zamknij

Wywiady

Wyborcy będą głosować na ludzi, nie na partie

- W polityce wszystko jest możliwe i nie wykluczamy jeszcze poparcia urzędującego prezydenta

 

- mówi Grzegorz Janik – kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Rybnika.

 

 

Red.: PiS w Rybniku długo wahało się czy wystawić swojego kandydata, czy też poprzeć koalicjanta – Adama Fudalego. Co ostatecznie zadecydowało o tym, że wystartuje pan jako kandydat na prezydenta?


Grzegorz Janik: Prawo i Sprawiedliwość jest ogólnopolską partią z dużym poparciem społecznym. Dlatego dążymy do tego, aby w dużych, „prezydenckich” miastach, zaznaczyć swoją obecność, również przez przedstawienie swojego kandydata. Zaznaczam jednak, że ze strony prezesa partii PiS nie było nacisku, aby w Rybniku takiego kandydata koniecznie wystawić. Prezes Kaczyński, owszem, sugerował, aby w miarę możliwości decydować się na własnych kandydatów, ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. Współpraca w minionych 4 latach z naszym koalicjantem – BSR Adama Fudalego była bardzo dobra, by nie wypowiedzieć wzorowa. I choć zostałem mianowany kandydatem PiS, rozważania na temat mojego startu lub poparcia koalicyjnego kandydata wciąż trwają.


Jak to, nie jest pan jeszcze pewny swego startu w wyborach na prezydenta?


W polityce wszystko jest możliwe i nie wykluczamy jeszcze poparcia urzędującego prezydenta. Na ten moment jestem kandydatem PiS na prezydenta. Wiążąca decyzja zapadnie w najbliższych dniach, ponieważ musimy w Rybniku zamykać przygotowania do kampanii wyborczej.


Czego oczekujecie od prezydenta Fudalego w zamian za poparcie?


Zapewniam, że nasze poparcie nie jest elementem politycznego targu. Nie ukrywam, że chętnie po wyborach rybnicki PiS będzie kontynuować współpracę z prezydentem i Blokiem Samorządowym Rybnik, bo tak się umówiliśmy zawierając koalicję w 2007 r. Na te rozważania przyjdzie jednak czas po wyborach, bo ich wynik jest niewiadomą, chociaż z szacunków socjologicznych możemy określić przypuszczalny podział mandatów. Każde z ugrupowań może wygrać i być może zwycięzca wyborów nie będzie potrzebował koalicjanta. Twierdzę, że nie można wykluczyć też „wielkiej koalicji” na rzecz miasta.


Dotąd wasze wymagania, jako koalicjanta, nie był zbyt wygórowane: mieliście funkcje w prezydium rady miasta, ale nie braliście udziału we „władzy wykonawczej”. Czy po wyborach będziecie żądać stanowisk zastępców prezydenta?


Powtarzam, że nie jest to w tej chwili przedmiotem naszych rozważań, a takie rozmowy z nikim się nie toczyły. Jako szef Prawa i Sprawiedliwości zapewniam jednak, że mamy dobrze przygotowane kadry i zaplecze, aby wziąć współodpowiedzialność za miasto. Udowodniliśmy to w trakcie aktualnej kadencji Rady Miasta Rybnika.


Zdaje sobie Pan sprawę, że nie jest faworytem wyborów na prezydenta?


Oczywiście. Mam jednak duszę sportowca i wiem, że dopóki walka się toczy, wszystko jest możliwe. Wierzę, że stać mnie na dobry wynik. Po pierwsze, potencjał wyborczy mojej partii nie jest mały, szacowany jest na ok. 30%. Po drugie, wybory samorządowe mają swoją specyfikę – wyborcy mniej kierują się szyldami partyjnymi, a bardziej stawiają na konkretną osobę. Mam sygnały z różnych środowisk, że zagłosuje na mnie szereg osób, którzy nie są zwolennikami PiS, ale chcą oddać głos na mnie, jako człowieka, którego znają.


Czyli byłby pan zadowolony z wyniku powyżej 30% poparcia?


To z pewnością byłby bardzo dobry wynik, który mieściłby się w realiach wyników wyborczych PiS w Rybniku ostatnich lat, jak również dawałby gwarancję udziału w II turze wyborów na urząd prezydenta miasta.


Będzie pan grał w czasie kampanii tak ostro jak obecnie prezes Kaczyński?


