zamknij

Wiadomości

ZTZ: tylko w czterech autobusach paseżerów chłodzi klimatyzacja

2013-08-06, Autor: Dominika Kuśka
Upały dają się we znaki wszystkim, jednak z niekomfortowymi warunkami szczególnie muszą liczyć się pasażerowie rybnickiej komunikacji miejskiej. Jak się okazuje, w naszym mieście tylko cztery autobusy są wyposażone w klimatyzację.

Reklama

Klimatyzacja w autobusach rybnickiej komunikacji miejskiej nie jest jeszcze standardem. Na ten moment wyposażone w nią są tylko cztery pojazdy. – Są to autobusy zakupione w minionym roku. Kolejne pojazdy, które zamierzamy zakupić również będą miały klimatyzację – tłumaczy Kazimierz Berger, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Klimatyzowane pojazdy najczęściej kursują na trasach: Boguszowice – Orzepowice szpital (linia nr 46), Rybnik – Pszów (linia nr 10) oraz Rybnik – Rudy (linia nr 43). – Gdy autobusy z klimatyzacją skończą kursy na tych trasach, jeżdżą również na tych krótszych, w centrum miasta – mówi Kazimierz Berger.

Klimatyzacja w czterech autobusach jest włączona przez całe lato, z wyjątkiem chłodnych dni. – Staramy się zapewnić naszym pasażerom jak największy komfort jazdy komunikacją miejską. W autobusach bez klimatyzacji uruchamiamy wentylację oraz otwieramy okna – dodaje dyrektor ZTZ.

 

>> Upały nie odpuszczają. Jeszcze do czwartku ponad 30 stopni Celsjusza

Jak Wam się podróżuje w rybnickich autobusach w upalne dni? Czy mieliście okazję jechać autobusem wyposażonym w klimatyzację? Czekamy na Wasze opinie!

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (14):
  • ~ 2013-08-06 07:52:13

    a ile jest autobusów ? moze nie jest tak zle %

    0 0
  • ~wagon 2013-08-06 07:54:08

    Tak mam okazję jezdzić autobusami nie stety przymusowo ze względu na chwilowy brak własnego środka transportu i co mogę napisać to naprawdę pożal się boże jeżdzę przeważnie 3 i 18,19 czyli na długich trasach pokonując autobusem dziennie tam i spowrotem 40 km zero klimatyzacji okienka się nie otwierają a jak jadę 18 albo 19 starym ikarusem to dla mnie nagroda jest ze względu na duże otwirane okna które dają przewiew .
    W Wrocławiu Gdańsku tego nie ma a przestuj miedzy autobusem a tranwajem max 5-10min .
    minus u nas to
    1.doładowanie e-karty przez internet wielki błąd płacisz internetowo musisz mieć czytnik albo isć znowu do punktów .
    2brak klimatyzacji na długich trasach l.
    3.kierowcy jak niemają nikogo na przystanku a mają czas do odjazdu bo są szybciej nieczekają tylko jadą dalej.
    wszło by jeszcze wymieniać przepraszam za błędy i pozdrawiam

    2 0
  • ~lukaszn84 2013-08-06 08:35:35

    Tytuł artykułu " RYBNICKI ZTZ ODKRYWA KLIMATYZACJE" opowieść o tym jak ZTZ po latach poszukiwać odkrył klimatyzacje :P
    Czyli będąc pasażerem autobusu ZTZ i podczas jazdy zemdleje i uderzę głową o krzesło o podłogę, odniosę poważne obrażenia bo w busie jest prawie taka temperatura jak na dworze powyżej 30 stopni, to mam prawo podać przewoźnika do sądu gdyż nie zapewnił właściwych warunków do przewozu pasażerów???

    8 0
  • ~Gwidon 2013-08-06 08:41:10

    Na pewniaka Pan Kaziu w swoim gabinecie ma klimę, ale jakoś dziwnie jego tabor nie jest w stanie w zimie nagrzać, a w lecie chłodzić? No i we własnym autku też sie pewnie nie spoci,bo to jest Panisko i mu nie wypada a pospólstwo niech się męczy.

    3 0
  • ~adamn 2013-08-06 09:00:47

    Moja córka (2 lata) chciała się przejechać "busem". No to ją wziąłem na wycieczkę "3". Dojechaliśmy do Rybnika ledwo ledwo - chciała wysiąść zamiast na Pl Wolności to już na Kilińskiego. W drodze powrotnej zasnęła z tego ciepła. Komfort jazdy w ZTZ niewiele się zmienił od tego sprzed 15 lat - wtedy też były niskopodłogowe autobusy (Jelcze bo Jelcze ale Nasze i też się sprawdzały). A pamiętam jak szef ZTZ mówił, że przerwy między przystankami są tak niewielkie, że klimatyzacja jest nieopłacalna - może to redakcja wyciągnie z archiwum? A zapomniałem, że nie wyciągnie bo pisze tylko to co jest wygodne....

