Żeglarstwo: aż 3 medale i awans do OOM

2012-07-18, Autor:
Aż 9 zawodników rybnickiej sekcji żeglarskiej pomyślnie przeszło eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Na wodach Zatoki Gdańskiej zostały zorganizowane XXVI regaty o Puchar Miasta Gdynia, w ramach których odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W regatach wystartowała rekordowa liczba 146 „laserów”. Przy wietrznej żeglarskiej pogodzie rozegrano 9 wyścigów. W imprezie aż trzech zawodników sekcji TS Kuźnia Rybnik stanęło na podium. Tym razem Julia Stefaniak (konkurencja Laser 4.72 do lat 17), Agnieszka Dubiel (Laser 4.71) i Cyprian Błaszczyk (Laser 4.71 do lat 15) zajęli drugie miejsca w swoich konkurencjach!

Eliminacje do OOM pomyślnie przeszło 9 zawodników rybnickiej sekcji żeglarskiej. Klub z Rybnika w gdyńskich zawodach zajął drużynowo bardzo wysokie 2. miejsce, ustępując tylko faworyzowanej Arce Gdynia. Warto dodać, że w zawodach wystąpiło 35 klubów z całej Polski. Organizatorem regat był zasłużony Miejski Klub Żeglarski „Arka”, który w ubiegłym roku obchodził swoje 80-lecie.

Następnym krokiem będzie już Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która w konkurencji żeglarskiej zostanie rozegrana w Pucku.