Nie. Choć w pełni identyfikuję się ze swoją partią, to jednak musimy rozdzielić politykę w wydaniu „warszawskim” od naszych lokalnych spraw. Nasza kampania na pewno będzie pozytywna i merytoryczna.


Co do zaoferowania rybniczanom w tych wyborach będzie miało PiS?


Zacznę od tego, że uważamy, iż miasto w tej chwili jest dobrze zarządzane. Nasz program nie będzie rewolucyjny. Ewentualnie będziemy proponowali inne rozłożenie akcentów w rozwoju miasta. Na pewno przyszły prezydent, jak i kolejni przez następne lata, będą musieli postawić na modernizację i rozbudowę dróg. Jako PiS chcielibyśmy kontynuować inwestycje i rozwój naszej oświaty. Ze stworzeniem warunków rozwoju młodych ludzi wiąże się również dziedzina sportu i rekreacji. W minionych latach mocno poprawiła się baza sportowa, udało się również wdrożyć system szkolenia młodzieży. Problem polega na tym, że sukcesów w szkoleniu młodzieży nie umiemy zamienić na sukcesy w sporcie seniorskim. A rybniczanie potrzebują sportu na najwyższym poziomie. Tutaj zawsze będzie presja na to, abyśmy mieli dobrą drużynę piłkarską i żużlową. W spełnienie tych marzeń silnie powinno zaangażować się miasto, bo w Rybniku nie ma, tak jak dawniej, wielkich zakładów pracy angażujących się w sport. Dziś jednym z największych „zakładów pracy” jest urząd miasta i to władze Rybnika – stolicy subregionu muszą włożyć więcej wysiłku w rozwój sportu w mieście. Sprzyjać temu może wchodząca w życie nowa ustawa o sporcie profesjonalnym.

Chcielibyśmy również rozwijać projekt likwidacji niskiej emisji. Jako dyrektor jednej z placówek oświatowych wiem, że problemem, przed którym staną władze Rybnika, będzie podniesienie płac pracowników oświaty nie będących nauczycielami. Pracownicy gospodarczy i pomocniczy szkół w tej chwili pracują za bardzo niewielkie pieniądze, które kiedyś otrzymywali dorabiający emeryci. Reasumując – Prawo i Sprawiedliwość stawia na edukację, kulturę, sport i szeroko rozumianą inwestycję w ludzi.


Na zakończenie proszę powiedzieć, czy „jedynki” na listach do rady miasta w PiS zostały już wyłonione?


Tak. W okręgu nr 1 pierwsze dwa miejsca zajmą obecni radni: Wojciech Piecha i Jerzy Lazar. W okręgu numer 2 liście przewodzić będzie prawdopodobnie Anna Gruszka, nauczycielka z jednej rybnickich szkół. Zdecydowaliśmy się na ten ruch, bo ze startu w wyborach z powodów osobistych zrezygnował wieloletni radny z Boguszowic – Waldemar Brzózka. W okręgu numer 3 listę otwierać będzie tradycyjnie Andrzej Wojaczek, a okręgu nr 4 – Przewodniczący Rady Miasta Rybnika Stanisław Jaszczuk. A poza tym, myślę, że zaskoczymy wyborców dużą ilością kobiet na naszych listach, nie czekając na „szeroko reklamowane” parytety w tej kwestii.


Dziękuję za rozmowę.


Rozmawiał Wacław Wrana


Grzegorz Janik – ur. w 1965 roku w Rybniku. Absolwent I LO w Rybniku, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Absolwent studiów podyplomowych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Politechnice Częstochowskiej. Dyrektor ZSP nr 3 w Rybniku. Prezes Klubu Sportowego Energetyk ROW Rybnik.

Był radnym Sejmiku Województwa Śląskiego. Od 2005 roku poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Żonaty, trójka dzieci.

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (42):
 • ~cige 2010-10-01 15:35:03

  To oczywiste, że będzie takie poparcie. To kwestia czasu.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 15:53:52

  Jak by poważnie traktować kandydaturę G.Janika to już się boje skoro Rybnicka piłka jest pod jego prezesurą na takim poziomie jak jest to jak by wyglądał Rybnik pod jego rządami. To już lepiej było by jak by wystartował jego ojciec Seraf bo on miał sukcesy jako trener To on zrobił z Sikory biatlonistę na poziomie światowym.

