ŻKS ROW vs. Polonia: nokaut w końcówce. Baliński złamał żebra

2015-06-28, Autor:
Po zaciętym spotkaniu rybniccy żużlowcy wygrali z Polonią Bydgoszcz 51:39, choć po 12. biegu był jeszcze remis 36:36. Ostatnie trzy wyścigi ŻKS ROW wygrał podwójnie i mógł cieszyć się również z punktu bonusowego. W kwietniu na torze w Bydgoszczy gospodarze wygrali tylko 48:41.

Przyzwyczajeni do łatwych i wysokich zwycięstw na własnym torze rybniccy żużlowcy musieli się dziś mocno napracować, żeby pokonać Polonię Bydgoszcz. Spotkanie na stadionie przy ul. Gliwickiej miało przez długi czas bardzo wyrównany przebieg. Ważne dla losów meczu wydarzenie miało miejsce w wyścigu jedenastym. W pierwszym łuku upadł Damian Baliński, który z podejrzeniem złamania żeber został odwieziony do szpitala. W zawodach nastąpiła długa przerwa. W myśl regulaminu trzeba było czekać na powrót karetki na stadion. Po niej znakomicie spisał się Max Fricke, który w pojedynkę pokonał Marcina JędrzejewskiegoRoberta Kościechę. Z kolei w następnym starciu Patrick Hougaard poradził sobie z Sebastianem UłamkiemKacprem Woryną. Tym samym po dwunastym biegu na tablicy wyników był remis 36:36. Końcówka zawodów to prawdziwy nokaut w wykonaniu rybniczan. Podopieczni trenera Jana Grabowskiego wygrali podwójnie trzy ostatnie wyścigi i cały mecz 51:39. – Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Polonia ma klasowych zawodników. Cieszę się ze zwycięstwa, ale martwi mnie kontuzja Damiana Balińskiego – skomentował trener Grabowski. Po meczu okazało się, że Baliński ma złamane cztery żebra.

Z kolei opiekun przyjezdnych, Jacek Woźniak, miał pretensje o to, że po upadku Balińskiego przerwa w zawodach trwała tak długo: – Byliśmy świadkami trochę dziwnych zabiegów po 10. biegu. Karetka nie wracała, a przerwa trwała tak długo, że tor przeschnął. To mogło mieć wpływ na ostateczny sukces gospodarzy. Mam jednak pretensje do swoich zawodników o to, co zrobili w końcówce – powiedział trener Woźniak i dodał: – Dwóch dobrze punktujących zawodników to niestety za mało, żeby wygrać na terenie lidera.

W dzisiejszym spotkaniu liderem ROW-u był Troy Batchelor, który zdobył 13 punktów. Dobrze pojechał również Dakota North – 10 punktów. Wśród przyjezdnych najlepsi byli Kościecha (11 punktów) i Hougaard (10 punktów).

Dzięki zwycięstwu z Polonią rybniczanie umocnili się na pozycji lidera. Żużlowców czeka teraz dłuższa przerwa od rozgrywek ligowych. Następne mecze zostaną rozegrana dopiero 26 lipca. ŻKS ROW zmierzy się wtedy na wyjeździe z Orłem Łódź. Kolejny mecz w Rybniku odbędzie się 9 sierpnia. Na stadion przy ul. Gliwickiej zawita Start Gniezno.