zamknij

Sport i rekreacja

Żużel: Musielak, Baliński i Woryna awansowali do półfinałów Indywidualnych Mistrzostw Polski

2017-05-26, Autor: ad

Za nami ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski. Awans do kolejnej rundy uzyskało trzech żużlowców ROW-u Rybnik.

Reklama

Wczoraj na torze w Rawiczu pojechał duet Tobiasz MusielakDamian Baliński. Obaj zapewnili sobie awans do półfinałów. Ze szczególnie dobrej strony pokazał się Musielak, który tylko raz oglądał plecy rywala i z 14 punktami zajął 2. miejsce. Solidnie zapunktował także „Bally”, który przy swoim nazwisku zapisał 9 oczek i awansował z 7. lokaty.

W Krośnie w silnej obsadzie gorzej poradził sobie Robert Chmiel. Młody rybniczanin wywalczył 4 punkty co dało mu 12. miejsce.

Dziś awans do półfinałów wywalczył również Kacper Woryna. Na torze w Poznaniu junior ROW-u zdobył 11 oczek i zajął 3. lokatę.

Półfinały IMP zostaną rozegrane 8 czerwca na obiektach w Opolu i Ostrowie. 

Wyniki z Krosna:
1. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) - 14 (2,3,3,3,3)
2. Mateusz Szczepaniak (Arge Speedway Wanda Kraków) - 13 (2,3,3,3,2)
3. Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) - 13 (3,2,3,2,3)
4. Dawid Lampart (Stal Rzeszów) - 11 (3,2,1,3,2)
5. Ernest Koza (Arge Speedway Wanda Kraków) - 11 (1,2,3,3,2)
6. Damian Dróżdż (Betard Sparta Wrocław) - 10 (3,3,2,1,1)
7. Daniel Jeleniewski (Speed Car Motor Lublin) - 9 (3,1,2,0,3)
8. Patryk Rolnicki (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 8 (1,0,2,2,3)
-----------------------------------------------------------
9. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 7 (1,1,2,2,1) - rezerwowy w półfinale
-----------------------------------------------------------
10. Sebastian Ułamek (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 6 (0,3,1,1,1)
11. Hubert Łęgowik (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 4 (2,1,1,0,0)
12. Robert Chmiel (KS ROW Rybnik) - 4 (1,2,w,1,0)
13. Stanisław Burza (Speed Car Motor Lublin) - 3 (0,0,0,2,1)
14. Michał Nowiński (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 3 (2,0,0,1,0)
15. Jacek Rempała (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 3 (0,1,t,0,2)
16. Kacper Konieczny (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 0 (0,0,0,0,u)

Bieg po biegu:
1. (69,47) Kubera, Kołodziej, Zgardziński, Rempała
2. (70,65) Dróżdż, Łęgowik, Rolnicki, Burza
3. (71,06) Jeleniewski, Nowiński, Chmiel, Konieczny
4. (70,71) Lampart, Szczepaniak, Koza, Ułamek
5. (70,81) Dróżdż, Lampart, Rempała, Konieczny
6. (69,97) Szczepaniak, Kubera, Jeleniewski, Rolnicki
7. (71,84) Ułamek, Chmiel, Zgardziński, Burza
8. (70,13) Kołodziej, Koza, Łęgowik, Nowiński
9. (70,47) Koza, Rolnicki, Rempała (t), Chmiel (w/2min)
10. (70,45) Kubera, Dróżdż, Ułamek, Nowiński
11. (70,25) Szczepaniak, Zgardziński, Łęgowik, Konieczny
12. (69,78) Kołodziej, Jeleniewski, Lampart, Burza
13. (70,53) Szczepaniak, Burza, Nowiński, Rempała
14. (70,34) Koza, Zgardziński, Dróżdż, Jeleniewski
15. (70,59) Lampart, Kubera, Chmiel, Łęgowik
16. (69,94) Kołodziej, Rolnicki, Ułamek, Konieczny
17. (71,22) Jeleniewski, Rempała, Ułamek, Łęgowik
18. (70,62) Kubera, Koza, Burza, Konieczny (u3)
19. (73,47) Rolnicki, Lampart, Zgardziński, Nowiński
20. (70,44) Kołodziej, Szczepaniak, Dróżdż, Chmiel

Wyniki z Rawicza:
1. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) - 14 (3,3,2,3,3)
2. Tobiasz Musielak (ROW Rybnik) - 14 (3,3,3,2,3)
3. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz) - 12 (3,2,2,3,2)
4. Robert Miśkowiak (Orzeł Łódź) - 11 (2,3,1,3,2)
5. Oskar Polis (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) - 10 (2,3,2,d,3)
6. Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno) - 9 (0,0,3,3,3)
7. Damian Baliński (ROW Rybnik) - 9 (2,1,3,2,1)
8. Sebastian Niedźwiedź (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 8 (1,2,1,2,2)
-----------------------------------------------------------
9. Grzegorz Walasek (Get Well Toruń) - 7 (0,1,3,1,2)
-----------------------------------------------------------
10. Adrian Gomólski (Stal-Met Kolejarz Opole) - 6 (1,1,2,2,d)
11. Arkadiusz Pawlak (Kolejarz Rawicz) - 5 (3,1,0,1,0)
12. Zbigniew Suchecki (TŻ Ostrovia Ostrów) - 5 (1,2,1,0,1)
13. Oskar Bober (Betard Sparta Wrocław) - 4 (2,2,0,0,0)
14. Łukasz Sówka (TŻ Ostrovia Ostrów) - 3 (0,0,1,1,1)
15. Adrian Cyfer (Euro Finannce Polonia Piła) - 2 (1,0,0,0,1)
16. Marcel Kajzer (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) - 1 (0,d,0,1,d)

