zamknij

Wywiady

W Rybniku czuję się najlepiej

- Wiem, że moje występy nie wszystkim mogą się podobać, że sama muszę się wiele uczyć, ale mam wrażenie, że w niektórych przypadkach ta krytyka nie jest merytoryczna, a wynika z ludzkiej zazdrości i złośliwości. Szkoda, że są ludzie, którzy nie pozwalają innym cieszyć się z sukcesów

 

- mówi Sabina Jeszka – laureatka nagrody specjalnej programu „Mam Talent”.

 

Red.: Kto uświadomił ci, że masz talent?

 

Sabina Jeszka: Moja rodzina od dłuższego czasu zwracała mi uwagę, że jakoś powinnam wykorzystać swoje zdolności wokalne. Z drugiej strony najbliżsi odradzali mi udział w programie„Mam Talent”. Bali się, że nie jestem jeszcze gotowa psychicznie na ewentualną krytykę i porażkę. Dlatego, o swoim udziale w tej edycji programu powiedziałam im dopiero wtedy, gdy pomyślnie przeszłam precasting w Zabrzu.

 

Ale rozumiem, że te zdolności przejawiałaś od dziecka?

 

Tak. Odbywało się to na takiej zasadzie, że podśpiewywałam razem muzykami w telewizji, oglądałam teledyski.

 

Czy te zdolności są u was rodzinne?

 

Chyba tak. Sądzę, że odziedziczyłam je po mamie i cioci, które w młodości dużo śpiewały przy wielu różnych okazjach.

 

Jesteś zupełnym samoukiem, czy brałaś gdzieś lekcje śpiewu?

 

Jestem totalnym samoukiem. Profesjonalne lekcje brałam dopiero przed półfinałem „Mam Talent”, aby poznać techniki profesjonalnej emisji głosu. Lekcji udzielała mi Sonia Lachowolska z Krakowa, która stosuje technikę SLS, czyli Speech Level Singing. Wiele mi te zajęcia dały.

 

W jakim repertuarze czujesz się najlepiej?

 

Śpiewać lubię dosłownie wszystko. Lubię różnorodne wyzwania, dlatego nie ograniczam się przy wyborze nurtów muzycznych. Jeśli chodzi o to, czego słucham, jest podobnie. Wszystko zależy od nastroju. Raz koję emocje przy stonowanej muzyce, innym razem lubię ostrzejsze dźwięki.

 

Jesteś nazywana kobietą renesansu. Zajmujesz się na co dzień bardzo wieloma rzeczami...

 

To prawda, zaczęłam studia magisterskie – turystykę i rekreację na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Jednocześnie pracuję w biurze podróży i jestem instruktorem fitnessu. Wygląda na to, że teraz dwie ostatnie działalności będę musiała zawiesić, bo chciałabym się poświęcić śpiewaniu.

 

No właśnie, czy to już czas na wydanie płyty?

 

Na to wygląda. Toczą się w tej sprawie dalece zaawansowane rozmowy z Sony EMI.

 

Czy na płycie znajdą się covery, czy myślisz o swojej muzyce?

 

Chcę, by był to mój materiał. Z racji braku wykształcenia muzycznego i małego doświadczenia ja napiszę tylko teksty, natomiast muzykę skomponuje ktoś inny.

 

Czy to właśnie na wydanie płyty przeznaczysz nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych?

 

W pewnej części na pewno. Przede wszystkim chciałabym zainwestować w siebie, w doskonalenie techniki śpiewu, a to są dość drogie rzeczy. Myślę, że nagroda pomoże mi też spłacić mój kredyt samochodowy.

 

Będziesz teraz dużo koncertować?

 

Raczej nie. Na czas tworzenia płyty wolałabym zniknąć, a później rozpocząć koncerty już ze swoim materiałem.

 

Kto ci pomaga w sprawach organizacyjnych i menadżerskich?

 

W tej chwili pomaga mi Piotr Sobik, menadżer Kabaretu Młodych Panów. Jest to dla mnie bardzo dobry układ, bo znamy się z Piotrem długo i mam do niego duże zaufanie. A na starcie artystycznej drogi to bardzo ważne, aby swoje sprawy powierzyć w dobre ręce.

