Żużel: tylko jeden „Rekin” w finale MIMP

2010-08-19, Autor:
Mateusz Domański i Sławomir Pyszny nie awansowali do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W zaległym półfinale MIMP w Lublinie zwyciężył z 14 punktami Szymon Kiełbasa (Tauron Azoty Tarnów). Awans uzyskało również czterech żużlowców, którzy uzbierali 12 oczek – Adrian Szewczykowski (PSŻ Lechma Poznań), Sławomir Musielak (Unia Leszno), Borys Miturski (Włókniarz Częstochowa) i Tadeusz Kostro (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin). Rezerwowym w finale będzie zdobywca również 12 punktów – Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra). Dopiero 7. miejsce w półfinale w Lublinie zajął Mateusz Domański z Rybnika. Młody „Rekin” wywalczył 9 punktów i nie awansował do finału MIMP. Podobnie zresztą jak jego klubowy kolega Sławomir Pyszny, który zawody w Lublinie zakończył na 13. miejscu.

Jedynym reprezentantem Rybnickiego Klubu Motorowego w finale MIMP w Toruniu (11 września ) będzie Rafał Fleger, który pod koniec lipca wywalczył awans na torze w Łodzi (czytaj więcej).