zamknij

Wiadomości

Zmarł Tadeusz Śpiewok

2020-01-28, Autor: bf

Nie żyje legenda rybnickiego rzemiosła – Tadeusz Śpiewok. Zmarł w minioną niedzielę (26 stycznia) w wieku 86 lat.

Reklama

Tadeusz Śpiewok był właścicielem i założycielem firmy pokoleniowej Zakład Wod. – Kan. C.O. i Gaz Nadzory Budowlane, a także koncesjonowanego Handlu Dziełami Sztuki. Tadeusz Śpiewok własną firmę prowadził od 1970 roku. W ciągu tyc lat wyszkolił dziesiątki uczniów. T

adeusz Śpiewok był m.in. członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy Polskich i Światowej Organizacji Antykwariuszy CINOA. Odznaczony został Honorową Odznaka Rzemiosła Polskiego, Złotą Odznaką Zasłużony dla Rybnika, jest Kawalerem Orderu Św. Stanisława, przyznawanego za działalność charytatywną przez Kapitułę Warszawskiego Stowarzyszenia Kawalerów.

Był jednym z założycieli i organizatorów Izby Rzemieślniczej w Rybniku oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Izby Rzemieślniczej w Rybniku. Starszy Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Branży Kupiecko – Handlowej w Rybniku.

Tadeusz Śpiewok w 2015 roku został uhonorowany Nagrodą Specjalną podczas gali finałowej Człowiek Roku Rybnik.com.pl.

- Kapituła (i z tego się bardzo cieszę) jednogłośnie przychyliła się do wniosku o przyznanie honorowej nagrody chociażby tylko z tego powodu, że to jest człowiek, który od 5 lat wojuje o samorządność gospodarczą. Utworzył przede wszystkim coś, co 20 lat temu zamknięto – szkoły zawodowe – tak wtedy mówił o Tadeuszu Śpiewoku Andrzej Żylak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego oraz Konsul Honorowy Chorwacji.

Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona w Bazylice św. Antoniego w Rybniku, 30 stycznia o godzinie 9.30.

Oceń publikację: + 1 + 57 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (2):
  • ~Specc 2020-01-28 11:57:31

    Jeździł Mercedesem? Bo jeśli tak to kojarzę tego Pana z przepuszczania go na światłach na Paruszowcu.

    45 9
  • ~Arteks 2020-01-28 12:12:49

    Bardzo elegancki starszy pan. Prowadził przez lata piękny antykwariat na Kościelnej. Zauważyłem, że z rok temu niestety zaprzestał działalności - pewnie już nie miał zdrowia ani siły. Ale i tak prowadzić sklep specjalistyczny tej klasy co antykwariat w wieku +80 to nie lada wyczyn. Niektóre sklepy zamykane są nie z powodu opłacalności ale niestety z tego, że właściciele idą na emeryturę albo umierają, a nie ma następców. RIP

    77 20

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Zbliżają się wybory prezydenckie. Zagłosujesz na:Oddanych głosów: 5168