 

Wróćmy do twoich występów w „Mam Talent”. Co w nich  było najtrudniejsze?

 

Trema i świadomość, że z tą wspaniałą ekipą będziemy musieli się rozstać. Między uczestnikami programu wywiązała się duża więź emocjonalna. Po finale siedzieliśmy w hotelu bawiliśmy się i płakaliśmy.

 

Jak sobie radzisz z tremą? Czy towarzyszy ci ona tylko przed występem, czy również w jego trakcie?

 

Na dwie godziny przed wyjściem na scenę przeżywam ogromny stres i chcę być wtedy sama. Staram się wtedy rozluźnić i koncentrować. Ci, którzy mnie znają wiedzą, że wtedy lepiej do mnie nie podchodzić. Kiedy już zaczyna się występ, trema trwa do pierwszych dźwięków. Kiedy zaczynam już śpiewać wchodzę w inną rzeczywistość i zapominam o stresie.

 

A propos twojego występu finałowego. Pojawiły się zarzuty, że choreografia została skopiowana z jednego z wykonań programu X Factor.

 

Choreografię dobierali reżyserzy i producenci programu. Z pewnością wzorowali się na wykonaniu z X Factor. Po mojej stronie był tylko wybór piosenki i dobór stroju. Swoją drogą mam nadzieję, że udała mi się reklama X factor:)

 

Na samym początku powiedziałaś, że kiedyś bałaś się występów publicznych z powodu spodziewanej fali krytyki. Teraz te obawy się potwierdzają. Na forach internetowych, w tym na Rybnik.com.pl wylały się strumienie zazdrości...  Jak sobie z tym radzisz?

 

Gdybym miała się tym przejmować, to pewnie wylądowałabym w szpitalu psychiatrycznym. Staram się podchodzić do tego z dystansem, obracać to w żart. Wiem, że moje występy nie wszystkim mogą się podobać, że sama muszę się wiele uczyć, ale mam wrażenie, że w niektórych przypadkach ta krytyka nie jest merytoryczna, a wynika z ludzkiej zazdrości i złośliwości. Szkoda, że są ludzie, którzy nie pozwalają innym cieszyć się z sukcesów.

 

Z tego co mówisz, zapowiada się wyprowadzka z Rybnika.

 

Niestety, chyba tak. Jeśli moje plany dojdą do skutku, będę musiała wyjechać do Warszawy. Mam nadzieję, że mimo to będę mogła bywać często w Rybniku. Kocham to miasto, tu się najlepiej czuję.

 

Twoja publiczność płci męskiej zastanawia się, jakie czy masz już jakieś plany matrymonialne. Innymi słowy: czy Sabina Jeszka jest wolna?

 

Nie, jestem zaręczona.

 

Powiedz na zakończenie, z jakim reakcjami rybniczan spotykasz się w swoim otoczeniu, na ulicy. Czy mieszkańcy naszego miasta już cię rozpoznają?

 

Różnie bywa. Ciepłe słowa pod moim adresem kierują ci, którzy oglądali program i śledzili w nim moje losy.

 

Dziękuję za rozmowę.

 

Rozmawiał Wacław Wrana


Sabina Jeszka – urodziła się w 1988 roku w Rybniku. Absolwentka II LO w Rybniku, PWSZ w Raciborzu. Aktualnie studiuje na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach (studia magisterskie). Pracuje w biurze podróży swojej mamy, jest instruktorką fitnessu. 27 listopada otrzymała nagrodę specjalną programu „Mam Talent” w wysokości 100 tysięcy złotych.

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (31):
 • ~grzesnick 2010-12-02 22:10:19

  gratulacje. Jest Pani żywym dowodem, że warto się starać, próbować, walczyć o swoje. Wtedy spełniają się najpiękniejsze marzenia

  0 0
 • ~Valjean 2010-12-03 07:48:16

  "Wiem, że moje występy nie wszystkim mogą się podobać, że sama muszę się wiele uczyć, ale mam wrażenie, że w niektórych przypadkach ta krytyka nie jest merytoryczna, a wynika z ludzkiej zazdrości i złośliwości. Szkoda, że są ludzie, którzy nie pozwalają innym cieszyć się z sukcesów"
  To jest samo sedno niestety.
  Gratuluję i życzę powodzenia.

