zamknij

Wiadomości

ŻKS ROW otrzymał licencję!

2012-12-21, Autor: ww
Lepszego prezentu świątecznego zarząd ŻKS ROW oraz kibice żużla nie mogli sobie wymarzyć: Zespół do spraw licencji Polskiego Związku Motorowego przyznał rybnickiemu klubowi licencję warunkową.

Reklama

Tym samym PZM uwzględnił argumentację klubu zawartą w odwołaniu od wcześniejszej decyzji o nieprzyznaniu licencji. Zarząd klubu do odwołania załączył m.in. oświadczenia dwóch zawodników - Romana ChromikaMateusza Domańskiego o tym, że nie wnoszą żadnych roszczeń w stosunku do ŻKS ROW.

- W decyzji o przyznaniu licencji warunkowej jest zapis, że do końca sierpnia 2013 r. będziemy musieli podpisać z PZM-otem odrębne porozumienie. Domyślamy się, że może chodzić o organizację w Rybniku jakiejś dużej imprezy - powiedział nam uradowany członek zarządu ŻKS ROW - Maciej Kołodziejczyk.

 

Przypomnijmy, że dziś w salce MOSiR-u na stadionie o godz. 18:00 odbędzie się przedświąteczne spotkanie zarządu klubu z kibicami. Powodów do świętowania więc nie zabraknie!

Wartościowy artykuł? Cieszymy się! Jesteśmy niezależnym medium, a nasi dziennikarze codziennie starają się przedstawiać Ci rzetelne informacje. Jeśli doceniasz naszą pracę, możesz nas wesprzeć. WSPIERAJ NAS! »

Oceń publikację: + 1 + 16 - 1 - 8

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~ 2012-12-21 11:51:46

  warunkową maja chyba juz od 5- 6 lat , trup trup trup
  i tak w koło macieju

  0 0
 • ~pampers 2012-12-21 12:43:33

  i kto na ten żużel pójdzie ? hahaha kupujcie koszulki gadżety CEGIEŁKI NA RATOWANIE klubu za rok będzie inny zarząd i was wydymają kolejny raz haha

  0 0
 • ~ssij banana 2012-12-21 13:34:32

  nie no koniec świata !!!!!!!

  0 0
 • ~adorus 2012-12-21 14:08:48

  pomysł na ten klub jest beznadziejny już na samym początku. nazwa ŻKS ROW RYBNIK? nigga please. kto kupi koszulki z napisem (i beznadziejnym logiem) Stowarzyszenie Ż.K.S. ROW Rybnik? albo "zksrow.rybnik.com.pl"?

  0 0
 • ~pampers 2012-12-21 15:37:20

  równie żałosne będą te mecze przy publiczności mniejszej niż na piłce nożnej

  0 0
 • ~adamb 2012-12-21 18:19:14

  pampers - sądząc po nicku to użytkujesz pieluszki... i całe szczęście bo już by rajtuzki były mokre :)
  Ty się nie martw o publikę na żużlu - ta będzie i ja jestem o to spokojny.

  0 0
 • ~smr 2012-12-21 21:08:50

  Ta będą chyba tacy co dzisiaj jechali do MM i stali w korkach bo myśleli, że tam są jakieś wyprzedaże, naiwniacy hehe

  0 0
 • ~pampers 2012-12-21 23:14:59

  tak dokładnie jak kolega wyżej i dodam że te światła które są na wysokości stadionu działają na kibiców nikt nie przechodzi a co tam zatrzymamy samochód może spojrzą na stadion ze mecz jest i wejdą hahaha po ile bilety 25 zł normalny ? przecież to 1 liga z nazwy bo 2 już nie ma ? adamb jaki nick miałbym to i tak byś hejterował smarku mały ;] pasujesz do tego klubu a jedno słowo was określa jest nim żenada !