  1 0
 • ~widmo 2010-10-01 17:23:29

  Co za brzydal - bleee

  0 0
 • ~inzynier 2010-10-01 18:06:46

  Co robi w okregu nr 2 na liscie z numerem 1 zona senatora Gruszki ? Cala rodzina byle do koryta i brac kasy ile sie da . Co Anna Gruszka zrobila dla ludzi ? W zawodzie jako nauczycielka sie nie sprawdza , wiec w RM pewnie tez sie nie sprawdzi . Panie Gruszka WSTYD ! Malo pan dostaje diety jako senator?

  0 0
 • ~werkk 2010-10-01 18:48:47

  Oby nie wpadła jak gruszka w kompot.

  0 0
 • ~aroslaw 2010-10-01 21:35:37

  Panie Grzegorzu daj pan spokój z kandydowaniem na Prezydenta, jestem rybniczaninem i nie chce sie wsydzić za swojego Prezydenta. Obawiam sie o posady pań w urzedzie rybnickim gdyz może ich zastąpić liczna rodzina pana Grzegorza. Przykład klubu prowadzonego przez tego pana.

  0 0
 • ~mawi 2010-10-01 23:21:39

  To - jak myślę - nie w porządku - ferować wyroki w stylu: "pchania się do koryta"!!! Pani Anna Gruszka jest inteligentną, operatywną i świetnie wykształconą osobą. Na ogół opinia o nauczycielu, który się: "nie sprawdza" ferowana jest przez tych, którzy sami "nie sprawdzili się" jako uczniowie.... W Jej kandydowaniu nie widzę nic złego - w końcu o wyborze decydujemy my- wyborcy. Jeśli komuś ta kandydatura nie odpowiada to po prostu na Nią nie zagłosuje i już!

  0 0
 • ~dr Becker 2010-10-02 00:13:18

  Aktualny prezydent niezbyt mi odpowiada musze przyznac, ale jeszcze bardziej nie odpowiada mi aktywny czlonek politycznego kuriozum jakim jest partia ktora mieni sie prawicowa, ma lewicowy program i bolszewickie metody rzadzenia.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 09:03:49

  mawi64 widzisz i to jest PiS-owskie wartościowanie ludzi pani gruszka jest wspaniałym nauczycielem ja nie wiem nie znam zakładam ze tak jest ale nauczyciel M.Krząkała jest złym nauczycielem i nie nadaje się na prezydenta.A ja uważam ze nauczyciel nadaje sie na prezydenta ważne aby miał zastępców urbanistów architektów, ekonomistów, drogowców.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 09:05:13

  Gruszka miało być z dużej litery

  0 0
 • ~inzynier 2010-10-02 09:39:43

  do ~mawi64; wazeliniarstwo nie jest na miejscu , a co do jej sposobu nauczania to nie gadaj glupot bo pewnie Cie nie uczyla . Zapytaj mlodziez z ZSB.

  0 0
 • ~gam3r 2010-10-02 13:22:37

  panie Janik, nie masz Pan szans!

  0 0
 • ~elegant 2010-10-02 13:52:37

  Czy Janik ma szanse ?na pewno może liczyć na elektorat pisowski ok. 15 -25% . Tak to jest i tego nikt nie jest w stanie mu odebrać.
  Czy Krząkała jako nauczyciel jest dobrym kandydatem , również bazuje na twardym elektoracie PO. Werkk pisze ,że wystarczy jak dobierze sobie właściwych ludzi. Po pierwsze musi mieć wizję , a tej nigdy nie miał.Po drugie nie ma cech przywódcy, nie ma charyzmy.
  Po trzecie nie ma czasu na naukę w dzisiejszych czasach. Nie ma czegoś takiego jak 100, 200, 500 dni spokoju.Po objęciu stanowiska trzeba podejmować decyzję, a on nigdy nie był nawet dyrektorem szkoły, prezesem klubu sportowego.Nie nabył doświadzenia w zarządzaniu czymkolwiek i to go dyskredytuje jako dobrego prezydenta tak wielkiego miasta.Może najpierw powinien zostać sołtysem ?

