz śmielej o tym myśleć. Niestety przegrana druga połowa i cały mecz szybko sprowadziła nas na ziemię – powiedział Marcin Troszka, kierownik sekcja koszykówki RMKS-u.

Warto dodać, że wywalczone przez dziewczyny z Rybnika piąte miejsce jest największym sukcesem w koszykówce 5x5 w XXI wieku i nawiązaniem do sukcesów klubu w XX wieku, kiedy to RMKS regularnie występował w finałach i wielokrotnie zdobywał w nich medale.

Ten wynik to także najlepsze podsumowanie trzyletniej pracy z zespołem trenera Grzegorza Korzenia. Dwa lata temu w turnieju finałowym ta drużyna zagrała także w turnieju finałowym, ale zdobyła w nim 8. miejsce. Zatem jest poprawa o 3 lokaty. Oczywiście skład został z jednej strony wzmocniony dwoma zawodniczkami, a z drugiej osłabiony przez kontuzję Patrycji Pendziałek. Inne zespoły także dokonały wzmocnień i tym samym 5. miejsce należy uznać za bardzo dobry wynik. Gratuluję całemu teamowi U19 – dodał Troszka.

Mistrzem Polski została drużyna GTK VBW Gdynia, która w finale wygrała ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska 74:61.

W lubelskim turnieju finałowym RMKS wystąpił w składzie: Klaudia Keller, Oliwia Keller, Natalia Jankowska, Oleksandra Hopkalo, Dominika Bednarek, Adrianna Ryng, Maja Troszka, Alicja Roś, Julia Szydłowska, Julia Jargoń, Milena Raudner i Amelia Niczke. Trenerem zespołu jest Grzegorz Korzeń.

Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0