    12 0
  • ~majka15_26 2013-08-06 09:02:17

    Jeżdzę linią nr 10 codziennie do i z Rybnika.Do tej pory 3 razy miałam możliwość jechać autobusem z klimatyzacją. Bardzo przyjemnie.Popieram zakup kolejnych autobusów z klimą-powinien to być latem standard.Poza tym byłoby dobrze gdyby gdzieś wewnątrz autobusu widniała informacja o tym, że działa klimatyzacja, bo niektóre osoby nie wiedząc o tym otwierają okna.

    11 0
  • ~ 2013-08-06 09:24:20

    Są autobusy gdzie są dwa okna na przodzie i według mnie one nie powinny wyjeżdżać, bo to dosłownie jest sauna.

    12 0
  • ~xverso2 2013-08-06 10:05:59

    współczucia dla kierowców , 10godzin albo i lepiej w takim piekarniku.

    7 0
  • ~Arteks 2013-08-06 10:46:17

    Berger bredzi! Oczywiście w klimatyzację wyposażonych jest dużo więcej autobusów o czym może świadczyć artykuł sprzed 3 lat kiedy nie było jeszcze w Rybniku w ogóle Conecto (tego ze zdjęcia): http://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,klimatyzacja-w-autobusach-tylko-dla-kierowcy,wia5-3266-11422.html Wtedy Berger tłumaczył się "ekonomią". Teraz próbuje wcisnąć kit, że tylko 4 autobusy są wyposażone w klimę. A to nieprawda bo wszystkie Mercedesy są wyposażone w klimatyzację ale tylko 4 mają zapisane w umowie używanie klimatyzacji. Natomiast władze miasta i ZTZ powinne zdawać sobie sprawę, że jeśli autobus jest wyposażony w klimatyzację to tym samym ma malutkie okienka których nie da się wykorzystać w przewiewaniu pojazdu. A więc jeśli temperatury są powyżej 30 stopni to albo powinne na trasy być wypuszczane tylko autobusy z czynną klimą albo takie w których nie ma klimy ale są otwierane okna np. jelcze.

    7 0
  • ~sarin 2013-08-06 10:47:56

    ~xverso2 ty już tam się nie martw kierowcami.. oni sami mają klime..

    2 0
  • ~major666 2013-08-06 18:15:14

    dokładnie Arteks. Czytając ten artykuł, zaczął mi się przypominać artykuł sprzed kilku lat, który właśnie przytoczyłeś. Czyżby ktoś tu kłamał ? Panie Kazimierzu.

    0 0
  • ~Teddy 2013-08-06 19:43:52

    I tu się zgadzam z Arteksem i dobrze pamiętam szum w sprawie nie włączania klimy przez kierowców bo trzeba oszczędzać.
    Niestety Berger łże i to nie tylko w temacie klimy. Po reklamacji zablokowanych przycisków "U" na kasownikach Pan Berger stwierdził, ze to wandale blokują, a prawda jest taka, ze blokuje ZTZ, żeby czerpać wyższe przychody z przewozu bo wiadomo ze wtedy trzeba skasować cały bilet a nie ulgowy. No ale nie pierwszy raz rybniczanom robi się wodę z mózgu a mieszkańcy to łykają. Miejmy nadzieję, ze z końcem ery Fudalego polecą tez inne głowy.

    2 0
  • ~martin75fm 2013-08-06 20:04:29

    Pozostaje tylko pisać skargi do ZTZ i UM że taka firma obsługuje lokalne linie autobusowe. Ciekawe kto wypłaci odszkodowanie jak kierowca zasłabnie z gorąca panującego w miejscu pracy i dojdzie do wypadku? Czy UM Rybnik albo ZTZ posiada stosowne ubezpieczenie czy nadal to miasto pozostaje bez polisy OC ??? Proponuję Prezesa ZTZ i Prezydenta Fudalgo wsadzić do aut bez klimatyzacji bo nie widzę potrzeby a ten drugi za nasze podatki doznawał takiego luksusu.

    3 0
  • ~ 2013-08-06 23:04:24

    Paradoks ZTZ'u : w upalne dni zamiast starych rozgruchotanych ale świetnie przewiewnych Jelczów - jeżdżą nowsze autobusy, w których jest kilka małych uchylnych okienek. Niestety w zime zamiast dobrze ogrzewanych nowych autobusów - jeżdża jelcze... i gdzie tu logika ?

    2 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy to dobrze, że konferencja "Tęczowa zaraza - antychrześcijańska rewolucja w Polsce” nie odbyła się?




Oddanych głosów: 2679