zamknij

Galeria

Ruszyła rozbiórka Domusu

Nadeszła historyczna chwila - ruszyła własnie rozbiórka (pamiętającego jeszcze poprzedni ustrój) domu handlowego Domus. W jego miejsce ma powstać nowoczesny budynek przeznaczony m.in. pod usługi handlowe. Zobaczcie, co zaobserwował nasz fotograf - Dominik Gajda.
Autor: Dominik Gajda 2015-04-23
Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 17

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (7):
  • ~ 2015-04-23
    17:14:08

    3 0

    Panie Dominiku, Pan to jest jednak paparazzi! Tak budynki fotografować, kiedy są rozbierane - nieładnie! ;-))

  • ~Max 2015-04-23
    20:38:28

    8 0

    Czy to jest azbest???? Jesli tak, to dlaczego nie stosują odpowiednich procedur przy demontażu azbestu??? Zawiadomię odpowiednie organa!

  • ~major666 2015-04-23
    20:43:03

    10 0

    maxans - Twój stary.

  • ~dorotalukas 2015-04-24
    08:00:22

    12 0

    Generalnie ta cała akcja z Domusem kojarzy mi się przede wszystkim z NIEPOTRZEBNĄ wycinką stu kilkudziesięciu wspaniałych starych drzew i moja noga w tym 'nowoczesnym budynku' nie postanie!

  • ~ 2015-04-24
    10:54:11

    1 0

    Jak by nie patrzeć to pozbywają się postkomunistycznej spuścizny, bardzo dobrze że powstanie nowoczesny budynek który będzie się jakoś reprezentował - owszem, szkoda tych wszystkich drzew, mimo wszystko w Rybniku jest nadal dużo terenów zielonych i myślę że nie będzie tak źle. Idźmy do przodu, nie za wszelką cenę ale do przodu :)

  • ~qwer 2015-04-24
    15:24:40

    3 0

    Usuwanie wyrobów z azbestem jest skomplikowane pod względem technicznym. Wzrasta emisja pyłu azbestowego, co wymaga stosowania pracochłonnych metod oczyszczania obiektu oraz zabezpieczenia terenu robót. Przy ustalaniu kolejności wykonywania prac trzeba pamiętać, że oczyszczone części obiektu oraz teren wokół niego należy zabezpieczyć przed zanieczyszczeniem azbestem. Przed rozpoczęciem usuwania azbestu trzeba w widoczny sposób oznakować strefę pracy tablicami: "Uwaga! Zagrożenie azbestem" i "Osobom nieupoważnionym wstęp wzbroniony".

    Naczelną zasadą przy prowadzeniu takich prac jest zapewnienie bezpieczeństwa pracowników i minimalizacja emisji włókien azbestowych do otoczenia poprzez hermetyzację stref pracy i ograniczenie powierzchni, z których może nastąpić emisja pyłów. Dlatego niezbędne jest:
    odizolowanie od otoczenia miejsc wykonywania robót,
    zwilżanie wodą wyrobów z azbestem przed usuwaniem oraz utrzymywanie ich w stanie wilgotnym przez cały czas pracy,
    demontaż całych elementów (płyt, rur, kształtek),
    odspajanie materiałów trwale związanych z podłożem przy użyciu wyłącznie narzędzi ręcznych lub wolnoobrotowych, wyposażonych w miejscowe instalacje odciągowe,
    hermetyzacja (pakowanie) powstających odpadów na stanowisku pracy.

  • ~ 2015-04-29
    21:57:20

    1 0

    No ładnie im to idzie, najważniejsze, żeby się pozbyć tego, bo azbest nawet jak się nic z nim nie robi to lata w powietrzu. Budynek pracuje, płyty się o siebie ocierają i niewidoczny dla oka azbest leci do płuc. W końcu ktoś się za to zabrał. Dla mnie bomba. Patomelo ;]

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?




Oddanych głosów: 5342