  0 0
 • ~Amolcia 2010-12-03 08:05:41

  Jeżeli ktoś po przeczytaniu tego wywiadu napisze, że Sabina nic sobą nie reprezentuje i jest pusta, lub że nagroda Apartu nie należała się Jej, tak jak piszą na innych forach, to musi być kompletnym debilem...

  0 1
 • ~_syla_ 2010-12-03 08:52:55

  Nic, tylko gratulować sukcesu i życzyć powodzenia!

  0 0
 • ~prawda 2010-12-03 10:20:36

  DUMO TY NASZA, SABINKO !! Ja też chciałbym się czuć tutaj najlepiej. A to zależy trochę od naszych wyborów. nie chcą mi odpowiadać Komitety Wyborcze . Może dzięki Tobie odpowiedzą, a zwłaszcza KW PO , łPytania do kandydata na Prezydenta M. Rybnika - M.Krząkały:

  1. Na skutek nie demokratycznych, przepisów ordynacji wyborczej,
  uchwalonej dzięki PO , w tym przez Pana Posła , z myślą o korzystnych dla Platformy Obywatelskiej wynikach wyborów , czego dowodem jest fakt,
  że uzyskaliście 1 mandat w Radzie Miasta za 3,13 procent głosów, podczas
  gdy Ruch Autonomii.. uzyskując 3,29 procent głosów - nie otrzymał mandatu !
  Podobnie niesprawiedliwa dla RAŚl sytuacja wystąpiła również w Sejmiku
  Wojewódzkim !
  Pytanie: czy w świetle powyższego będzie Pan , jako Prezydent Miasta,
  wprowadzał niesprawiedliwe, nie demokratyczne przepisy, również w
  Rybniku ?

  2. PO, w tym dzięki Panu Posłowi, zlikwidował z myślą o bogaczach III
  grupę podatkową.
  Pytanie: Czy podobne działania wspierające bogaczy, kosztem klasy
  średniej i klasy niższej /biedaków/ , chce Pan , jako Prezydent prowadzić w Rybniku?

  3. PO, w tym dzięki Panu Posłowi, spowodowała podniesienie stawek podatku VAT
  i akcyzy.
  Pytanie: jakie skutki spowoduje ten wzrost stawek w Rybniku ?
  Prosimy podać , ile pieniędzy z tych tytułów wypłynie z Rybnika , a ile wpłynie do Rybnika - w skali 2011 roku.

  0 0
 • ~Targenor 2010-12-03 10:50:43

  Od razu widać, że dziewczyna z Hanki ;)
  Pozdrawiam i życzę powodzenia na drodze kariery!
  PS. Po tych paru ostatnich przykrych incydentach w Rybniku dobrze, że nareszcie mówi się o naszym mieście pozytywnie - dzięki Pani! :)

  0 1
 • ~dziewuszka84 2010-12-03 11:31:48

  Gratulacje !!

  1 0
 • ~mily pan 2010-12-03 12:28:12

  Jak pani tak lubi Rybnik to sie bardzo ciesze, wiec prosze oddac glos w wyborach w niedziele na pana Fudalego poniewaz pani KOCHA TO MIASTO.

  0 0
 • ~patysia201 2010-12-03 13:17:53

  TO CO WYPOWIADA SIE SABINA TO WCALE NIE ZE LUDZIE SA ZAZDROSNI ALE KAZDY WIDZI JAK JEST W RZECZYWISTOSCI KAZDY MA PARWO WYOWIEDZIEC SIE TALENT MOZE I MA NIEDA SIE UKRYC. TERAZ ZAPEWNE W GALERIACH RYBNIKA BEDZIE SIE POJAWIAC SABINA DAWAC AUTOGRAFY NIECH NIEUKRYWA ZE NIEJEST DUMNA Z SLAWY BO SLAWA RZADZI SWOIMI PRAWAMI

