zamknij

Wiadomości

ZGM modernizuje swój zasób

2014-08-27, Autor: sz, źródło: UM Rybnik
W ostatnich latach Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Rybniku wydał ponad 25,5 miliona złotych na inwestycje i remonty w budynkach należących do mieszkaniowego zasobu miasta. Do końca bieżącego roku na ten cel jednostka wyda jeszcze ponad 5 milionów złotych.

Reklama

Kilkadziesiąt budynków zostało ocieplonych i zyskało nowe dachy. W wielu wymieniono wszystkie instalacje, zmodernizowano ogrzewanie czy odświeżono elewację oraz klatki schodowe i korytarze.

Zakład wyremontował również kilkaset mieszkań. Wymieniono w nich stolarkę okienną i drzwiową. Naprawiono też z podłogi i instalacje, uzupełniono wyposażenie łazienek i kuchni w niezbędną armaturę, pomalowano ściany. Na bieżąco usuwane są drobne usterki i awarie.W przyszłości ZGM będzie kontynuował prace w kolejnych, znajdujących się w zasobie mieszkaniowym miasta budynkach.
Oceń publikację: + 1 + 3 - 1 - 2

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (17):
 • ~monpaw 2014-08-27 10:22:17

  "Na bieżąco usuwane są drobne usterki i awarie."
  Bardzo śmieszne. Gdyby tak napisać całą prawdę jak funkcjonuje nasz "wspaniały" ZGM to ludzie za głowy by się chwytali!! Nawet głupiego dachu nie potrafią naprawić raz a porządnie. Widocznie mają za dużo pieniędzy i wolą dach reperować co kilka miesięcy! Ponadto po ostatnich ulewach zapadła się przed jednym z bloków kostka brukowa, to nasza zajeb..sta ekipa z ZGM-u postanowiła łaskawie się pojawić po 8 dniach i nadsypać piaskiem bo o położeniu kostki już chyba zapomnieli... SKORO ZGM TAK REMONTUJE WSZYSTKO TO ZAPRASZAM NA ULICĘ KOLEJOWĄ GDZIE OD KILKU LAT MIESZKAŃCY NIE MOGĄ SIĘ DOPROSIĆ REMONTU, GDZIE PODCZAS DESZCZU LUDZIOM WODA KAPIE NA GŁOWY I NIE MA MOŻLIWOŚCI WYJŚCIA Z DOMU BO NA PLACU WODY PO KOLANA...A KOSTKA BRUKOWA SIĘ ZAPADA!!! OT CAŁA PRAWDA O ZGM-ie :)

  13 5
 • ~Koniczynka 2014-08-27 10:26:34

  Jak słyszę jakie to ZGM jest wspaniałe i jak dba o swoje nieruchomości to aż mnie skręca.... Rzut kamieniem od UM Rybnik ul. Chrobrego (ścisłe centrum)kamienica niszczeje odkąd pamiętam... Niech ktoś spróbuje do niej wejść i nie zemdleć ze smrodu (szczególnie po burzy) o śmieciach walających się wszędzie nie wspomnę Żeby była jasność nie mieszkam tam tylko czasem zachodzę.

  13 4
 • ~ 2014-08-27 10:44:16

  koniczynka kto tam tak śmieci w tej kamienicy?

  11 3
 • ~Ewelina_Mi 2014-08-27 11:29:50

  Kto ten artykuł pisał to chyba na czyjeś dyktando. ZGM to kpina. Mieszkam na bloku ZGM 20 lat. Klatki malowania nie idzie się doprosic. Minęło 11 lat od ostatniego malowania. Naprawy drzwi na strychu to samo. 3 ekipy remontu dachu już wywalone. Robi czwarta. O zalanych mieszkaniach przez to nie wspomnę. Na szczęście jestem ubezpieczona to szkody mi się trochę wróciły. Inni nic nie dostali. A jak idziesz do biura technicznego to mnóstwo siedzi pracowników. Byłam w czerwcu to widziałam. Tłumaczą się, że blok zadłużony. A co mnie to obchodzi. A co ci co płacą regularnie to pies.

  10 4
 • ~Tadeusz Dybala 2014-08-27 11:54:45

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  8 5
 • ~Benq 2014-08-27 11:55:11

  Pierd***nie głupot. W bloku, w którym mieszkam ponad 20 lat, klatka była malowana ostatnio 18 lat temu. Dzisiaj to na ścianie ciężko dostrzec farbę, bo cała odpadła ze starości.

