Koszykówka: MKKS przegrał pierwszy mecz na wyjeździe

2016-11-12, Autor:

Była walka, zaangażowanie i charakter, ale niestety z Krakowa koszykarze MKKS-u Rybnik wrócili na tarczy.

Sporo czasu minęło, aż rybniccy koszykarze zdołali odczarować obręcze na obiekcie Wisły. Krakowianie szybko objęli prowadzenie 12:2. Dzięki zrywowi udało się jednak w pierwszej kwarcie te straty odrobić. Niestety w drugiej sytuacja się powtórzyła, a gospodarze odskoczyli na 16 punktów.

Po przerwie Wisła prowadziła już nawet 49:30, ale nikt w rybnickim obozie nie zamierzał się poddać. Dwoił się i troił pod koszem Krzysztof Zieliński, a straty zaczęły systematycznie topnieć. Przez osiem minut na przełomie trzeciej i czwartej kwarty rybniczanie zanotowali serię 11:0 i na tablicy wyników było tylko 55:52 dla Wisły. W końcówce jednak krakowianie się przebudzili, wykorzystali ważne rzuty wolne i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z triumfu 67:60. Dla rybniczan była to pierwsza wyjazdowa porażka w tym sezonie.

Długiej przerwy na regenerację nie będzie. Już w niedzielę 13 listopada MKKS zagra w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych z Polonią Bytom. Początek spotkania o godzinie 18:00. Wstęp wolny.

TS Wisła Kraków - MKKS Rybnik 67:60 (18:15, 24:11, 13:19, 12:15)
Punkty dla MKKS-u: Krzysztof Zieliński 15 (13 zb), Adam Białdyga 12, Łukasz Ochodek 7, Łukasz Piórkowski 6, Tomasz Tomanek 6, Tomasz Czajkowski 6, Kamil Szczepaniak 3, Rafał Grzybek 3, Edmund Tomko 2, Marek Sidor 0.