Zwycięstwo w Będzinie i cenne punkty na koncie TS Volley Rybnik

2018-12-19, Autor:

To było starcie dwóch sąsiadujących w tabeli ekip. W ramach 12. kolejki II ligi TS Volley Rybnik zmierzył się na wyjeździe z MKS-em II Będzin.

Początek meczu należał dla gospodarzy. Bardzo dobra zagrywka i skuteczna gra na kontrze pozwoliła będzinianom na zwycięstwo w pierwszej partii do 17.

Od drugiego seta lepiej zaczął grać rybnicki zespół, który poprawił zagrywkę i grę na skrzydłach. Koncert w ataku dał Mateusz Kukulski, szczególnie w trzecim secie. Wspierał go równo grający Rafał Rybarczyk i Michał Hoszman. Na wyróżnienie zasługuje rozgrywający Mariusz Jajus, który poukładaniem gry w ataku i świetną zagrywką wniósł duży wkład w zwycięstwo na MKS-em 3:1.

Dzięki wygranej TS Volley Rybnik umocnił się na szóstej lokacie w tabeli i do piątego zespołu odrobił 2 punkty.

Na uwagę zasługuje debiut w II lidze Dominika Czernego, wychowanka Volleya i zarazem ucznia trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych w Rybniku. – To był udany debiut. Życzymy Dominikowi wielu udanych meczów na szczeblu centralnym – usłyszeliśmy w rybnickim klubie.

MVP spotkania został wybrany Rafał Rybarczyk.

12. kolejka 5. grupy II ligi:
MKS II Będzin - Volley Rybnik 1:3 (25:17, 21:25, 20:25, 20:25)
ZAKSA Strzelce Opolskie - SMS PZPS I Spała 3:2 (25:22, 24:26, 24:26, 25:14, 15:8)
AT Jastrzębski Węgiel II - TKS Tychy 3:1 (25:20, 21:25, 25:20, 29:27)
AZS Politechnika Opolska - MKS Andrychów 2:3 (26:24, 25:18, 15:25, 19:25, 13:15)
BBTS II Bielsko-Biała - Kęczanin Kęty 2:3 (25:21, 31:33, 25:17, 23:25, 13:15)