Igrzyska Olimpijskie: Prudel i Fijałek w kolejnej rundzie

2012-08-01, Autor:
W swoim ostatnim grupowym meczu podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie para Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) i Grzegorz Fijałek (Delic-Pol Norwid Częstochowa) pokonała rywali z Republiki Południowej Afryki.

Przypomnijmy, że w dotychczasowych meczach w Londynie Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek przegrali z łotewską parą Aleksandrs Samoilovs i Ruslans Sorokins 1:2 oraz pokonali Amerykanów Jacoba Gibba i Seana Rosenthala 2:0. Tym razem zmierzyli się z najsłabszym zespołem w swojej grupie. Naprzeciwko nich stanęli siatkarze plażowi z RPA - Freedom Chiya i Grant Goldschmidt, którzy dwa poprzednie mecze gładko przegrali 0:2 (z Amerykanami w setach do 10 i 11, a z Łotyszami – do 13 i 10). Z najsłabszą parą grupy D wygrali również Polacy. Choć trzeba przyznać, że w pierwszym secie napędzili oni stracha naszym zawodnikom. Po dobrze rozpoczętym meczu Prudel i Fijałek prowadzili już 8:2, ale z czasem coraz lepiej zaczęli prezentować się zawodnicy z RPA. W końcówce pierwszego seta doprowadzili oni do remisu 19:19. Na szczęście jednak dwa ostatnie punkty należały do Polaków. Pierwszego seta skutecznym blokiem zakończył Prudel.

W drugi set lepiej weszli siatkarze z Afryki, którzy prowadzili 3:1 i 6:4. Zacięty bój trwał do stanu 10:10. Wtedy na cztery punkty odskoczyli Polacy, którzy spokojnie zaczęli kontrolować grę. Ostatecznie wygrali seta 21:13 i cały mecz 2:0. Tym samym Prudel i Fijałek awansowali do 1/8 finału turnieju olimpijskiego.

Warto dodać, że podobnie jak w meczu poprzednim, Prudel aż 6 punktów zdobył blokiem. Tym samym jest jednym z najlepszych blokujących turnieju.

Mecze grupy D:
Fijałek/Prudel - Samoilovs/Sorokins 1:2 (21:12, 15:21, 12:15)
Gibb/Rosenthal - Chiya/Goldschmidt 2:0 (21:10, 21:11)
Samoilovs/Sorokins - Chiya/Goldschmidt 2:0 (21:13, 21:10)
Fijałek/Prudel - Gibb/Rosenthal 2:0 (21:17, 21:18)
Fijałek/Prudel – Chiya/Goldschmidt 2:0 (21:19, 21:13)
Gibb/Rosenthal - Samoilovs/Sorokins 2:0 (21:10, 21:16)

Tabela grupy D:
1. USA - GIBB / ROSENTHAL - 3 mecze, 5 punktów
2. POLSKA - FIJAŁEK / PRUDEL - 3 mecze, 5 punktów
3. ŁOTWA - SAMOILOVS / SOROKINS - 3 mecze, 5 punktów
4. RPA - CHIYA / GOLDSCHMIDT - 3 mecze, 3 punkty

W Londynie grają 24 zespoły podzielone na sześć grup. Do następnej rundy awansują po dwa czołowe duety z każdej grupy oraz dwie pary z najlepszym bilansem z trzecich miejsc. Pozostałe cztery z trzecich pozycji będą walczyć o dwie lokaty dające kwalifikację do „szesnastki”.

Oceń publikację: + 1 + 10 - 1 - 2