  0 0
 • ~templariusz 2010-10-02 15:01:56

  mawi64 - ja też jestem "inteligentną, operatywną i świetnie wykształconą osobą" i mam więcej wiedzy i doświadczenia niż prezes instytucji w której pracuję, tylko tyle że ten prezes jest z nadania politycznego obecnie, ponadto w samym PiS jest jak jest, wystarczy poczytać metryki samych obecnych radnych; a dr Becker zajmij się lepiej drzewami na pewnej ulicy i nie pisz o bolszewickich metodach PiS, a jakie metody ma PO co? zdrada stanu to mało powiedziane

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 15:51:32

  elegant i dzięki Bogu ze nie był prezesem klubu sportowego G.Janik jest i wszyscy widzimy jak ten klub funkcjonuje ma i doradce Przewodniczącego Rybnickiej rady Miasta. Oby Ci panowie nigdy nie podejmowali decyzji które by dotyczyły miasta Rybnika

  0 0
 • ~werkk 2010-10-02 15:58:16

  templariusz całkowicie się z Tobą zgadzam w Rybniku nie patrzy się na wykształcenie umiejętności tylko jakiego ma się wujka nie chce wymieniać wszystkich przykładów ale ciągle słyszymy córka, mąż, dzieci a to tylko wierzchołek góry lodowej. i to powinno się zmienić. prywatny możne zatrudnić kogo chce bo to jego pieniądze i problem Ale wszystkie instytucje państwowe i spółki w ktorych miasto ma udziały powinni zatrudniać tych co maja odpowiednie kalifikacje.

  0 0
 • ~mawi 2010-10-02 21:30:12

  To nie wazeliniarstwo... Tylko nie lubię, gdy ludziom których znam i szanuję przypina się łatki i posądza o zwykły koniunkturalizm... Pan Marek Krząkała - nie wiem, jakim jest nauczycielem, wiem jednak że jest jedynym kandydatem, który jest w stanie wygrać z obecnym Prezydentem Rybnika... I szczerze - życzę Mu tego z całego serca. Uważam, że po 12 latach czas na zmiany w Rybniku. Tylko... Aby pokonać Pana Fudalego trzeba Być w Rybniku wszędzie tam, gdzie coś się dzieje, trzeba - tak myślę - zdecydowanie głośniej krytykować to, co złe i promować swój "pomysł na Rybnik"!!! O tym, że 2010 jest rokiem wyborów samorządowych wiemy od... 2006 roku, zaś przedstawiciele rybnickiego PO postępują tak, jakby dowiedzieli się o tym fakcie w końcu sierpnia tego roku... A przecież do wyborów zaledwie 7 tygodni!!!!!! Mam nadzieję, że kampania Pana Marka nabierze wreszcie dynamiki!!!!

  0 0
 • ~elegant 2010-10-02 22:11:34

  do mawi64, przepraszam wybory samorządowe to nie wybory miss. Co może zrobić kandydat w ciągu 7 tygodni ?, który przez całe życie nie zrobił dla miasta i jego mieszkańców NIC! Nie wybieramy " wydmuszki" tylko przyszłego prezydenta 140 000 miasta. W swoim dorobku musi wykazać się doświadczeniem , a nie okrągłymi słówkami typu ".. odkorkować Rybnik ,czy więcej pracy..."Trochę realiów panowie.
  Miasto Rybnik to żywy organizm, który potrzebuje menagera z doświadczeniem. Przygotowanego do zarządzania od następnego dnia po wyborach.Patrząc na Platformę ogólnopolską widzę,że nie są odporni na pokusę nadużywania władzy.Mało przykładów podaje prasa każdego dnia. Chyba ,że wam wszystko jedno?

  0 0
 • ~ujek 2010-10-02 23:03:54

  Janikowi nie wierzę... Czy ktoś policzył ile wystąpień w Sejmie ma Janik, czy Janik wspominał o Naszym Regionie... nie pamiętam, a może warto by Go rozliczyć z posłowania... Czy pokazywanie się z JK to szczyt jego marzeń.... DLA MNIE ZWYKŁY KABOCIORZ...
  ale zawsze był bardzo dobry z zajęć na macie..... rzucał piłkę i mówił "macie"
  Wolałbym zagłosować na jego ojca, Pana Serafina Janika, TO JEST GOŚĆ !!!! ( z jajami )

  0 0
 • ~elegant 2010-10-02 23:07:12

  moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłaby maksymalnie dwu kadencyjność .Tyle tylko ,że obecna koalicja rządowa nie chce tego poprzeć , ponieważ jej kandydaci musieli by odejść ze swoich stanowisk przykład Gdańska, Poznania itp. Jest demokracja jak ktoś jest dobry?, to wybór należy do mieszkańców. Jak nie ma godnych przeciwników to ich wina.Choć nie do końca obecny prezydent jest z mojej bajki to trzeba przyznać ,że daje sobie radę nie najgorzej.Nie wiem czy Janik byłby lepszym kandydatem? , natomiast doświadczeniem przebija Krząkałę o głowę.Nie ufam PO bo coraz bardziej przypomina mi PZPR z najgorszych czasów.Smutne ,że w takich realiach przyszło nam żyć . Nie podejrzewam Krząkały o komunistyczne zapędy , ale jego ugrupowanie owszem.

