zamknij

Kultura, rozrywka i edukacja

ZST: z powodzeniem budowali roboty

2009-11-27, Autor: pw
Podczas Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki "RoboTown 2009" uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku zajęli II i VIII miejsce.

Reklama

Ogólnopolski Konkurs Robotyki odbył się 20 listopada w Tychach. Jego celem było szerzenie zainteresowania robotyką poprzez zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie autonomicznego robota na bazie systemu LEGO Mindstorms, który pokona wyznaczone trasy.W konkursie wzięło udział 17 drużyn z całej Polski. Zespół Szkół Technicznych im. Stanisława Staszica w Rybniku wystawił dwie reprezentacje. Drużyny o nazwach „ZST” oraz „Tygiel” składały się z uczniów trzeciej klasy technikum, kształcących się w zawodzie technik mechatronik.


Drużyna „Tygiel” w składzie Rafał Jankowski, Wojciech Kozioł oraz Sebastian Skupień zajęła bardzo wysokie II miejsce, zaś drużyna „ZST” w składzie Grzegorz Kiszka oraz Adam Michna zajęła VIII miejsce.


Obie rybnickie drużyny zostały przygotowane przez mgr inż. Piotra Tokarza.

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~templariusz 2009-11-27 19:47:45

    Jestem absolwentem tej szkoły. Najlepsze lata :) Pomimo późniejszych studiów w tej szkole można było dużo się nauczyć. Uczniom należą się gratulacje nie tyko za wiedzę. Kadrze dydaktycznej należy się podziękowanie oraz szacunek nie tylko za naukę ale za podejście. 18 lat mi mija od opuszczenia murów Szkoły a wciąż są miłe wspomnienia. Pozdrawiam :)

    0 0
  • ~sfjenty 2009-12-06 15:42:15

    Ja też jestem absolwentem tej szkoły i lata w niej spędzone uważam za zmarnowane. Tam doświadczyłem co to znaczy gnojenie indywidualizmu i niszczenie człowieka. Wychowawca na sprawdzianie patrząc mi w oczy z uśmiechem na ustach oświadczał, że ściągam, wstawiał pałę i wypraszał z klasy tylko dlatego, że na lekcji wychowawczej powiedziałem, że nie będę płacił składek na komitet rodzicielski. Sam płaciłem bo rodziców nie było stać. Po zakończeniu nauki nie wydał mi dyplomu technika bo nieuregulowałem składek... Prostacki z nazwiska i z charakteru. Wielu nauczycieli za moich czasów nawet bardzo nie kryło się z pijaństwem na zajęciach, nie mówiąc już o warsztatach szkolnych gdzie od rana pito wódkę często z dyrektorem. Najgorsze były W-F'y z pijanym Szulikiem. Przez tydzień się miało zakwasy. Było kilku naprawdę dobrych nauczycieli z powołania, których serdecznie wspominam ale reszta to bagno. Nie nauczono nas zawodu mechanika po który tam przyszliśmy i chcieliśmy zdobyć. Kto sam się nie uczył na prywatnie załatwionych praktykach czy u ojca w warsztacie samochodowym ten był i pozostał takim samym laikiem po maturze jak 5 lat wcześniej. Warsztaty na "Transgórze" to współczesne niewolnictwo. Zbiórki jak w wojsku i miotły w ruch. Grabienie liści, zamiatanie hal czy w najlepszym wypadku mycie wymontowanych części. Kto miał szczęście to lądował z pijanym mechanikiem pod jakimś autosanem i wyginał brechę. Ja taki zaszczyt przy -30C przepłaciłem zapaleniem płuc i 6 tygodniami zwolnienia

    0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien zamykać kopalnie?
Oddanych głosów: 2098