  0 0
 • ~queene 2010-12-03 13:33:08

  patysia ty juz lepiej nic nie pisz, wypisałas sie w komentarzu nt. cytuję "cycków" Sabiny...weź lepiej zacznij studiować słownik ortograficzny....bardziej ci się to przyda niż wylewanie jadu na forum
  a Sabinie życzę powodzenia...jak ktoś wyżej napisał..."Hanka " rządzi :)

  0 0
 • ~Pit 2010-12-03 14:21:40

  A płytę też sobie kupicie? I naprawdę będziecie jej słuchać?

  1 0
 • ~Dragons 2010-12-03 16:06:33

  Jednak ta dwulicowość u niej została. Od II LO w Rybniku pokazywała wszystkim wyzszość i co ja kto nie jestem śmiejąc się koleżankom w twarz, a w skrajnych przypadkach robiła oczy ze Shreka niewinne jak przyszło co do czego. Po prostu moim zdaniem nagroda powinna dostać za aktorstwo w życiu codziennym. Brak słów. Płyta wyląduje jak płyta Alicji Janosz z programu "IDOL" bRAK SŁÓW

  0 1
 • ~mily pan 2010-12-03 16:46:02

  Ta pani jest teraz lokalna GWIAZDA.Rybnik,Wodzislaw,Zory czy Jastrzebiu tam juz jest znana a to na poczatek kariery to juz wiele.Znaja juz ja na Slasku wiec poczatki ma obiecujace.Teraz tylko szczescie i talent jej a zrobi kariere na CALEGO ,powodzenia.

  0 0
 • ~ 2010-12-03 19:50:37

  I kogo interesuje ta Twoja stówka, wg mnie to chłopaki zdecydowanie lepiej śpiewali od Ciebie, no ale cóż taki jest TVN ...

  0 0
 • ~matcze 2010-12-03 20:21:36

  Droga Sabino! Zgadzam się z przedmówcami,że to wspaniałe, że mamy w Rybniku taki talent. Problemem dla mnie jako że również kocham śpiewać jest fakt, że wykonane utwory (zarówno w półfinale jak i w finale) były kopią. I już miałam okazję słyszeć te aranżacje. Nie wyklucza to faktu, że ma Pani ogromny talent i przykro by było gdyby zmarnował się jak w przypadku Alicji Janosz, która w rezultacie wylądowała w zespole o którym nic nie słychać. Pozdrawiam

  0 0
 • ~~BG 2010-12-03 21:28:10

  Sabino cieszę się że zostałas doceniona , teraz Ty to musisz docenić , stać cię na to. Gratuluje , gratuluję i jeszcze raz gratuluję . Czekamy na wiecej .

  0 0
 • ~ 2010-12-03 22:34:00

  nie jestes pepkiem swiata nie jestes 1 co potrafi spiewac,widze ze najwiekszy problem dla ciebie jest to jak pisza nie tak jak bys chciala,nie tedy droga lalka

  0 0
 • ~ 2010-12-04 11:18:05

  A po co ma ukrywać, że jest dumna? Też byłbym z siebie dumny gdybym osiągnął tyle. Osobiście oddałem głos na kogoś innego, ale to nie zmienia faktu, że Sabina jest dobra w tym co robi i szanujcie ją za to, bo osiągnęła tyle ile większość z Was nie osiągnie, a swoim talentem zarobiła taką kasę jakiej nie widzieliście na oczy więc zastanówcie się co piszecie a zazdrość schowajcie do kieszeni.

  0 0
 • ~KeRim 2010-12-04 12:40:29

  Teraz pozostaje nam czekać na sesję w Playboyu albo w CKMie ;)

  0 0
 • ~LESZEKHB 2010-12-04 13:12:02

  Pani SABINO,
  mam nadzieję, że nigdy w żadnym wypadku nie pozwoli się Pani zdołować złośliwością i zazdrością innych osób!
  Znam ten problem z własnego doświadczenia i wiem, że nie jest to takie proste, kiedy jakaś gromadka "wielbicieli" czeka tylko na to, by człowiekowi coś nie wyszło. Żeby im w kolejce po piwo zabrakło, żeby im prosiak przed świniobiciem na ospę zachorował, żeby im kret rył po ogródku... Alleluja i do przodu! Ale fajne powiedzenie! Ciekawe kto to wymyślił? Adaś Michnik?
  Avec l'amour - Leszek L.