  0 0
 • ~mawi 2010-10-03 00:44:50

  Hmmm... "co zrobi dla Rybnika ktoś, kto do tej pory nie zrobił nic?".... Sensowne pytanie..., ale... skąd ta pewność, że Krząkała nic dla Miasta nie zrobił?... Skąd w związku z tym przekonanie, że Pan Prezydent i panowie radni z BSR i PiS zrobili wiele (DOBREGO)? Ja mam wrażenie, że zbyt wiele spraw udało im się całkiem rozmyślnie "spieprzyć"!

  0 0
 • ~werkk 2010-10-03 07:24:04

  Rybniccy Radni PiS i BSR nie są po to aby rządzi są po to radnymi aby podnosić ręce wtedy kiedy każe im Prezydent. A czy Prezydent dostaje wytyczne z Warszawy podejrzewam ze tak. Czekam teraz tylko kiedy wyskocz z budowa pomnika tragicznie zmarłego Prezydenta.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-03 11:10:18

  Panie Janik wybory tuz tuz wiec kazdy z kandydatow powinien cos OBIECAC wyborcy.Pan naprzyklad ze jak pan zostanie prezydentem to ZADASZY pan stadion miejski zeby kibice zawody ogladali w komfortowych waunkach.Fudali niech OBIECUJE AQULAPARK,Krzakala niech naobiecuje ze powstanie Super LODOWISKO w hali.A DROGI zostawcie w spokoju bo czy wam sie podoba czy nie one musza i tak powstac predzej czy pozniej bo jak tego nie zrobicie to WAS wyborczy odwolaja w referndum

  0 0
 • ~ 2010-10-03 11:43:30

  zadaszenie stadionu ? A może lepsze wykorzystanie tego ładnego obiektu przez cały rok ? Na mecze piłki noznej chodzi tylko mała grupa nawiedzonych, dla których oprawa jest ważniejsza od samego meczu i licytują sie na forach, kto zrobil lepszą oprawę. Podejrzewam, że spora grupa tych kibiców nie wie, jakim wynikiem zakończył się mecz. Wiedzą natomiast, że oprawa była super i była lepsza od innych. Na żużlu tez coraz gorzej, kibiców ubywa. Dla wielu też ważniejsza jest oprawa zawodów żuzlowych. A co zimą ? Piekny obiekt sobie stoi i milczy. Po sukcesach Justyny Kowalczyk biegi narciarskie stały się bardzo popularne. Są zawody sprinterskie w biegach narciarskich. Może cos takiego zrobić na stadionie ? Start spod taśmy (mogą być też ładne podprowadzające), liczba okrążeń do dyskusji. Można zaprosić Justynę i astmatyczki z Norwegii. To tylko jeden pomysł, pewnie inni znajdą kolejne. Pan Janik zajmuje się sportem, więc może w obliczu wyborów zainteresuje się tym pomysłem.

  0 0
 • ~mily pan 2010-10-03 12:07:37

  Bardzo przepraszam ale zapomnialem o kandydacie panu JEDROSKA.On niech OBIECA ze wyremontuje kapielisko Kamien w w nim bedzie super czysta pogrzewana woda ze zrodel terminalnych tak zeby pupe mozna bylo moczyc przez kilka godzin a pozniej wyjsc z wody i uprawiac sport na scianie spinaczkowej moze ten byc park linowy ,boiska do siatkowki ,dobre place zabaw do dzieci itd

  0 0
 • ~elegant 2010-10-03 14:14:28

  do werkk , a w twoim przypadku to nie ma niczego wspólnego z obiektywizmem, powtarzasz za TVN24 powszechnie znane "prawdy".
  Kto ma dziś większość w Sejmie RP?, wszyscy widzą świetne "wizje" przedstawicieli PO ???????, ale tylko kiedy wsparte są dopalaczami. Wizja Platformy Obywatelskiej dla Polski , dla regionów , dla miast jest nie do obronienia bo jej po prostu nie ma.Dług państwa rośnie dynamicznie odwrotnie proporcjonalnie do długu Rybnika i całe szczęście. Chyba ,że tego nie dostrzegasz.Zadłużenie Warszawy zbliża się nieuchronnie do maksimum magicznej granicy 60%. Dług krajowy również jest w granicach 50 kilku procent.
  Natomiast Rybnik to tylko 32%.Co ty chcesz na zaserwować wielki PIC! w wykonaniu PO w Rybniku.

