Znakomity występ dżudoków Polonii Rybnik w mistrzostwach Polski

2015-04-26, Autor:
W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski seniorów w judo Polonia Rybnik zajęła drugie miejsce. Tytuły mistrzowskie obronili Katarzyna Kłys i Piotr Kuczera.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski seniorów w judo reprezentanci Polonii Rybnik wywalczyli cztery medale. Srebrne krążki zdobyli Agata Perenc (52 kg) i Anna Borowska (57 kg), a brązowe – Julia Kowalczyk (57 kg) i Adrian Wala (60 kg).

W drugim dniu mistrzostw wystąpiła trójka zawodników rybnickiego klubu. Broniący tytułów Katarzyna Kłys (70 kg) i Piotr Kuczera (90 kg) stanęli na wysokości zadania i wywalczyli w Kielcach złote medale. W wadze 90 kg wystartował jeszcze Piotr Borowski, który do niedawna walczył jeszcze w grupie juniorów młodszych. Mistrzostwa Polski zakończył on poza pierwszą ósemką.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski wygrali Czarni Bytom (3-2-2), druga była Polonia Rybnik (2-2-2), a trzeci – KS AZS AWF Wrocław (2-0-1).

Warto dodać, że dwie zawodniczki Polonii Rybnik otrzymały powołania do piętnastoosobowej reprezentacji Polski, która w dniach 25-28 czerwca weźmie udział w mistrzostwach Europy w Baku. Są to Agata Perenc (52 kg) i Katarzyna Kłys (70 kg). W turnieju drużynowym Polki będą bronić trzeciego miejsca wywalczonego rok temu w Montpellier.

Oceń publikację: + 1 + 29 - 1 - 3