  0 0
 • ~P_Buchta 2012-12-22 00:13:44

  Chodzę na żużel od jakiś 25 lat... Mam 31. Rodzice zabierali mnie od łebka i zawsze mi się podobało - czy przegrywali wygrywali... Lata świetności kiedy Rudego nauczyłem kilku słów po naszemu: ZLECHEEMEY IM DUPEEEE ( nauczyć szweda tego zdania trwało kilka dobrych dni ), Szumi walił na jednym zamiast patrzeć na tor jak wchodziliśmy do EKSTRA, Pawliczek który gówno widział w goglach a potem załatwili że pojechał na motorze Rudego dwa biegi i nie wiedzieć skąd dostał takiej pary myśląc że ma pod sobą nie wiadomo co ( a miał rzeczywiście jego motor ale zdezelowany po upadku Rudego w Szwecji - do remontu )... Niezapomniane. Szczerze mam nadzieję że ktoś NORMALNY zajmie się NASZYM klubem... Chcę znowu chodzić co niedzielę z moją Kasią ( lub nawet jeździć na wyjazdy ), zjeść kiełbachę, pogadać ze znajomymi których zawsze jest kupa na stadionie, wydrzeć mordę na Chromika że połknął dechę a potem cieszyć się z wygranych. Niech tylko ktoś weźmie się porządnie do roboty i doprowadzi NASZ klub do stanu sprzed lat.

  0 0
 • ~adamb 2012-12-22 11:37:23

  ...no i to jest wypowiedź kolego Buchta... nie to co kogoś kto wybiera sobie nick pampers89 i się dziwi, że ktoś ironizuje :) po czym wyzywa 40-to parolatka od smarków buhahahahaha.

  Wesołych Świąt.

  0 0
 • ~ciekawe 2012-12-22 13:00:48

  Już tyle razy w Rybniku powstawały wielkie kluby, wielkie drużyny. Było już tyle szumnych zapowiedzi, że ja mam dosyć! Dosyć mam wydawania miejskich pieniędzy na czyjeś widzimisie! Ile miasto da klubowi?! Kilkaset tysięcy zł i co z tego będzie?! Ktoś przychodzi z pomysłem i od razu po znajomościach, zapewnieniach ma dostawać grubą kasę! Inni pracują latami, ale bez znajomości dostają grosze lub kopniaka w tyłek! Kpina z tym rybnickim sportem. Naciąganie miejskiego budżetu na niesłuszne stypendia sportowe, na "dziwne" obozy i urojone wizje drużyn. Podsumujcie ile kasy poszło przez ostatnie lata na PIŁKĘ, KOSZ i ŻUŻEL! I jakie mamy powody do dumy?! Rybnik nie jest kojarzony z żadną drużyną sportową. Co najwyżej ze strzelaniną w Boguszowicach, referendum ws. SM czy psychiatrykiem!
  Ale tak będzie dopóki kolesiostwo będzie rządziło w rybnickim sporcie. Klika A.F. się sypie - już poszła pani Wistuba, ciekawe kto będzie następny! Wkurzające jest to, że jest tyle lansu, szpanu, zapowiedzi a na koniec jest masa wstydu i długi.Amatorzy, młodzież w mieście nie ma wsparcia bo WIELCY RYBNICKIEGO SPORTU drenują budżet! Masa ludzi o tym wie (kibice, działacze, dziennikarze) tylko wszyscy siedzą cicho! Rybnicka kasa powinna iść na RYBNICKICH sportowców, rybnickie imprezy! A nie napychać kapsy obcych zawodników! Niech ŻKS ROW udowodni, że 1 sezon pojadą bez długów i potem niech dostają kasę z UM Rybnika! PRACA OD PODSTAW!!! Bez sensu i ładu to wszystko - tak jak z resztą wiele spraw Polsce!

  0 0
 • ~oriono1 2012-12-22 13:54:46

  -ciekawe- masz racie w 100% to garnek bez dna ,jeśli tak w to wieżą że się żużel odrodzi to niech wypuszczą akcje i zobaczą ilu będzie chętnych

  0 0
 • ~P_Buchta 2012-12-22 14:30:27

  Ja bym kupił... Chyba sentyment...

