zamknij

Wiadomości

Zniknęła ruina w centrum Rybnika. Kiedyś była tam szlifiernia kryształów

2021-04-26, Autor: bf

Ruina przy parkingu wielopoziomowym odeszła w zapomnienie. Teren został odgruzowany i wyrównany. Wiadomo już, co tam powstanie?

Reklama

Niestety, ale Rybnik zmaga się z problemem pustostanów czy po prostu ruin budowlanych. Tym razem jednak jeden z nich zniknął z naszego krajobrazu. Chodzi o niski budynek tuż przy parkingu wielopoziomowym. Pisze o tym dzisiaj prezydent Piotr Kuczera.

- Wreszcie zniknęła szpecąca centrum ruina. Brawo właściciele! Dziękuję. Podobno teraz działka ma zostać sprzedana. Ile mieszkań można tu wybudować? - pyta.

Więcej informacji na ten temat ma Łukasz Karbowiński, oficer rowerowy, ale pracownik Rybnickich Służb Komunalnych. Dowiedzieliśmy się, że ten teren należy do trzech właścicieli.

- Budynek był już w takim stanie, że trzeba było go wyburzyć. Zagrażał bezpieczeństwu osób – wyjaśnia.

Wiadomo, co tam powstanie? Słyszymy, że rozważane są różne scenariusze.

- Konkretnych planów co do budowy, czy sprzedaży jeszcze nie ma.

Co ciekawe (może ktoś jeszcze pamięta) od Łukasza Karbowińskiego dowiadujemy się, że do lat 90. ubiegłego wieku działała tam szlifiernia kryształów. Zakład został jednak zamknięty, a budynek niszczał od 30 lat.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (6):
 • ~corona 2021-04-26 17:14:11

  Ciekawe kiedy zrobicie porządek z pustostanem zagrażającym przechodnią przy ulicy hallera. Aż tam kiedy co na łeb komu spadnie.

  48 27
 • ~marys76 2021-04-26 17:34:34

  @corona - Kamienica, o której piszesz jest własnością prywatną i ewentualnie do pana Ku.....ka możesz kierować swoje żale.
  Co ma Miasto robić według Ciebie z prywatną kamienicą? Czy, jeżeli Miasto stwierdzi, że kolor Twojego "króliczoka" jest zbyt ponury to pozwolisz na ingerencję w kolorystykę???
  ps. Pisze się "przechodniom" oraz "Hallera" !!!

  72 13
 • ~ 2021-04-26 18:08:00

  @marys 76- jeśli coś jest prywatne , to nie znaczy że święte i nietykalne.
  Miasto może w takim przypadku sądownie domagać się od właściciela usunięcia zagrożenia , zabezpieczenia , wyremontowania , ewentualnie odkupienia itp. Jedna obrzydliwa buda ma szpecić ćwierć miasta ? trzeba próbować coś zmienić , ale tak jak z szpecącymi reklamami , najprościej powiedzieć , że się nie da.

  39 28
 • ~Michael Alexander 2021-04-26 18:49:37

  Panie Kuczera!
  Kiedy Pan wreszcie otworzy tyn mostek na Nacynie?
  Tukej Pan stawio budki dlo cilipów, a bez rzyka nie idzie przynźć od roku. GAŃBA, GAŃBA, GAŃBA!!!

  39 37
 • ~ada24 2021-04-26 19:37:49

  ~marys76 merytorycznie racja w 100%
  Skoro jednak poprawiasz błędy (słuszne) to sam musisz być nieskazitelny to poprawnie pisze się PS a nie ps.

  10 10
 • ~Abisall 2021-04-26 20:18:16

  @~zak
  Gdybyś się faktycznie interesował tematem t byś wiedział że od bodaj 2016r jest wydany nakaz rozbiórki tej kamienicy. Ale niestety właściciel sobie bimba na to i miastu pozostaje albo wykonać rozbiórkę i po tym wystawić fakturę właścicielowi - no ale wtedy tobie podobni by się rozdarli na forum publicznym o marnowaniu pieniędzy, niegospodarności etc.
  Wywłaszczyć zaś właściela nie można, zmusić do sprzedaży też nikogo nie można. No chyba że idziemy w scenariusze chińskie

  38 2

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 1068