zamknij

Wiadomości

Zwolnij! Trwa akcja „Prędkość”

2021-03-20, Autor: bf

Mundurowi prowadzą dzisiaj działania „Prędkość” na śląskich drogach. Ich uwagę przykuwają zwłaszcza kierowcy z „ciężką nogą”, którzy niejednokrotnie są sprawcami wypadków drogowych.

Reklama

Nadmierna prędkość oraz niedostosowanie prędkości do sytuacji na drodze należą do głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Obrażenia ciała, jakich doznają uczestnicy wypadków, często są poważne. Niejednokrotnie są to także zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym.

Dlatego śląscy policjanci z wydziałów ruchu drogowego, chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie województwa, prowadzą dzisiaj działania „Prędkość”.

- W ramach działań mundurowi prowadzą pomiary prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie. Kierujący mogą ich spotkać nie tylko na ważniejszych ciągach komunikacyjnych, ale też wszędzie tam, gdzie według statystyk dochodzi do przekroczeń prędkości i niebezpiecznych wypadków. Działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – wyjaśniają mundurowi.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

- Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności – przypominają śląscy policjanci.

Oceń publikację: + 1 + 13 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
 • ~Dintojra 2021-03-20
  16:23:43

  37 9

  W Niemczech służby robią to codziennie bez ogłaszania akcji... po prostu wykonują swoje obowiązki, za które podatnicy im płacą.
  Natomiast w Polsce służby działają od akcji do akcji znicz, pasy, prędkość, trzeźwość itd. a strach jeździć po polskich drogach i statystyki tylko potwierdzają, że Polska to jeden z najniebezpieczniejszych krajów UE pod względem bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 • ~coco39 2021-03-20
  16:35:01

  36 18

  Ja a w Nimcach to i pultoki majom po 120 kilo

 • ~Kśek 2021-03-20
  17:21:27

  33 3

  Kierowcy powinni jeździć przepisowo cały czas!!! a nie przy okazji jakiejś akcji prowadzonej przez policję.

 • ~exx 2021-03-20
  18:24:26

  12 13

  I niech jeszcze mierzą prędkość wózków widłowych na halach. Tam by się mandaty sypały.

 • ~dzideq 2021-03-20
  22:37:59

  8 16

  Panie ministrze Ziobro prosimy o podwyrzszenie mandatów za prędkość do 5 tyś. Tak jak na zachodzie.

 • ~Dintojra 2021-03-21
  02:09:47

  2 13

  @dziadeq 0 a kto ci takich głupot naopowiadał
  Żyjąc w DE od paru lat nigdy nie zapłaciłem więcej niż 30€,,, ofc poza terenem zabudowanym, ale na zabudowanym to nie wiem bo za to są mandaty ponoć wysokie, ale raczej nie 5000€
  Ja nie jeżdżę szybciej niż 50km w zabudowanym i 30km w zonie, ale na atobahnie lubię i 270km sobie polecieć, bo tylko tylko tyle moje auto da radę... trza zmienić auto hehe

 • ~THE Bill 2021-03-21
  12:06:23

  11 1

  A ja wrzucił bym tu zdjecia ulicy w okolicy lotniska - 50 km/h. Dwupasmówka do Żor - 70 m/h, drogi wylotowe z Rybnika - 50 km/h.
  Mnóstwo ograniczeń do 40 km/h. Autostrada A1 - zamiast naprawić drogę dają znak - 90 km/h. Ograniczenia są tak bzdurne w niektórych miejscach, że szkoda gadać. Znaków jest za dużo! Wszystkich. A często np. znak STOP koło zarośniętych torów. Ludzie uczą się ignorować znaki, bo jest są w niewłaściwych miejscach i łamią zasady bo jadąc zgodnie z przepisami transport zająłby wieki.. Taka prawda. Na zachodzie ludzie stosuja się do ograniczeń bo maja sieć dróg duzych prędkości gdzie moga nadrobić czas spedzony na bocznych drogach. W PL autostrady są na polnych drogach, bo nie nadal mamy za malo takich dróg pozwalających na szybki transport.

 • ~qwer 2021-03-21
  20:37:53

  5 0

  Przy tych cenach paliwa będą niedługo łapać tylko tych których będzie stać aby zatankować.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy dodatek energetyczny to lepszy pomysł niż dodatek węglowy?
Oddanych głosów: 400