  0 0
 • ~soffera 2010-12-04 21:27:11

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii. Redakcja

  0 0
 • ~hopas 2010-12-04 23:08:26

  ~kerim85: szczerze mówiąc chętnie bym takiej doczekał :D

  0 0
 • ~mlody 2010-12-04 23:30:36

  Gratulacje!!!! powodzenia w Warszawie :) i szybkiego powrotu życzę do naszego wspaniałego miasta :)

  0 0
 • ~ 2010-12-05 00:09:39

  Sabinko, jeśli to czytasz, to wysłuchaj starego zgreda. Nie wiem, kto wybrał taką piosenkę na finał, ale był to wybór fatalny. Wcześniej zaczarowałaś wszystkich romantyzmem, pięknem w każdym calu. W finale to wszystko uciekło. Sama piosenka, strój, choreografia i inne bajery pokazały inną Sabinkę. Nie taką, jaką pokochała cała Polska. Chyba masz złych doradców. Ale życzę powodzenia. Może jednak uda się.

  0 0
 • ~molly1978 2010-12-05 21:10:40

  Powodzenia mała i ciesz się swoim sukcesem, nie patrząc na zazdrosc innych :)

  0 0
 • ~forumowicz 2010-12-05 22:07:48

  Z takim głosem możesz podbić swiat! Tylko, ze jestes z Polski wiec tego nie zrobisz. Ale w Polsce ja mozesz zrobic. Nagraj swietna plyte i nie idz w komercje typu Doda!

  0 0
 • ~ 2010-12-06 10:30:46

  Dupa nie gratulacje!!!!! Kamil is the winner http://www.youtube.com/watch?v=0h3O7s51YA4&feature=topvideos patrzcie u się uczcie a nie jakaś Jeszka - gościu nie wygrał programu, nie dostał 100 tys ale jest ZWYCIĘZCĄ tego programu dla wielu ludzi, ten gościu mam talent

  0 0
 • ~ 2010-12-07 12:00:41

  Czy Wy również odnieśliście wrażenie ze TVN manipuluje wyniki takich konkursów ? Czasami mam wrażenie ze jurorzy nie zawsze mówią to co tak naprawde chcą...To samo tyczy się głosowania SMS ... u kilku uczestników przy głosowaniu leciała chociażby cicha nieprzyjemna dla uszu muzyczka działająca na podświadomość ludzi - nie wiem czy na to zwróciliście uwagę ... To samo było w TOP MODELS ...

  0 0
 • ~ 2010-12-14 21:37:32

  Szkoda,że ludzie są tak zawistni i zazdrośni. Całym sercem cieszę się, że Sabina wygrała, bo w końcu jest mieszkanką naszego pięknego miasta. Niektórych krytyków proszę, aby nauczyli się składni i ortografii, a potem ewentualnie niech się wypowiadają. Trzymam kciuki za Sabinę i życzę jej wszystkiego dobrego! ;) A jak już wreszcie nagra tą płytę to od razu pobiegnę do Empiku!

  0 0
 • ~Basia K 2010-12-15 06:58:29

  15.12.2010, Rybnik, rybnickie chodniki, godz 06:58 Panie Fudali oraz RSK - proszę wstać i odśnieżać chodniki! Cały Rybnik ma zaśnieżone chodniki, nie można chodzić !!! Przykład: Wodzisławska, Smolna, Wyzwolenia !!!

  0 0
 • ~klient46 2010-12-18 11:35:28

  Gratuluję Sabino!
  Musisz przywyknać, że na tym portalu wredni ludzie piszą ;)
  Nic sobie nie rób z żałosnych i obraźliwych komentarzy. Walcz o swoje marzenia, rób to co kochasz - śpiewaj!
  Życzę powodzenia!

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.