  9 0
 • ~Tadeusz Dybala 2014-08-27 12:12:19

  Rudzka 96. ZGM wydał 5,5 tysiąca na opinię mykologa, dotyczącą czy w tym budynku jest grzyb i czy zagraża życiu, pomimo, że gołym okiem było go widać (grzyb wyglądający jak huba). Od tego czasu nic więcej w tym temacie nie zrobiono oprócz zalania pomieszczeń. Obłudna propaganda wyborcza.

  2 0
 • ~ 2014-08-27 13:10:15

  Wpis został usunięty z powodu złamania regulaminu zamieszczania opinii.

  0 0
 • ~orient 2014-08-27 16:26:21

  @Tadeusz Dybała czemu więc sam pan nie usunie sobie tego grzyba z domu tylko ciągle wykorzystuje pan media aby wzbudzać nad sobą czyjąś litość? Setki ludzi ma problem z grzybem w domu i walczą z tym świństwem na własną rękę, a pan się chyba tak nauczył że wszystko za pana ma robić ktoś inny. Nie rozumiem ludzi którzy dostali za darmo mieszkania i jeszcze ciągle narzekają że to lub tamto. Jak wam się nie podoba, kupcie sobie mieszkanie na wolnym rynku albo wybudujcie domy. Może będziecie to wtedy bardziej szanować?

  5 1
 • ~dziurek 2014-08-27 20:09:09

  powiem tak ze ZGM chwali się że wydali tyle pieniedzy ale nie chwali się że naszych ocieplaja nam blok w sumie jestem w szoku ale pół roku temu chodzili i pytali się czy dołożymy się złotówkę do m2 wszyscy powiedzieli nie . Teraz napisali że robia to bo muszą ale fakt jest taki że za pół roku przyjdzie podwyżka za remontowe bo powiedzą ze wzrosły koszty utrzymania więc na jedno wyjdzie aaaaa szkoda gadać piszecie wspieracie się a i tak oni robią swoje i nas okradają

  0 0
 • ~andrzej35 2014-08-27 20:22:04

  podam konkretny adres ul Drobnego 1b/5 mieszka tam pijak(ubliża współlokatorom) , wiele lat, który nie płaci za mieszkanie nie dba o nie ma już odcięty gaz i prąd, mieszkanie jest zasmrodzone, znalazła by się niejedna rodzina, która, wykupiła by to mieszkanie, wyremontowała i płaciła by normalnie czynsz , bo jest taka możliwość, bo to jest Wspólnota. Mówię jak jest wystarczy pozbierać opinię współlokatorów

  2 0
 • ~verbatim73 2014-08-27 20:31:17

  smieszy mnie ten artykul ,ja chcialem zeby wymienili rure od wody głownego pionu ktora byla stara jak swiat cieknaca to zgm powiedzial ze nie ma podstaw do wymiany,wiec wymienilem ja na wlasny koszt od piwnicy do drugiego pietra wyszlo pare setek aco do ocieplania domow to sa wykonywane takie prace ale tylko w budynkach gdzie jest wspolnota lokatorska .Wniektorych tych blokach np.mieszka 18 rodzin blok dwuklatkowy do wspolnoty należą tylko dwie rodziny czyli co wykupili mieszkania i taki blok jest odpicowany na pikobello a dlaczego iinne bloki nie moga byc do wykupu place regularnie czynsz a itak pewne bloki nie moga zostac przeznaczone na wykup przeciesz to jest czysta kasa dla miasta liczac moje mieszkanie musialbym wplacic jakies 40 tysiecy i co miesiac placic czynsz

  1 0
 • ~Koniczynka 2014-08-27 21:52:26

  ~chochlik co burze kanalizacja wychodzi w piwnicy poza tym śmieci i ludzie którzy się tam załatwiają bo nie ma obciachu tak jak w parku na przeciw np..

  2 0
 • ~ 2014-08-27 22:55:19

  ~orien - w Rybniku nikt jeszcze nie dostał mieszkania za darmo a jak się mylę to proszę mnie poprawić za każdy lokal trzeba uiścić kaucje co nie zmienia tez faktu ,że to do właściciela budynku a w przypadku Pana Dybały jest to ZGM ma obowiązek o ten budynek dbać w tym też odgrzybiac tym bardziej że to ZGM doprowadza do powstaawania owego grzyba -osobiscie dzisiaj byłam w ZGM i starałam się wytłomaczyć pracownikom,że jeśli nie wezmą się za wykonawcę mornizacji naszego budynku to w budynku znowu zagości grzyb ponieważ od remontu deszcz miast do rynny spływa po elewacji i co uśmiechając się panowie stwierdzili ,że oi nic nie mogą bez polecenia dyrekcji a ta z kolei lekceważy wszelki nasze skargi .Jak sie 5 lat temu wprowadzałam do tego budynku czynsz płaciłam 230zł dzisiaj płacę 450zł więc chyba mam prawo wymagać czegoś od właściciela budynku tym bardziej ,że płacę ten czynsz.ODGRZYBIANIA również ......