  0 0
 • ~alex 2010-10-03 15:49:17

  Fudali to taki sam pisiak jak Janik. Dla niepoznaki udaje samodzielne ugrupowanie. W rzeczywistości Fudali reprezentuje pisiaków. Nie pozwólmy na dalsze rządy kaczystów w porządnym Rybniku. W następnej kadencji zajmą się nazwami ulic, pomnikami i nazwami parków. Może nawet sprowadzą fragment samolotu i wybudują dla niego świątynię. Niemożliwe? Radzę nie sprawdzać.

  0 0
 • ~cige 2010-10-03 16:42:26

  ~xalexx jak się nie podoba to von do ruskich albo zapisz się do nowego bydła paligłupa

  0 0
 • ~latajacyholender 2010-10-03 17:31:00

  do xalexx głupich nie sieją sami się rodzą i ty sam się określasz gdzie Cię przypisać, typowy dureń z PO.

  0 0
 • ~ 2010-10-03 18:17:05

  Pan G. Janik jest przede wszystkim osobą bez kultury osobistej, byłam uczennicą w LO w którym był czy jest dyrektorem, nawet "dzień dobry" nie odpowiadał uczniom w sufit sie gapił pewnie dalej sie gapi i będzie gapił w sufit jako prezydent zamiast słuchać rad kogo trzeba, jeśli go wybiorą, takie moje zdanie. nadęty buc.

  0 0
 • ~visa 2010-10-03 18:21:17

  czekam aż spadochron napisze że latajacyholender jest naimądrzejszy albo odwrotnie latajacyholender do spadochrona

  0 0
 • ~werkk 2010-10-03 18:38:01

  elegant poczytaj o długu http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,rio-obligacje-nie-dla-rybnika,wia5-3266-11167.html i nie wymyślaj bzdur.

  0 0
 • ~elegant 2010-10-03 22:54:40

  Mówimy o zadłużeniu miast , a nie o tym ,że RIO wydało negatywną opinię w kwesti obligacji.Przeczytasz nie doczytasz i lecisz na forum ,że skandal , katastrofa i Fudali musi odejść.Jakbym słyszał Leppera!

  0 0
 • ~elegant 2010-10-03 22:59:57

  do visa od kiedy jesteś taka wrażliwa. Trzeba się dostosować do języka, jaki proponuje rozmówca.Konwenanse na bok.

  0 0
 • ~werkk 2010-10-04 07:36:37

  elegant ale te obligacje trzeba będzie zacząć spłacać i to z odsetkami wiec obciąży to budżet miasta. I z tego artykułu należało takie wnioski wyciagnac.

  0 0
 • ~visa 2010-10-04 08:28:13

  elegant, spadochron, latajacyholender kto jest kim w tej twojej trójcy ?

  0 0
 • ~rybnickicaly 2010-10-04 09:50:39

  Jak widać rybnicki PIS cierpi na kryzys kadrowy. Słaby kandydat o przerośniętych ambicjach. O przerośniętej posturze nie wspominam...

  0 0
 • ~RozeMari 2010-10-04 10:15:57

  Duszę sportowca być może pan Janik ma. Poza nią trudno zauważyć jakąkolwiek formę aktywności fizycznej czy umysłowej u tego pana. Serafin Janik był i moim nauczycielem i tu popieram niektóre wypowiedzi - TO JEST GOŚĆ!

  0 0
 • ~w_sloneczko 2010-10-04 10:56:04

  Głosujcie na JĘDROŚKE PO ROZMOWIE Z NIM NA ZEBRANIU W BOGUSZOWICACH MÓWIŁ O WYKUPIE MIESZKAŃ ,WIARYGODNY NO I OBIECUJĄCY nie to co fudali

  0 0
 • ~czedu 2010-10-06 12:06:22

  Temu panu dziękujemy!

  0 0
 • ~templariusz 2010-10-06 19:57:23

  "memory fajl Siara i wsystko jasne"

  0 0
 • ~aroslaw 2010-10-21 09:46:49

  Pan Janik nie nadaje sie na to stanowisko

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2246