Bieg po biegu:
1. (61,91s) Pawlak, Bober, Cyfer, Kajzer
2. (61,86s) Buczkowski, Polis, Niedźwiedź, Walasek
3. (61,75s) Zengota, Miśkowiak, Gomólski, Smektała
4. (61,34s) Musielak, Baliński, Suchecki, Sówka
5. (62,01s) Musielak, Niedźwiedź, Pawlak, Smektała
6. (62,33s) Miśkowiak, Suchecki, Walasek, Kajzer (d/4)
7. (62,28s) Zengota, Buczkowski, Baliński, Cyfer
8. (62,23s) Polis, Bober, Gomólski, Sówka
9. (62,16s) Walasek, Zengota, Sówka, Pawlak
10. (62,91s) Baliński, Gomólski, Niedźwiedź, Kajzer
11. (61,91s) Smektała, Polis, Suchecki, Cyfer
12. (61,78s) Musielak, Buczkowski, Miśkowiak, Bober
13. (62,84s) Buczkowski, Gomólski, Pawlak, Suchecki
14. (61,91s) Zengota, Musielak, Kajzer, Polis (d/3)
15. (63,34s) Miśkowiak, Niedźwiedź, Sówka, Cyfer
16. (62,48s) Smektała, Baliński, Walasek, Bober
17. (63,24s) Polis, Miśkowiak, Baliński, Pawlak
18. (62,35s) Smektała, Buczkowski, Sówka, Kajzer (d/4)
19. (62,71s) Musielak, Walasek, Cyfer, Gomólski (d/4)
20. (63,16s) Zengota, Niedźwiedź, Suchecki, Bober

Wyniki z Poznania:
1. Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 12 (3,2,3,1,3)
2. Adrian Miedziński (Get Well Toruń) - 12 (3,2,3,2,2)
3. Kacper Woryna (ROW Rybnik) - 11 (0,3,2,3,3)
4. Norbert Kościuch (Euro Finannce Polonia Piła) - 11 (2,3,3,3,w)
5. Szymon Woźniak (Betard Sparta Wrocław) - 11 (3,1,1,3,3)
6. Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) - 9+3 (2,2,1,1,3)
7. Michał Łopaczewski (Stal-Met Kolejarz Opole) - 9+2 (1,3,1,3,1)
8. Artur Czaja (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 9+1 (3,1,3,0,2)
-----------------------------------------------------------
9. Krzysztof Jabłoński (GTM Start Gniezno) - 9+0 (1,2,2,2,2) - rezerwowy
-----------------------------------------------------------
10. Artur Mroczka (Grupa Azoty Unia Tarnów) - 8 (2,3,0,2,1)
11. Tomasz Gapiński (Euro Finannce Polonia Piła) - 5 (d,1,2,2,d)
12. Daniel Pytel (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) - 4 (1,0,1,0,2)
13. Dominik Kossakowski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 3 (0,0,2,1,0)
14. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz) - 3 (2,1,0,0,d)
15. Mateusz Borowicz (Naturalna Medycyna PSŻ Poznań) - 3 (1,0,d,1,1)
16. Mikołaj Curyło (Polonia Bydgoszcz) - 0 (0,0,0,0)
17. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) - 0 (0)

Bieg po biegu:
1. Czaja, Mroczka, Borowicz, Kossakowski
2. Miedziński, Kościuch, Pytel, Gapiński (d4)
3. Protasiewicz, Hampel, Łopaczewski, Curyło
4. Woźniak, Jędrzejewski, Jabłoński, Woryna
5. Kościuch, Protasiewicz, Woźniak, Borowicz
6. Mroczka, Miedziński, Jędrzejewski, Curyło
7. Woryna, Hampel, Gapiński, Kossakowski
8. Łopaczewski, Jabłoński, Czaja, Pytel
9. Miedziński, Jabłoński, Hampel, Borowicz (d4)
10. Kościuch, Woryna, Łopaczewski, Mroczka
11. Protasiewicz, Kossakowski, Pytel, Jędrzejewski
12. Czaja, Gapiński, Woźniak, Curyło
13. Łopaczewski, Gapiński, Borowicz, Jędrzejewski
14. Woźniak, Mroczka, Hampel, Pytel
15. Kościuch, Jabłoński, Kossakowski, Curyło
16. Woryna, Miedziński, Protasiewicz, Czaja
17. Woryna, Pytel, Borowicz, Orwat
18. Protasiewicz, Jabłoński, Mroczka, Gapiński (d4)
19. Woźniak, Miedziński, Łopaczewski, Kossakowski
20. Hampel, Czaja, Kościuch (w/u), Jędrzejewski (d/st)

Bieg dodatkowy o awans:
Hampel, Łopaczewski, Czaja, Jabłoński

Wyniki za sportowefakty.wp.pl

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 1

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy w Rybniku powinien obowiązywać podatek od psa?




Oddanych głosów: 1227