  0 0
 • ~ciekawe 2012-12-22 15:03:15

  P_Buchta - ja rozumiem sentyment. Bo Rybnik ma bogatą historię sportu! O tradycje trzeba dbać! Tylko, że w Rybniku sentyment to mają ludzie do siebie wzajemnie, takim sposobem powstało kółeczko wzajemnej adoracji... Działacze chwalą, promują A.F. (przy wyborach i każdej możliwej okazji), a w zamian dostają za lojalność grubą kasę. Kto nie jest wazeliniarzem, nie jest służalczy, a jest niezależny nie ma co myśleć o wsparciu. To nie jest normalne, to nie jest zdrowe. Tradycje, sentyment tak! Ale w zdrowym kontekście poparte merytorycznymi argumentami i rachunkiem finansowym! W przeciwnym razie będzie tak jak oriono1 napisał: "garnek bez dna"! Dopóki nie zagości normalność, dopóty kibice będą mamieni kolejnymi mrzonkami, a Rybnik nie stanie się miastem gdzie uprawia się SPORT, a wyłącznie POLITYKI. Niestety UM Rybnika wydaje kasę na kampanie promocyjne, marketing, działania z których NIC KONKRETNEGO NIE WYNIKA! Gdzie realna odpowiedź na realne potrzeby MIESZKAŃCÓW!?! Nie politycznych kolegów!! Mieszkańców Rybnika, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń, fundacji?! Wszyscy się śmieją z PZPNu jakie tam układy, bajzel i niegospodarność... Ale to niestety smutna codzienność w wielu placówkach, klubach, urzędach. Kto bliżej korytka ten żyje lepiej. Brak przejrzystości w działaniach UM - za to mamy super PR, gdzie wszystko da się JAKOŚ wytłumaczyć. Nawet największą głupotę!
  Wszystko to smutne i przygnębiające.

  0 0
 • ~P_Buchta 2012-12-22 15:49:50

  ~ciekawe: Masz może nie 100% ale na pewno dużo racji. Mogę się podpisać pod Twoim postem.

  0 0
 • ~oriono1 2012-12-22 15:52:01

  -ciekawe- piszesz moim zdaniem prawdę o władzach miasta ale też pomyśl po co Adamowi Łukaszence takie imprezy ,-bo trzeba się pokazać mówić ile to dobrego się nie robi ile się jeszcze zrobi -szkoda że nikt nie mówi ile jest do zrobienia i nigdy nie zostanie zrobione przynajmniej za tej władzy sorry DYKTATURY


  0 0
 • ~ciekawe 2012-12-23 16:32:46

  Jak słyszę słowa p. prezesa że chce 1,5 mln zł (z puli 2,9 mln zł) to mnie krew zalewa! http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=HJiHXK3Uexw#t=387s

  Gorzej jak rozwydrzone dziecko w piaskownicy! To reszta sportu ma przyciągać pasa, oszczędzać bo ŻUŻEL się musi rozwijać, bo rok temu nie dostali nic! Czy tylko najwięksi dzielą tort miedzy siebie, a reszta musi nasycić się okruszkami?! Kpina z wielu małych inicjatyw społecznych, oddolnych, amatorskich!! Bo wielki żużel ściąga zagranicznych zawodników! Dosyć robienia szopek za miejskie pieniądze! Żużel już dosyć kasy dostał przez ostatnie lata i nic dobrego z tego nie wyszło! Dajcie szanse innym, mniejszym! Miasto jest silne swoimi mieszkańcami! Miasto żyje oddolnymi inicjatywami! Po co nam kolejny klub ZASTAW SIĘ A POSTAW SIĘ?! Znowu "coś" nie wyjdzie i kasa pójdzie w błoto! Z przykrością muszę stwierdzić, że to tylko głos wołającego na pustyni. Polityka zrobi swoje i A. Fudali, K. Mrozek, G. Janik, J. Kowalczyk i inni "wielcy" rybnickiego sportu podzielą się kasą! Jak był syf, burdel i brak sukcesów - tak będzie nadal! I Rybnik może być dobrym adresem, miastem z ikrą czy wysokich lotów... ale nie przestanie być miastem chorych układów i marnowania masy publicznej kasy! Rybnik był fajnym miastem, a robią z tego grajdołek... :/

  0 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnic w poglądach?
Oddanych głosów: 1277