  4 0
 • ~verona 2014-08-28 20:09:59

  Lila, nie można wymagań ustosunkować do kosztów czynszu - 5 lat temu chleb kosztował 2,80 a teraz prawie 4 zł. To, że właściciel budynku musi o niego dbać to prawnie oczywiste, faktycznie jest inaczej i szkoda nerwów...ale na te są skazani wszyscy Ci, których zwyczajnie nie stać na własne M. Cóż począć - jak kogoś nie stać na wygodnego mercedesa, to ciśnie się w maluchu -czy wówczas ma pretensje do producenta, że nie jest taki "wypasiony" jak mercedes? ;) Dziwi mnie tylko fakt, że autor nie zasięgnął opinii mieszkańców zanim opublikował "pochwalny artykuł", bo zawsze i wszędzie są dwie strony medalu a takie publikacje powinny być sprawdzone i obiektywne. Życzę wiele cierpliwości wszystkim mieszkańcom pod "pieczą" ZGM :)

  0 4
 • ~Tadeusz Dybala 2014-08-28 22:48:45

  Następna propagandowa wyborcza (miniaturka Putina) starczy zobaczyć jak wyremontowano budynek na ul. Piownik 13. Fuszerka goni fuszerkę. Po mimo licznych interwencji mieszkańców nikt nic nie poprawił a rurki z centralnego - po remoncie - wyglądają jakby w nich kulki z łożyska leciały. Ponadto inwestor nie zastosował się do umowy w której miał obowiązek powtarzam obowiązek założenia licznika na wodę i na prąd. Pani dyrektor nie dopilnowała tego faktu więc później naliczyła na inwestora 1 kubik wody za remont całego budynku, reszta została rozliczona na lokatorów. Z prądem jest jeszcze gorzej. Kratki wentylacyjne powypadały; rynny były podparte szmatami teraz są na piance; leje się przed wejście. Jak pada deszcz to ciężko wejść do budynku. Rura spustowa z rynny lata jak nie powiem co. Śmierdzi w piwnicy szambem. Tak wyglądają inwestycje prowadzone przez ZGM a ten artykuł jest tylko propagandą wyborczą obecnie panującego człowieka, który łamie prawo i zachowuje się jak mały Putinek. Co wybory wypuszczają parę mieszkań na 140 tysięczne miasto jako kiełbaska. OBŁUDNICY

  3 0
 • ~Tadeusz Dybala 2014-08-28 23:34:58

  ~orient - proszę nie rozgłaszać nieprawdziwych informacji. Ja nie dostałem za darmo mieszkania i za darmo w nim nie siedzę. Dostałem mieszkanie do remontu i oprócz mojej pracy włożyłem masę pieniędzy w to mieszkanie, a więc proszę się najpierw zorientować a potem wypisywać głupoty. Co do grzyba, to również proszę nie rozsiewać nieprawdziwych informacji, gdyż ZGM mnie zalewa powodując zagrzybienie od góry a od dołu wprowadzili poprzez deski zagrzybione. Ponadto nie jestem głupi, żeby nie odgrzybiać mieszkania w którym mieszkam. Maluję mieszkanie praktycznie, co roku dodając do farby różnego rodzaju płyny przeciwgrzybiczne, ale to syzyfowa praca, gdyż mieszkanie nad nami jest notorycznie zalewane i nieotwierane nie wietrzone. Trwa już to kilka lat. Na dole oczywiście również nie wietrzy się mieszkania a grzyb tam panuje nieludzki. Zatem proszę nie pisać, że nic nie robię tylko narzekam, bo robię. Sąsiad z góry miał zadłużenie dostał mieszkanie w wyremontowanym budynku z centralnym. Z dołu to samo. Ja nie mam zadłużenia i mieszkam w budynku, który specjalnie jest doprowadzany do ruiny przed sprzedażą. Taka jest prawda.

  3 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2208